přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC Fight Night 103

Ohlédnutí za UFC Fight Night 103

přečteno: 2937×
19.01.2017 v 14:06 | Autor: Caidel
diskuse: 29×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

UFC Fight Night 103: Rodriguez vs. Penn se konala 15. ledna v hale Talking Stick Resort Arena v Phoenixu v Arizoně. Šlo o historicky druhý turnaj pořádaný ve Phoenixu a hlavním tahákem zde měl být návrat člena síně slávy UFC B.J. Penna proti mladé naději Yairu Rodriguezovi - šlo asi o třetí pokus o Pennův návrat, zápasy s předchozími soupeři (Dennis Siver, Cole Miller, Ricardo Lamas) se vždy nějak nezadařily a vyšlo to až tentokrát, což je skoro možná až škoda - tedy rozhodně pro B.J. Penna.

Návštěvnost byla slušná - dorazilo 11 589 diváků, lístky však byly dosti levné - na vstupném se vybralo jen 913 tisíc dolarů. Žádná velká překvapení se nekonala, deset favoritů zvítězilo a jen dva odešli poražení, debutanti byli na startovce pouze dva a skončili s bilancí 1-1 (bojovali totiž proti sobě).

Sledovanost hlavních zápasů se dostala těsně přes milion: průměr 1,09 milionu diváků, předzápasy pak 824 tisíc fandů na Fox Sports 1. Což je slušná sledovanost - nejlepší od září 2016 (FN 95). 

Startovku bohužel oslabila ztráta vysokoprofilového zápasu mezi Bryanem Carawayem a Jimmie Riverou. Caraway se zranil cca deset dní před turnajem. UFC ho chtělo nahradit Marlonem Verou, ale Rivera posléze zápas odmítl, neboť je prý Vera příliš slabým soupeřem a výhra nad ním by Riverovi nic nepřinesla. Nabídka na záskok přišla také od Johna Dodsona, jenž by byl náhradou více než adekvátní, ale touto cestou UFC bohužel nešlo. Někam se také zatoulal nový UFC komentátor Todd Grisham, který měl na tomto turnaji poprvé komentovat - což se ale nakonec nestalo a komentovalo duo Jon Anik a Daniel Cormier. Vtipné také je, že se během přenosu bývalému komentátorovi UFC, Mike Goldbergovi povedla kvalitní fotobomba, když byl zachycen v publiku :) Tohle byl první turnaj po jeho vyhazovu - a Mike byl i tak u toho.

Legenda B.J. Penn (16-11-2 MMA, 12-10-2 UFC) se tedy vracel do akce po dvou a půl letech a to proti nové naději divize, Yairu Rodriguezovi (9-1 MMA, 6-0 UFC) z Mexika. Rodriguez doufal, že ho výhra nad Pennem posune do diskuzí o titulu, Penn zase chtěl ukázat, že na to stále má, shazoval úroveň dosavadních Rodriguezových soupeřů a všeobecně mu naznačoval, že s ním do klece tak nějak nepatří a že mu ukáže, jak bojuje opravdová elita. Těžko se ovšem mohl plést víc. Rodriguez byl od začátku zápasu naprosto očividně tak o dvě třídy rychlejší, byl i větší a jakmile se rozjel se svou nejsilnější zbraní, což jsou kopy, přestal Penn stíhat úplně a bylo to už jen čekání na vysvobození. Pár otoček a high kicků přes kryt Pennem otřáslo a ten ve zbytku prvního kola nenabídl nic - za celý zápas stihl dohromady zasáhnout snad jen čtyřmi údery, zatímco Rodriguez si z něj ke konci kola dělal vysloveně terč na okopávání, když mu tam sázel jeden kop za druhým bez jakékoli přípravy. Konec pak přišel hned v úvodu druhého kola, když Rodriguez sundal Penna nádhernou kombinací frontkicku na bradu a následným direktem, aby ho pak na zemi zuřivě domlátil GNP. Finiš tedy 0:24 druhého kola, Rodriguez bohatší o 50 tisíc pozápasového bonusu - a Penn naprosto vymazaný z mapy. Rodriguez tak potvrdil svá slova, že je teď někde úplně jinde než Penn a že se na něj prakticky nedá stylisticky připravit, paradoxní ale je, že i po této výhře je teprve světovou šestadvacítkou a mezi elitu mu tak ještě pár kroků chybí. I tak má ale nyní šest výher v řadě a to je po Hollowayovi a McGregorovi nejdelší série v divizi. Rodriguez se nechce vyjadřovat k tomu, zda by měl Penn ukončit kariéru - v kleci mu prý připadal docela silný a nebyl úplně marný, mezi ostatními bojovníky, novináři a dalšími MMA osobnostmi je ale názor prakticky jednostranný: To by stačilo a Penn už by si další zápas dávat vážně neměl. Žebříčkově je Penn nyní světová 164 pérové váhy, v pérové ještě žádný zápas nevyhrál a od roku 2010 má bilanci 1-6-1. Navíc vůbec poprvé v kariéře utrpěl knockdown a poprvé také prohrál s někým, kdo nebyl šampionem nebo alespoń vyzyvatelem. Mimochodem: Pennův bratr Reagan Penn byl zatčen za bitku v letadle cestou na tento turnaj. 

Do druhého UFC zápasu nastoupil grappler Marcin Held (22-6 MMA, 0-2 UFC) a to proti velezkušenému sběrači bonusů Joe Lauzonovi (27-12 MMA, 14-9 UFC). Held do zápasu šel s tím, že se Sanchezem v Mexiku sice prohrál, ale UFC ho za to odměnilo ještě těžším soupeřem. Held ale vypadal o několik tříd lépe než se Sanchezem, zastal si svoje v postoji, dobře bodoval porazy, vydržel tři kola fyzicky a grapplersky se v pohodě prosadil i proti zkušenému černému pásu Lauzonovi - jen svoje tradiční útoky na nohy zkoušel vlastně jen v krizi v prvním kole. Rozhodčí nicméně vyhlásili vítězem Lauzona. Jeden to viděl 30-27 pro Helda, zatímco dva rozhodčí přesvědčil Lauzon v prvním a druhém kole. Lauzon ovšem předvedl něco velmi nevídaného - a ještě v kleci prohlásil, že s rozhodnutím rozhodčích nesouhlasí a že měl podle svého názoru tenhle zápas rozhodně prohrát. Podle Lauzona byl Held v druhém a třetím kole jasně lepší a tento názor Lauzon nezměnil ani druhý den po turnaji - osobně prý hodlá prosit u mačmejkra Seana Shelbyho, aby Helda po druhé prohře rozhodně nevyhazoval - je to prý velmi kvalitní borec který si své místo v UFC zaslouží. Lauzon je zkrátka formát a nasbíral tím u řady fanoušků značný kredit. Oba borci jsou teď kolem světové pětadvacítky a Held podle všeho další šanci ještě rozhodně dostane. A Lauzon teprve podruhé v kariéře vyhrál na body. 

V místy trošku zmatené přebíjené dvou bývalých tréninkových partnerů zvítězil Ben Saunders (21-7 MMA, 8-4 UFC) nad Courtem McGeem (18-6 MMA, 7-5 UFC). Pro Saunderse to byl návratový zápas po roce - ačkoli měl v mezičase jeden fight i mimo UFC (ale za dosti specifických podmínek kdy o uvolnění z UFC žádal sám). Každopádně svými kopy, koleny v klinči a bojem zdálky zvládl nabodovat dvě kola, než ho McGee svým tlakem ve třetím přece jen začal drtit. Na otočení zápasu už ale pro neutahatelného McGeeho bylo pozdě a tak Saunders zvítězil 3x 29-28 a snad se dostal z finanční krize - sám přiznal, že před tímhle zápasem už se dostal do dluhů. Bohužel se mu ale nepodařil zisk bonusu, protože ukončit McGeeho není jednoduché (zatím se to povedlo jen Santiago Ponzinibbiovi) a zápas byl občas trochu chaotický na zisk zápasu večera. Saunders je nyní světovou 34., McGee je až kolem devadesátky, z posledních čtyř má bilanci 2-2 a ve velteru nyní jen 4-3. 

Otvírákem hlavní startovky byl vlastně suverénně nejlépe obsazený zápas večera. V něm nastoupili v muší váze Sergio Pettis (15-2 MMA, 6-2 UFC) a bývalý vyzyvatel John Moraga (16-6 MMA, 5-5 UFC). Moragovi zde šlo o hodně, nastupoval jako záskok za zraněného Jussiera Formigu a především nastupoval s dvěma porážkami v řadě - takže předem hlásil, že sice bude bojovat jako o život, ale že se tlakem nenechá rozložit. Což podle všeho skutečně nenechal, ale Pettis přišel výborně takticky připraven a celkem v pohodě si Moragu rozebral na jasnou bodovou výhru (a na konci prvního ho měl slušně rozpracovaného). Pettis je nyní světovou desítkou muší váhy a poprvé se nechal slyšet v souvislosti s titulovými ambicemi - v ideálním případě by si prý titulový zápas dokázal představit už koncem roku. Moraga s dvoutýdenní přípravou bohužel prohrál třetí zápas v řadě, i tak je ale stále světovou pětadvacítkou - a mimo Pettise je tak divizně výš nasazený po tomto turnaji pouze Joe Lauzon. 

Dalším byl souboj dvou nováčků: Devina Powella (8-2 MMA, 0-1 UFC), kterého do UFC přivedl Dana White přes sérii Looking for a Fight a Drakkara Kloseho (7-0-1 MMA, 4-0 UFC), který zaskočil za Jordana Rinaldiho. Powell, podobně jako další borci ze série Looking for a Fight v kleci příliš dobrý dojem neudělal (výjimkou je zatím snad jen Mickey Gall a to je dost specifický případ) a Klose ho vysloveně agresivně šikanoval od začátku do konce. Ukončit ho ale nezvládl, Powell byl přece jen dosti tuhý, takže Klose zvítězil jen jasně 3x 30-27 a poskočil tak první UFC výhrou na světovou pozici 145. Powell se naopak propadl o 105 příček a je nyní až světovou 578. Stal se tak zároveň propadákem turnaje a je také po turnaji tabulkově nějhůře umístěným borcem celé startovky. Powell sice v menších organizacích udělal dojem na Dana Whita, Klose ale viděl jeho videa a už od začátku hlásil, že na něj to tedy dojem neudělalo - a považoval Powella za snadnou kořist. 

Zápasem večera se stal velmi vyrovnaný souboj mezi grapplerským šampionem Augusto Mendesem (6-1 MMA, 1-1 UFC) a Frankie Saenzem (11-5 MMA, 3-3 UFC). Mendes kupodivu předvedl i zásadně vylepšený postoj a tak v tomto fightu nebyla nouze o dramatické zvraty - oba borci se navzájem poslali k zemi a celkově to byla parádní řežba, kterou nakonec těsně urval právě Mendes klasickou split výhrou (2x 29-28, 28-29). Oba borci přitom měli v poslední době pořádně tuhé soupeře: Mendes debutoval jako záskok proti Cody Garbrandtovi (a skončil knockoutován), Saenz v posledních dvou zápasech čelil Urijahu Faberovi a Eddie Winelandovi a až teď měl plný přípravný kemp. Mendese ani tak nepodcenil (už před zápasem hlásil, že má za soupeře jen samé zabijáky), ale i tak nakonec bohužel prohrál, utrpěl třetí porážku v řadě a prožívá nejhorší sérii své kariéry. Je však stále světovou čtyřicítkou. Mendes se touhle výhrou dostal na mapu, stal se jasným skokanem večera (polepšil si o 217 příček a je nyní 39. v bantamu) a vůbec poprvé v kariéře také svého soupeře nedokázal ukončit. Mendes teď doufá, že dostane příležitost zápasit v Brazílii, doposud strávil celou kariéru v USA. 

Smutný průběh měl zápas Viktora Pešty (10-4 MMA, 1-4 UFC) s Alexeyem Oleynikem (51-10-1 MMA, 3-1 UFC) (jinak také psán jako Oleksiy Oliynik, Alexej Olejnik, Alexej Oleinik a další variace). Pešta sice začal slušně, pěsti létaly sem a tam a Oleynik se i dvakrát ocitl pod Peštou, jenže - ne nadarmo je nenápadný Oleynik nejspíš nejlepším světovým škrtičem bez ohledu na váhu. Borec přezdívaný „Boa Constrictor“, tedy „Hroznýš královský“ dokázal Viktora nachytat na naprosto unikátní techniku: Ezekiel choke a Viktor musel odklepat v 2:57 prvního kola, čímž s téměř 100% jistotou ukončil svou UFC kariéru. Pravda, Oleynik je na Ezekiel choke specialista a ukončil tak v kariéře už 11 zápasů, byl to ale vůbec první Ezekiel v historii UFC. A co je na tom bohužel ještě drsnější a pro Viktora také smutnější: Oleynik ho dokázal odklepat ze zad, když byl Pešta v plném posedu. Pravda, z Oleynikovy strany to byla past a nechal Viktora najet do posedu schválně, na působivosti submise to ale nikterak neubírá. Sám Oleynik s tím předem počítal, hlásil, že má Viktor dlouhý krk a příliš si ho nekryje - na zemi tak poprvé zaútočil klamně, nechal Viktora uniknout aby získal falešný pocit bezpečí, napodruhé už ale připravil pastičku a nechal jí sklapnout právě přechodem do posedu. Famózní technika. Viktor sám se pochopitelně nemohl ubránit zklamání a zde je jeho pozápasové prohlášení. Je nyní světovou 85. s bilancí 1-4 v posledních pěti fightech a třemi porážkami v řadě. Ve smlouvě má ještě jeden zápas, ale podobná bilance by měla být jasný rozsudek smrti, nenastanou-li nějaké zcela nečekané podmínky (typu záskok na poslední chvíli). Oleynik je nyní světovou jednačtyřicítkou a po nemastné neslané porážce s Omielanczukem vypadá, že je zase zpět ve formě, teď navíc ještě o 50 tisíc bonusu bohatší a s parádním highlightem a zápisem v knihách rekordů. V sekci statistiky níže v článku má několik pěkných zářezů, doporučuji mrknout :) Škoda, protože původním soupeřem pro Viktora zde měl být Damian Grabowski, což byl papírově podstatně přijatelnější soupeř. PS: Za mě úplná blbost, ale stejně mě pokaždé rozveselí, když spolu vidím Alexeje a jeho manželku Tatianu, jenž mu dělá cornermana - a je vyšší než on, přičemž Alexej je samozřejmě slušný 185 cm vysoký pořízek :)

Tony Martin (11-3 MMA, 3-3 UFC) celkem přesvědčivě v klinčích a na zemi ukontroloval menšího Alexe White (11-3 MMA, 2-3 UFC) jenž zde debutoval v lehké váze  po působení v pérové. Martin měl původně čelit Eriku Kochovi, ale zhruba měsíc před turnajem se Koch zranil a nahradil ho právě White. Martin vyhrál zápas jasně 3x 30-27, zábavné to ale příliš nebylo a zmínit lze vlastně jen jednu událost: Martinovi se už v první půlminutě rozpadl na kusy suspenzor a musel si v kleci nandavat náhradní. Martin je nyní světovou 77. a poprvé v UFC vyhrál dva zápasy po sobě, White naskakuje do nové divize jako 278. 

Nina Ansaroff (7-5 MMA, 1-2 UFC) si připsala první UFC výhru v zápase s Jocelyn Jones-Lybarger (6-4 MMA, 0-3 UFC), které se naopak ani napotřetí nepodařilo v UFC zvítězit a zřejmě zde tedy končí. Jocelyn se už předem na tenhle zápas hodně těšila, prý to bude solidní bitka - a rozhodně to bylo docela koukatelné. Jocelyn zpočátku poměrně tlačila, ale Ansaroff se v půli kola dostala do vlastního tempa a začala si jí zdálky a lowkicky takticky rozebírat. Navíc to podpořila občasným porazem a v závěru třetího kola pak zápas ukončila RNC, což jí vneslo 43. pozici ve světových žebříčcích a první výhru od prosince 2013. Motivace pro Ninu jasná, jak sama uvedla po zápase: „Když jsem svou přítelkyni (Amandu Nunes) před dvěma týdny viděla knockoutovat Rondu Rousey, tak jsem taky musela vyhrát.“ Zkrátka mají teď doma pěkné a úspěšné období. 

Solidní KO si připsal Walt Harris (9-5 MMA, 2-4 UFC) v těžké váze v souboji s Chase Shermanem (9-3 MMA, 0-2 UFC). Harris si v zápase počínal velmi solidně a předvedl řadu zlepšení - byl trpělivý, přesný, místy agresivní a zápas kontroloval až do půli druhého kola kdy parádně umístil koleno, rychlou levou a Shermana vzápětí dorazil na zemi. Harris je nyní světovou 54. a s jeho neustálým zlepšováním to s ním začíná vypadat velmi slibně. Jeho síla je navíc nezpochybnitelná - všech devět výher v kariéře má KO. Harris se netají touhou být „firemním“ borcem na kterého je spoleh a je tedy ochoten jít příště proti komukoli a kdykoli. Sherman v UFC zatím bez výhry a je otázkou, zda dostane další šanci. 

První UFC výhru má nyní na kontě polotěžké váha Joachim Christensen (14-4 MMA, 1-1 UFC). Ten pohodlně kontroloval výměny s Bojanem Mihaljovičem (10-5 MMA, 0-2 UFC), který nemá tak docela UFC výkonnost, aby ho nakonec ve třetím kole uspal dobře trefeným zvedákem. Christensen uznává, že jeho box ještě potřebuje dost vylepšit, ale zase: finiš je prý finiš. Christensen je v polotíze nyní světová padesátka, Mihajlovič oba zápasy v UFC prohrál KO - v tom předchozím nastupoval v těžké váze s Francisem Ngannou. 

Zápas francouzské těžké váhy Cyrila Askera (8-2 MMA, 1-1 UFC) a Dmitri Smoliakova (8-2 MMA, 0-2 UFC) netrval ani tři minuty. Jakmile Asker dostal Smoliakova na zem, vypadal Smoliakov jako ryba na suchu a nekladl naprosto žádný odpor. Asker hladce přešel na posed a Smoliakova rozbušil GNP lokty a pěstmi. Takového soupeře by Pešta potřeboval, ale pravdou je, že Smoliakov zřejmě v UFC také končí po prvním odbrženém KO v kariéře. Naopak Asker, nyní světová 114. si připsal první UFC výhru a chce si teď dát trochu oraz (a pomoci své přítelkyni s pečováním o nedávno narozeného potomka). 

 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 11 589 diváků. Vybrané vstupné: 913 tisíc dolarů.

 • Startovka: 12 zápasů. Čistý zápasový čas: 2:14:27.

 • Sázkoví favorité vyhráli deset zápasů, dva prohráli. Debutanti 1-1, Klose a Powell totiž nastoupili proti sobě. 

 • Zápas večera: Frankie Saenz vs. Augusto Mendes. Výkon večera: Yair Rodriguez (KO), Aleksei Oleinik (sub).

 • Yair Rodriguez má nyní šest výher v řadě - třetí nejdelší vítězná sérka divize. Před ním dočasný šampion Holloway (9) a exšampion McGregor (7). Celkem nyní vyhrál osm zápasů po sobě, naposledy byl poražen v prosinci 2012.

 • Rodriguez v postoji přestřílel všech šest soupeřů v UFC, stopky má ale zatím jen dvě (obě KO). 

 • V posledních třech zápasech Rodriguez vždy bral pozápasový bonus.

 • Penn neuspěl ve svém návratovém zápase, naposledy bojoval v červenci 2014. Tímto prohrál čtvrtý zápas v řadě (nejhorší série kariéry) a naposledy vítězil v listopadu 2010. V posledních osmi zápasech má bilanci 1-6-1 a v pérové váze je nyní 0-2.

 • Penn byl poprvé v kariéře sražen k zemi. Trvalo to rekordních 1034 inkasovaných úderů. 

 • Penn zasáhl pouze čtyřmi údery - nejméně ve své kariéře. 

 • Penn poprvé v kariéře prohrál s borcem, který nebyl šampionem nebo alespoň nebojoval o UFC titul. 

 • Lauzon si připsal 14 výhru v lehké váze a je tak v historii váhy celkově čtvrtý. Rekord mají Jim Miller a Gleison Tibau - oba 16. 

 • Lauzon v posledních sedmi střídá výhry s prohrami. V 39 zápasech kariéry je tohle ale jeho teprve druhá bodová výhra.

 • Lauzon má na kontě 28 pokusů o submisi. Je tak historicky třetí. Vede Jim Miller (35).

 • Marcin Held má 5/6 porážek na body. 

 • Pettis má nyní v muší váze bilanci 3-1, tři výhry v řadě jsou třetí nejdelší sérka divize a všech šest výher v UFC má Pettis na body.

 • Moraga prohrál třetí zápas v řadě, zažívá nejhorší sérii v kariéře a nevyhrál od prosince 2014. 

 • Alexej Oleynik uspěl prvním Ezekielem v historii UFC. 

 • Oleynik má velmi působivou bilanci. V 51 zápasech má 41 submisí, 36 z toho v prvním kole. 

 • Ezekielů má Oleynik na kontě už 11. V roce 2007 (viz níže) vyhrál pyramidu jen díky Ezekielům.

 • Oleynik je turnajovým specialistou. Má na kontě minimálně 14 turnajů ve kterých musel nastoupit více než k jednomu zápasu za večer. Podstatnou část z nich vyhrál.

 • Asi nejpůsobivější dvouměsíční sérku měl v tomto směru od 20. října 2007 do 14. prosince 2007. To nastoupil nejprve v říjnu na akci Legion fight, kde zvítězil Ezekielem. Pak šel 10. listopadu do pyramidy v polské KSW. Tu vyhrál třemi submisemi v prvním kole - RNC, trojúhelník a Ezekiel ve finále. O 13 dní později šel na turnaji v Rusku, kde opět vyhrál celou pyramidu třemi submisemi v prvním kole, tentokrát však všechno Ezekiel (jak blbě si asi museli připadat soupeři). A 14. prosince další pyramida, opět tři výhry v prvním kole - heel hook, páka a na závěr i jedno TKO. Za necelé dva měsíce tedy deset vyhraných fightů, všechno finiše v prvním kole, pět Ezekielů. Masakr!

 • Posledních 13 výher má Oleynik stopkou. Devět z toho v prvním kole - a jsou v tom i různá známější jména: Tony Lopez, Jeff Monson, Anthony Hamilton, Jared Rosholt - a také Mirko CroCop. 

 • Oleynik má v UFC zatím všechny tři výhry stopkou.

 • Viktor Pešta utrpěl 3/4 porážek v kariéře stopkou. Teď prohrál třetí zápas v řadě a má nejhorší sérii své kariéry. 

 • Celkové platy: 841 tisíc dolarů. 

 • Nejlépe placený: B.J. Penn (150). Lauzon (116 = 58+58), Rodriguez (100 = 50+50). 

 • Nezvykle vysoký počet borců zde byl na minimálních smlouvách. Ať už vítězící, kteří si přišli na dvacet tisíc (10+10): Klose, Mendes, Ansaroff, Asker, nebo ti bez vítězství, kteří brali jen základ deset tisíc dolarů: Pešta, Powell, Jones-Lybarger, Sherman, Mihajlovic, Smoliakov.

 • Reebok smlouva: 105 tisíc. Penn a Lauzon 20, Saunders a McGee 10, všichni ostatní 5 a méně. Pešta 2,5. Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+6
Emerus - Čtenář - 20.1.2017 v 21:16
Re: Pešta - přejít na příspěvek
Trochu mi tenhle příspěvek zavání spíš uraženym egem. Že si mi Pešta dovolil neodepsat...
 
+4
- - 22.1.2017 v 12:00
viktor - přejít na příspěvek
Pesta sympatak, vsetko ok, len skoda ze sa mu nepodarilo v ufc presadit,hadam sa tam casom...
 
+3
Maltézsky psík - Čtenář - 24.1.2017 v 12:33
Re: Re: Re: viktor - přejít na příspěvek
tak to máš pravdu, medzi československými organizáciami a UFC je priepastný rozdiel, a ...
 

Všechny příspěvky

Patriot - Redaktor - 19.1.2017 v 20:23
. - Odpovědět
 

Novinky a klepy: Pro UFC 210 se rýsuje zápas Gegarda s Weidmanem, rychlou náhradou za zrušený fight JDS se Struvem má být rozstřel Hendrickse a Lombarda ve střední váze (a hádám, že poražený si může v UFC balit kufry), jo a Tyron Woodley v mých očích dost klesnul, prý se mu coby šampionovi nedostává patřičeného respektu a zdůvodňuje to tím, že je černoch.

predator - Čtenář - 20.1.2017 v 09:38
Re: . - Odpovědět
 

hned som si spomenul na to ako Will Smith minulý rok  nebol nominovaný na oskara a okamžite to zvalil na to že je černoch a že v komisii sú samí rasisti z takýchto ludí sa mi robý vážne zle nežijeme v 1950 Anderson Silva je tiež černoch a v UFC sa k nemu správajú jak k polobohovi má tam výsady ako málo kto.... za mňa oprávnene... Jon Jones tak isto kdešto woodley remizuje v titulovom zápase s Thompsonom a je nasraný že dostal s ním odvetu akože kto si ten zápas o titul zaslúži viac než človek čo dokázal remizovať zo šampionom potom nech sa woodley nečuduje že ho nemajú radi ani diváci a pískajú na neho 

fedo - Čtenář - 19.1.2017 v 23:03
Olejnik - Odpovědět
 

Parádne večerné čítanie. Inak to bola fakt paráda čo predviedol Olejnik. Škoda že na Peštovi. Stále sa nemôžem zbaviť pocitu, že je Olejnik pomalší, ale na zemi je pán.

Nexter92 - Čtenář - 20.1.2017 v 09:12
Pešta - Odpovědět
 

No sice jsem tento turnaj viděl až ráno ze záznamu, ale patřičně jsem si to vychutnal :D S Viktorem jsem měl v poslední době tu čest komunikovat a nechoval se zrovna jako profík. Neodepisuje na zprávy, chová se arogantně a na vážení s Olejnikem vypadal jak kdyby sežral svět. O to sladší moment byl když si Pešta už po třetí strčil tu hlavu do toho škrcení a tentokrát Olejník nezaváhal. Krásně ho tam utáhnul a Peštův xicht po tom co odklepal k nezaplacení.. Na Olejníka jsem hodil 2 litry a ikdyž je to pán v letech tak nezklamal. Působil sice pomalejším dojmem, ale podle mě to bral spíš jako takovou pohodičku. V postoji měl opět jednoznačně navrch a jalovej Pešta místo toho, aby se snažil staršího Olejníka okopávat a unavitm tak ho vezme na zem kde sice vypadá, že je tím lepším borcem, až na to, že Olejník to vyloženě takto chtěl a čekal jenom na správnej moment.. Viktore opravdu se dá takto uškrtit jen totální jelito, tak upřímně nevím čemu se v tvém případě divíš. Za tu dobu co jsi v UFC jsi nepředvedl zhola nic. Ani zlepšení na zemi ani v postoji. Pokud chlap v takovejch týmech s takovejma hvězdama nědělá progres něco je špatně... Harris předvedl perfektní výkon a myslím, že pokud zapracuje trošku na obraně mohl by být zajímavým borcem.. Sherman hrozně snese, ale taky úplně zbytečně. Děravej jako cedník.. Smoliakov s Askerem škoda komentovat, vyhrál ten míň hroznej. Za to Rodriguez rozbil Penna nevídaným způsobem.. Až vyhraje titul ve FW rád bych ho viděl v zápase s Conorem, myslím si, že byto byl dobrej zápas, dvou neortodoxních a zajímavých stylů.. 

Emerus - Čtenář - 20.1.2017 v 21:16
Re: Pešta - Odpovědět
 

Trochu mi tenhle příspěvek zavání spíš uraženym egem. Že si mi Pešta dovolil neodepsat na zprávu na facebooku, tak mu to teď "natřu" v diskuzi. Schválně jsem se teď podíval na video z vážení, protože mi na nich Pešta vždycky připadal až takovej zaraženej a introvertní, a opravdu nechápu co na tom vážení předvádí arogantního a proč by měl sežrat všechnu moudrost světa. Přijde, usměje se do publika a zamává, po stare downu podá soupeři jako první ruku, usměje se a odchází. Úplný "sežrání světa".

Ono si tak nějak obecně lidi myslí, že sportovci a slavný lidi jsou veřejnej majetek a že maj snad povinnost si s nima věčně někde po večerech psát a bejt jim pořád k dispozici, tak jak zrovna lidi chtěj. Já věřim tomu, že některý lidi v tomhle dokážou bejt pěkně otravný a neodbytný, a že dny před zápasem máš asi fakt trochu jiný starosti a nálady.

Tím vůbec neříkám, že každej Čech musí být nutně Peštův fanoušek a obdivovatel, to ja každýho věc. Jen na mě prostě Pešta působí jako sympatickej, pohodovej a nearogantní kluk, kterej si chce plnit svoje sny, který prostě v tuhle chvíli visí možná až moc vysoko. A myslím, že jeho videosérie z Blackzilians (která ho stála peníze, který by dávat nemusel) a jeho blogy z Allstars a Alliance ukazujou, že na fanoušky myslí a snaží se je nechat nahlídnout pod pokličku. A úplně nechápu, proč když je to tak strašněj debil, kterej nic neumí a jeho prohra je pro tebe "sladkej moment" a "pocit k nezaplacení" mu teda máš potřebu psát zprávy a komunikovat s nim. Ale chápu, že raněný ego je svině

 

- - 22.1.2017 v 12:18
Re: Re: Pešta - Odpovědět
 

Dobre pises, mudrovat vie asi kazdy, ale zase pravda je ze viktorove vykony v ufc niekedy posobili az naivne, keby sme boli uprimni tak si musime priznat ze viktor na ufc nema,urcite ale neposobil arogantne,trosku sklamanim bolo jeho takmer ziadne vyvijanie sa. Teoreticky by este jeden zapas dostat mohol

Nexter92 - Čtenář - 23.1.2017 v 21:18
Re: Re: Pešta - Odpovědět
 

Věř, že ego v tom není.. Nepsal jsem Viktorovi jako fanoušek.. Napsal jsem jak to vidím já. Souhlasit nemusíš, ale komentáře o egu si nech pro sebe. 

toddb - Čtenář - 24.1.2017 v 19:50
Re: Re: Re: Pešta - Odpovědět
 

No, jestli jsi mu před životním zápasem psal, jakej je loser, jak se nikam neposouvá a jaký je to jelito, tak to se ani nedivím, že ti neodpověděl.


Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.

Nexter92 - Čtenář - 25.1.2017 v 12:48
Re: Re: Re: Re: Pešta - Odpovědět
 

To že je jelito o sobě prohlásil on sám.. A ne nepsal jsem mu ohledně jeho formy.. Dřív když se tady objevoval Viper tak jsem nechápal jak nemůže fandit českýmu borci. Teď už ho chápu :) a věř mi že jsem hodně přál Olejnikovi s kterým jsem komunikoval před zápasem taky a choval se úplně jinak, než nafučenec Pešta.. 

homer - Čtenář - 20.1.2017 v 12:26
Glory - Odpovědět
 

Neviete niekto prosím vás kde a kedy sa bude dať dnes pozrieť náš jediný slovenský zástupca v glory ? 

- - 22.1.2017 v 12:00
viktor - Odpovědět
 

Pesta sympatak, vsetko ok, len skoda ze sa mu nepodarilo v ufc presadit,hadam sa tam casom este nejaky slovak alebo cech dostane.Viktorov neuspech ukazal priepastny rozdiel v kvalite borcov ufc a inymi mma organizaciami. 

Maltézsky psík - Čtenář - 23.1.2017 v 12:26
Re: viktor - Odpovědět
 

Rozdiel výkonnosti medzi UFC a inými organizáciami tu je, ale nepovedal by som, že všetky treba hádzať do jedného vreca, Bellator podľa môjho názoru výkonnosťou borcov slušne konkuruje UFC. Borci s Bellatoru nie sú v UFC úplne márny (napr. Alvarez nedávno držal pás), a tiež borci z UFC nedominujú tak, akoby sa od nich čakalo. Ben Henderson, ktorý držal v UFC v ľahkej váhe pás, ho v Bellatore nebol schopný získať, Lavar Johnson mal v UFC 2-2, v Bellatore 1-3. Samozrejme UFC je stále top, napríklad Davis v UFC nič moc, v bellatore zatiaľ dominuje, som veľmi zvedavý, ako sa bude dariť Rorymu. Priepastný rozdiel medzi UFC a Bellatorom ale nie je.

- - 23.1.2017 v 15:59
Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Nemal som na mysli konkretne bellator, ale skor ceskoslovenske organizacie. Vsak urcite sa najdu sikovni borci toho bensona nejako nesledujem, ale bolo by nacase aby sa na svetovej scene presadil niekto z nasich krajin, momentalne mam v merku toho ruskeho moslima khabiba, uz by som ho konecne potreboval vidiet prehrat, na fergusona by som kilo nevsadil, ale uz by sa patrilo aby prehral, nakoniec to skonci tak ze gregor snim pojde, aj ked si myslim ze ani gregor ani ufc nebudu chciet dat dagestancovi zarobit aj ked je sikovny, ale tie jeho alah akbaroviny z 13 storocia lezu na nervy aj mne :)

Nexter92 - Čtenář - 23.1.2017 v 21:16
Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Bacha pouštíš se na tenkej led tady :D To už tu jednou bylo a málem to tady skončilo linčem jako ze třínáctého století :D 

Lyoto - Čtenář - 24.1.2017 v 15:06
Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Jo jo, tu konverzaci pamatuju:)) Tady mají akbary rádi. 

Caidel - Administrátor - 24.1.2017 v 15:26
Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Nic jsi nepochopil, Ivane...

Osobně mi lezou na nervy všechny záležitosti 13. století, tedy "Allah Akbhar" stejně jako "God is great," ale tak blbej abych se lidem vysmíval na základě víry (nebo abych si nevšiml, že je to vlastně to samé), to tedy nejsem. Když je baví tomu věřit... Mně to nijak neubližuje. 

 

Maltézsky psík - Čtenář - 24.1.2017 v 12:33
Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

tak to máš pravdu, medzi československými organizáciami a UFC je priepastný rozdiel, a nielen československými. Taký Vémola dominoval v Anglicku, neskôr aj v ČR, a to dosť dominantne, no v UFC sa nepresadil. Čo sa týka toho Khabiba, ako píše Nexter, radšej by som to nevyťahoval, už sa to tu riešilo. Urážať niekoho pre jeho náboženskú príslušnosť mi naozaj nepríde v poriadku. 

- - 24.1.2017 v 15:26
Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

no ja som len napisal svoj nazor,kazdopadne ho fergusson preveri, keby khabib v oktagone po kazdom zapase nemal potrebu propagovat islam, neriesil by som jeho vierovyznanie.Kazdopadne je khabib ako bojovnik spicka a zasluzil by si nejaky velky zapas, aby som bol objektivny. Nema sa preco na mna sypat kritika len som napisal svoj nazor a ked ma niekto iny ja to respektujem. No zial ak mam byt uprimny to mma v slabsich organizaciach sa neda pozerat, ale je to aj o peniazoch atd ved vieme ako to tu chodi.. O dost vela bojovnikoch si clovek urobi obraz pocas reakcii rozhovorov atd, lebo snimi nechodis na pivo a tak a niektori sa potom ludom znepacia ako napr aldo, ked blabotal ze to nebol zapas, alebo ked woodley odisiel zduty po remize, trosku z cesty ale chcel som tym naznacit ze ked niekto vykrikuje po zapase alah akbar a tie podobne kecy vyhadzovacov sa do vzduchu tak potom musi ratat stym ze niekomu sa to pacit nebude :) 

skala - Čtenář - 24.1.2017 v 20:01
Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Ak si to nepochopil,nikto sa vyhadzovačov do vzduchu nezastaval.Je tvoj problem,ak to tvoja mozgova kapacia nevie obsiahnut.Tu išlo o drbnute reči niektorych bojovnikov proti islamu ,samozrejme bojujucich papulami na fb.Kedže proi džihadu zomieraju z 99percent další moslimovia.Ak su aj tí pre teba taka smrtelna hrozba,maš volnu cestu všetkych pozabijat,do toho.

Nexter92 - Čtenář - 24.1.2017 v 20:38
Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Řekl fanatik první kategorie.. Zrovna ty jsi nejvíc tlačil svoje názory ostatním do hlavy. Nikdo neříkal, že chce někoho zabíjet. Jen hoši okomentovali sitauaci s nadsázkou a ty už zase vraždíš.. Klídek kámo. Prostě muslim = magor, Stejně jako Budhista = týpek ve žlutým plující na mráčku sedící jako budha.. To jsou prostě předsudky za který si lidi můžou samy.. Když ti řeknu černoch co si představíš? Bez tak týpka ve špinavým sepraným triku se stejně vypadajícíma šortkama bez bot, kterej žije ve slaměný chýší.. Rasismus? Ne! z 99% realita.. Nikdo se tu do nikoho nenaváží a nikdo nikoho nezabíjí.. Prostě se klukům, stejně jako mě nelibí reklamní propagování islámu, které Kebab dělá po každém zápase.. 

raduz - Čtenář - 25.1.2017 v 07:16
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Je pravda, že tieto Kebabove "výlevy" do aoktagonu nepatria.Toto nech si praktikuje doma na koberčeku. Nemáme to tu u "nás" potrebu počúvať.

Ináč pozerám že koľko je tu odborníkov na islamsurprised a džihád, fíha - wikipédia frčí že.......

Onko23 - Čtenář - 25.1.2017 v 08:26
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

presne tak, tento prehnany liberalizmus nas raz zabije. Ja ked som napisal osobnu skusenost s touto cvargou prave na treningoch, tak tiez asi zostali niektori prekvapeni. Bohuzial realita je taka. Ako neznasam nackov na treningoch, ktori mi zadelia, ze oni hento a tamto "na poli" nepotrebuju, tak nemam rad tuto tlupu degesov, co su silni v skupine a vyhukuju po gyme tieto nezmysly. Navyse Khalabeeb nemal nijak extra vykony...ked neratam Johnsona, s ktorym mal problemy v stand upe. Jeho rekord je spraveny na plechovkach a tiez dufam, ze ho Tony (hoc je to tiez mozgovy atlet) zotrie. Nepaci sa mi aj to, ze krici, vyskakuje a ked mal zapasit na 200ke tak to odmietol kvoli ramadanu....


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

Ondra1234 - Čtenář - 25.1.2017 v 08:55
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Khalabeeb,Stiopic :D Joey Diaz strasne naklada https://www.youtube.com/watch?v=U6r3sbA9XH8 

skala - Čtenář - 20.2.2017 v 18:27
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Pre teba je fanatizmus ze ta považujem za trula.

- - 25.1.2017 v 10:12
Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Tak ja som jeden z mala ludi ktori fb konto nemaju,ani nebojujem proti islamu, len ked si precitas koran uvedomis si aka nebezpecna ta ideologia to je a khabib robi presne to co mu kniha kaze snazi sa sirit a propagovat islam, zatial iba ustockami, ale mozno ked mu niekto da taku aku este nedostal, tak sa mozno zradikalizuje :) Tak ako mi nevadi ked si dvaja homosi klatia prdele niekde v sukromi ,tak naopak mi vadi ked sa oblizuju na verejnosti a zhruba tak nejako by to malo byt aj s nabozenskymi prejavmi, a hlavne ked sa jedna o tak nebezpecne nabozenstvo ako je islam. Ci si myslis ze nemam pravo aby mi nieco vadilo?

Lyoto - Čtenář - 25.1.2017 v 11:40
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

Asi tak, úplnej souhlas..

Nexter92 - Čtenář - 25.1.2017 v 12:52
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: viktor - Odpovědět
 

To jsem tady zase něco rozjel :D jinak souhlas s Onkem, ms a Lyotem :) To s těma homoušama taky pravda.. Jak pak má člověk vysvětlit pěti letýmu dítěti, že se olizujou dva chlapy nebo dvě baby na veřejnosti.. Já jsem heterák a nevykusuju přítelkyni uprostřed ulice.. Tyto věci patří za zavřené dveře a víra také ať už pokoje či synagogy,mešity,kostela a dalších a dalších :) 

malylada87 - Čtenář - 25.1.2017 v 03:36
Novinka - Odpovědět
 

Trošku překvapení. NA 211 si to rozdá o titul s Miocicem po jedne vyhre JDS. Tipuji, ze to JDS urve.

Onko23 - Čtenář - 25.1.2017 v 08:27
Re: Novinka - Odpovědět
 

ty co tu pises?? Este poobede si sa mi smial a neveril tomu :D


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA