přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 208

Ohlédnutí za UFC 208

přečteno: 1369×
16.02.2017 v 11:43 | Autor: Caidel
diskuse: 6×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

UFC 208: Holm vs. de Randamie bylo prvním PPV roku 2017 a konalo se 11. února 2017 v Barclays Center v Brooklynu v New Yorku. Původně se měl konat jeden turnaj už v lednu v Anaheimu, ale UFC ho kvůli absenci headlinerů posunulo na později. V Brooklynu se turnaj konal poprvé, v New Yorku již počtvrté. Ani v tomto případě to ovšem nebyla žádná sláva, headlinery se poněkud vynuceně staly Holly Holm a Germaine de Randamie, které si to rozdaly o historicky první titul narychlo vytvořené nové váhy 145 liber o které UFC dlouhodobě tvrdilo, že jí zřizovat nebude. 

Přímo v místě konání byl turnaj úspěchem - přitáhl 15 628 fanoušků, kteří na vstupném zaplatili 2,2 milionu dolarů a stanovili tak rekord Barclays center pro sportovní události, televizně to ale podle všeho žádná pecka nebude - předzápasy se dostaly jen na průměr 824 tisíc fanoušků, což je oproti loňskému roku skutečně průměrný výsledek (šest PPV turnajů si vedlo lépe, šest hůře) a PPV prodeje by měly být také slabé. Maximální sledovanost v předzápasech byla něco málo přes milion. 

Po zápasové stránce byl ale turnaj hodně nevydařený, což posléze přiznal i sám Dana White. Vůbec poprvé v historii UFC totiž došlo k tomu, že jen jeden jediný zápas skončil před časovým limitem a skutečně pěkný akční zápas byl na celé startovce také vlastně jen jeden jediný. I proto UFC tentokrát udělilo pouze tři bonusy - ten pro nejlepší zápas večera (dva borci) a ten za finiš, druhý finišovací bonus zůstal nevyplacen. Překvápka se také vlastně nekonala, osm favoritů zvítězilo, jen dva odešli poraženi a navíc hlavní zápas večera halila značná kontroverze. Předzápasy byly většinou nudné, zahájení hlavní startovky (Poirier vs. Miller) vypadalo parádně, ale pak už to šlo strmě dolů, výrazně to vylepšil vlastně už jen Souza rychlým finišem. 

Turnaj bez finiše se tak hodně vlekl - 2:28:41 čistého zápasového času na pouze desetizápasovou startovku která si prošla řadou změn z čehož nejfatálnější byla asi ztráta dvou zápasů přímo v týdnu konání. Těžká váha Luis Henrique nedostal 1. února povolení ke startu, protože se Newyorské komisi nelíbilo jak se mu hojí oči po laserové operaci na odstranění krátkozrakosti. Náhradu se pro Marcina Tyburu podařilo najít a měl jít být nováček Justin Willis. Ten ale musel shazovat ze supertíhy a shazování se mu nepodařilo - lékaři mu nepovolili start a zápas s Tyburou byl úplně odvolán. Tybura to bral celkem sportovně a prý to není ničí vina. Ještě bizarnější je ovšem případ Iana McCalla kterému se zápas bez přehánění na poslední chvíli rozpadl již asi popáté v řadě. Nejprve mu ze zápasu 29. ledna odstoupil Neil Seery, kvůli smrti v rodině (mělo přitom jít o poslední zápas v Neeryho kariéře). Toho nahradila světová jednička váhy 115 liber, nováček Jarred Brooks. Jenže po vážení byl hospitalizován sám McCall kvůli zažívacím obtížím a zápas byl na poslední chvíli zrušen. Brooks to rozhodně sportovně narozdíl od Tybury nevzal a vzduchem létaly urážky ohledně zbabělosti. 

UFC si také zaexperimentovalo s trojčlenným komentátorským týmem: Joe Rogana a Daniela Cormiera doplnil Jon Anik, toho ale oba dříve jmenovaní prakticky nepouštěli ke slovu.

A teď již k jednotlivým fightům:

O volný titul ženské váhy 145 liber si to tedy v historicky prvním ženském fightu na 145 librách rozdaly Holly Holm (10-3 MMA, 3-3 UFC), která zde bojovala o šanci stát se první ženou, která by dokázala vyhrát titul ve dvou různých vahách a Germaine de Randamie (8-3 MMA, 4-1 UFC), která se po vyhraném zápase stala šestým UFC šampionem/šampionkou z Evropy. Souboj to byl celkem vyrovnaný a zároveň také pomalý (i Dana Whitea zklamal, jak se před novináři nechal slyšet), de Randamie ale ubránila porazy a Holly přestřílela, takže si odnesla jednomyslné bodové rozhodnutí 3x 48-47. První, třetí a páté kolo viděli všichni rozhodčí stejně, u druhého a čtvrtého se názory trochu lišily. Bohužel jde ale o vítězství s obrovskou hvězdičkou, tedy značnou kontroverzí. Germaine totiž v druhém a třetím kole vždy Holly zasadila ještě dva údery i po zaznění bzučáku ohlašujícího konec kola. Holly po zápase tvrdila, že šlo dokonce o nejtvrdší zásahy, jaké v celém zápase dostala. Rozhodčí však v prvním případě Germaine ani nenapomínal, v druhém případě jí pohrozil odečtením bodů, ale nikdy tak neučinil (což by ze zápasu udělalo remízu). Celá kauza má několik různých rozměrů, ze zdánlivě triviálního případu (zásahy po skončení kola = měly být odečteny body) se ale při důkladném studiu stává něco trochu komplikovanějšího. Dana White si po zápase stěžoval na rozhodčího Todda Andersona s tím, že je nekompetentní a nezkušený, NYSAC však UFC připomněla, že přidělení rozhodčích k jednotlivým zápasům bylo známo předem a UFC neprotestovalo (Anderson přitom pískal titulové zápasy třeba v Bellatoru). Problém je také v tom, že navzdory široce rozšířenému názoru zvukový signál ve skutečnosti kolo podle pravidel neukončuje. Bzučák slouží pouze pro upozornění rozhodčího že pět minut vypršelo, kolo ale trvá až do chvíle, kdy od sebe bojovníky oddělí rozhodčí a v tomto směru jsou zápasníci také rozhodčími vždy instruováni (rozhodčí také obvykle potvrzují deset vteřin před koncem kola, že slyšeli klapku a od té doby si mají deset vteřin počítat sami a pak zápas ukončit pro případ, že by selhala signalizace). Čistě formálně tak Germaine ani neudělala nic proti pravidlům, rozhodčí mezi ně vždy skočil až po úderech, takže je to spíše jeho chyba. 

Nutno poznamenat, že obě bojovnice to pochopitelně vidí zcela odlišně. Podle Holly Holm byly zásahy po gongu naprosto záměrné, Germaine de Randamie naopak v médiích vydala prohlášení ve kterém své fanoušky ujišťuje, že není „dirty“ bojovnicí a že hraje vždy fér a za pozdní zásahy se své soupeřce omluvila. Navenek je ale signál celkem jasný (podobně jako u chytání klece, šťouchání do oka apod.) - provést jeden dva švindlíky se v tuto chvíli vyplatí, rozhodčí takové věci prostě nepostihují dosti razantně. Velmi zajímavou otázkou ovšem je, co vlastně bude dál. Bezprostředně po zápase měla Holly Holm zájem o remač, po několika dnech už si tím ale zdaleka není jistá. Navíc už před zápasem hlásila, že také může celkem kdykoli ukončit kariéru. U Germaine de Randamie není situace o nic jasnější, spíše naopak. Přímo v kleci absolvovala víceméně nevyhnutelný faceoff s Cyborg, ale v pozápasovém rozhovoru jasně uvedla, že nyní potřebuje jít na operaci s rukou a zápas s Cyborg tak v nejbližší době nebude (ovšem Cyborg si stejně nejprve musí vyřešit dopingovou kauzu). Vzápětí ale Germaine sama nabídla Holly remač. Cyborg se v médiích nechala slyšet, že jí to ani v nejmenším nepřekvapuje, protože předem zkrátka věděla, že ať už vyhraje kdokoli, bude se jí snažit vyhnout za každou cenu. 

Seznam jmen pro Germaine je ale skutečně velmi krátký. Remač s Holly. Sjednocovák s Cyborg. Superfight se šampionkou váhy 135 liber Amandou Nunes, která chce získat dva tituly. A nebo? Nikdo. Paradoxně totiž vlastně nic jako váha 145 liber v UFC neexistuje. UFC samo má na svém webu v tuto chvíli v této váze uvedeny jen dvě bojovnice a to právě Holm a de Randamie. Teoreticky by zde měla na FN v Londýně nastoupit také poslední oběť Cyborg, Lina Lasberg proti Veronice Macado, tím by se počet bojovnic v této váze zvedl na čtyři, s Cyborg pět. Je pochopitelně možné, že do této váhy půjdou i další bojovnice, ale o žádných zatím nevím. Mimochodem perlička: de Randamie se nyní považuje za světovou jedničku této váhy (podle FightMatrix je dvojkou), Cyborg ale v médiích nekompromisně za šampionku označuje sebe, s tím že deset let vlády nad divizí holky v UFC rozhodně nedoženou jediným zápasem a že dokud nebude ona sama poražena, nikdo jiný se za jedničku označovat nemůže. A proto taky nehodlá nijak zvlášť čekat na příležitost k zápasu s de Randamie - hodlá si bojovat po svém s libovolnými vyzyvatelkami, protože za šampionku zkrátka považuje sebe. Holly Holm je nyní v nové váze světovou čtyřkou (trojkou je Megan Anderson, dočasná šampionka v Invicta FC). Celý zápas bude mít ještě dohru, protože tým Holly Holm podal proti výsledky (a proti nestrženým bodům od rozhodčího) odvolání.

Zvláštní matchup byl souboj mezi Andersonem Silvou (34-8 MMA, 17-4 UFC) a Derekem Brunsonem (16-5 MMA, 7-3 UFC). Tohle párování hodně rozzlobilo třeba Mousasiho, kterému UFC řeklo, že on s Andersonem Silvou jít nemůže, protože není dost velké jméno, aby vzápětí dalo Silvu Brunsonovi, což je ještě daleko méně známý borec. A popravdě - nechápal to ani Brunson, který čekal po porážce s Whittakerem nějakého podstatně méně významného soupeře. Zápas to byl ale každopádně poměrně vyrovnaný - Brunson byl hodně opatrný a nechtěl si naběhnout do žádného kontru, Silva také nevypadal zle, ale překvapivě prohrával hlavně v jeho tradiční silné zbrani, tedy v klinčích. Ačkoli Brunson podle všech měřitelných metrik udělal zejména v prvním a třetím kole jasně víc (porazy, úderová převaha), rozhodčí to nakonec přiklepli Silvovi 2x 29-28, 30-27 (a zvlášť těch 30-27 je hodně bizarních). Brunson zuřil, novináři měli také celkem jasno (19/23 médií to mělo pro Brunsona, 8 dokonce všechny kola) a i Dana White to nabodoval pro Brunsona. Jenže smůla. Brunson na Whitea apeloval, že mělo jít o nejlepší výhru jeho kariéry a namísto toho přišel o polovinu peněz, Dana White sice uznal, že měl Brunson vyhrát, ale pokrčil rameny a použil tradiční výmluvu „neměl jsi to nechat na rozhodčích,“ což Brunsona rozzlobilo ještě víc a označil to za nejhloupější klišé v MMA. Silva byl sice z výhry velmi šťastný (vyhrál ostatně poprvé od října 2012), ale jinak celkově působil dojmem, že ho zajímá spíš boj jako takový, než nějaké tituly nebo výsledky. Ostatně Brunson sám uvedl, že rozhodčí byli nejspíš ze Silvy pěkně paf a že je asi ovlivnilo publikum, které nadšeně slavilo jakoukoli akci Silvy. V kariéře tímto stylem hodlá Silva podle všeho pokračovat, ačkoli si sám připustil, že je velmi starý a musí si teď pořádně odpočinout. Silva je nyní světovou osmičkou, Brunson klesá na čtrnáctou pozici. Také v tomto zápase požádal Brunsonův tým o oficiální přezkoumání výsledku - dva hlavní fighty, dva oficiální protesty, to není zrovna ideální vizitka pro NYSAC.

Trochu zvláštní byl také matchup Ronaldo Souza (24-4 MMA, 7-1 UFC) vs. Tim Boetsch (20-11 MMA, 11-10 UFC). Jacaré Souza je na hraně titulového zápasu a brzdí ho jen Romero a momentální neschopenka Bispinga. Souza ale nehodlá vyčkávat a tak mu UFC předhodilo sice odolného, ale rozhodně slabšího Boeatsche - který byl sám soubojem se Souzou hodně překvapen. Zápas proběhl vlastně do puntíku podle předpokladů - Souza uspěl druhým porazem a pak už to bylo vysloveně akademické - přechod na plný posed a brutální kimura, kterou musel Boetsch odklepat v 3:41 prvního kola. Souza si tak připsal jediný finiš celého večera a tedy nevyhnutelně inkasoval i jediný výkonnostní bonus večera. Žebříčkově si polepšil o jednu příčku, je světovou čtyřkou a přeskočil Chrise Weidmana a byl tedy nejlepším mužským zápasníkem startovky. Souza už se nechal slyšet, že k vyčkávání se zrovna nenarodil a hodlá asi před titulákem vzít ještě jeden fight. Otázkou je proti komu. Pro Boetsche se tabulkově nic nemění, je stále devatenáctkou, je ovšem proti kimuře nejslabším borcem historie UFC. Má  kimurou už tři porážky, nikdo jiný v UFC nemá víc než jednu. Pro Boetsche to byl poslední zápas smlouvy, snad ho UFC za jeho ochotu vzít zápas proti tak těžkému soupeři nevykopne. 

A nezvyklý mačmejking i potřetí. Světová šestka Glover Teixeira (26-5 MMA, 9-5 UFC) nastoupil proti světové jednapadesátce Jaredu Cannonierovi (9-2 MMA, 2-2 UFC) v zápase na nabrání sebevědomí. Teixeira mu prý dal šanci rád, protože si vzpomněl na dobu kdy ani on nebyl slavným borcem a toužil po příležitosti a navíc se těšil, že si zabojuje v New Yorku, kde vyrůstal jeho idol Mike Tyson a Cannonier z toho alespoň vytřískal novou šestizápasovou smlouvu, protože UFC naznačil, že zápas s Teixeirou klidně vezme, ale ne za ty peníze co dostává normálně. Zápas jako takový byl zcela jednoznačnou, ale zároveň také nudnou záležitostí. Teixeira to sehrál na jistotu, vždy hladce sundal Cannoniera k zemi nízkým singlem a pak už ho celé kolo držel pod sebou. Čistá práce 3x 30-26, bohužel však nudná a bez finiše - sám Teixeira se po zápase omlouval divákům a byl na sebe docela naštvaný - podle vlastních slov se potřebuje pořádně zlepšit, jestli má nastupovat proti světové TOP 5. Hodně ale chválil Cannonierův box. Žebříčkově fight ani jednomu z borců nijak neprospěl. Teixeira je stále šestka, Cannonier stále 51.

Zápasem večera byl na papíře a pak bez jakékoli stopy pochybnosti i v realitě fight Dustin Poirier (21-5 MMA, 13-4 UFC) vs. Jim Miller (28-9 MMA, 17-8 UFC). Ti si to rozdali v ukrutné přestřelce kde oba vydrželi nesmysly a po zásluze si každý odnesl po 50 tisících bonusu. Poirier byl ale většinu času úspěšnější a zjevně víc bodující borec, ve třetím kole mu ale Miller rozkopal holeň takovým způsobem, že byl Poirier rád, že se dožil konce - cestou z klece už ale musel být podpírán a skoro nemohl chodit. Přesto však zvítězil 2x 29-28, 30-27 a několik dní po zápase už Poirier upřesnil, že přes strašlivý otok nemá nohu zlomenou a bude celkem brzy v pořádku. Zájem má teď především o fight s Nate Diazem, což není špatný nápad, výhra nad Millerem ho vrátila do světové patnáctky a vymazal špatný dojem s porážky s Johnsonem. Miller zase jednou prokázal svou výdrž a odolnost, klesl o jednu příčku na pozici světové osmnáctky, stále však tvrdí, že za dobré konstelace okolností dokáže v lehké váze porazit kohokoli a to včetně McGregora. Poirier si v tomto fightu navýšil zásahový osobák (97 podstatných zásahů) a je od roku 2011 také borec se čtvrtým nejvyšším počtem výher v UFC vůbec, Miller zkusil v třetím kole tři submise a navýšil tak své historické vedení na 39 pokusů, což z něj dělá nejsnaživějšího grapplera v historii UFC.  

V hlavním předzápasem domácí Belal Muhammad (11-2 MMA, 2-2 UFC) ubodoval Randy Browna (9-5 MMA, 3-2 UFC), když mu v úvodu zápasu slušně rozkopal nohy. Zásahově to bylo 135-65 Muhammad. Muhammad zvítězil 2x 30-27, 29-28 a posunul se na pozici světové pětašedesátky. Zápas bral jako záskok za USADA přistiženého George Sullivana, po zápase se ale nechal slyšet, že mu zápasy na poslední chvíli nevadí a klidně vezme nějaký další, aby na tuhle výhru navázal. Zatím totiž v UFC jen střídal výhry s prohrami. Brown každopádně prohrál na body vůbec poprvé v kariéře a zajímavost: spadl sice jen o 13 příček na 124. pozici světových žebříčků, to z něj ale stejně dělá jak nejníže nasazeného borce turnaje, tak největší padák turnaje. Hodně zápasů bylo totiž papírově dost jednoznačných a tak prohra většině borců tabulkově moc neuškodila, 13 pozic je tedy největší posun turnaje. 

Další z papírově jednoznačných fightů byl v muší váze souboj světové šestky Wilsona Reise (22-6 MMA, 6-2 UFC) a výrazně vyššího Ulka Sasakiho (19-4-2 MMA, 2-3 UFC), světové třiačtyřicítky. Reis sice dokázal zvítězil dva jedna na kola, tedy 3x 29-28, ale jinak měl se Sasakiho dosahem docela problém a ani na zemi mu výrazně nedimonoval (a dokonce zde projel třetí kolo). Takže z jasných favoritů si vedl vlastně asi nejhůř - a přitom po zápase sršel sebevědomím a vyzval šampiona Demetriouse Johnsona (ač tedy hlásil předem, že to udělá). Je prý jediný, kdo ho dokáže zastavit, což je přinejmenším odvážné prohlášení, když nezastavil ani Sasakiho. Reis má v UFC celkem šest výher a nyní sérii tří vítězství v řadě, ukončil ale zatím jen dva soupeře a čtyři v UFC ubodoval. Sasaki má v posledních čtyřech zápasech bilanci 1-3, v tomhle zápase si ale kredit spíš navýšil, než že by ho ztratil. V muší váze má navíc bilanci jen 1-1.

V souboji grinderů se střetli Islam Makhachev (14-1 MMA, 3-1 UFC) a Nik Lentz (27-8-2 MMA, 11-5-1 UFC). Zatímco dvaatřicetiletý Lentz už jde s výkonností pomalu dolů, Makhachev je v pětadvaceti letech jeho všeobecně lepší verzí a v zápase to bylo vidět. Makhachev bodoval hlavně pěknými inside tripy z klinče a Lentz tak strávil drtivou většinu zápasu pod Makchahevem, který ho nekompromisně uválcoval pro výhru 2x 30-25, 30-27. Makhacheva, jenž je tréninkovým partnerem Nurmagomedova výhra katapultovala o 40 příček vzhůru a udělala z něj světovou 38. a skokana turnaje. Lentz padá o 15 míst a odpadl těsně mimo TOP 50. Makhachev zvládl v každém UFC vítězství bodovat třemi a více porazy, na zemi pak přestřílel Lentze 30-2. Lentz naopak poraz nedal ani jeden, což se mu v osmnáctizápasové UFC kariéře stalo teprve počtvrté. V lehké váze má Lentz nyní bilanci 2-1 a jediný lepší moment měl v prvním kole když na Makhacheva zkoušel gilotinu. Takových pokusů má Lentz na kontě už 17 a to je UFC historický rekord. Lentz je jinak čerstvým otcem, takže na tom byl velmi dobře s motivací, ale zase se prý v poslední době moc nevyspal :)

Od Ricka Glenna (19-4-1 MMA, 1-1 UFC) se po solidním ač prohraném UFC debutu s Evanem Dunhamem čekaly celkem velké věci. V tomto fightu nastoupil proti domácímu Phillipu Noverovi (11-8-1 MMA, 1-6 UFC) z New Yorku, Glennův výkon byl ale protentokrát rozhodně spíše zklamáním. Glenn zřejmě nebyl ve své kůži, po prohraném prvním kole ale vyválčil velmi vydřenou a velmi těsnou výhru 2x 29-28, 27-30 a tím získal svou první UFC výhru, což z něj v pérové váze dělá světovou 36 s bilancí 16-2-1 v posledních devatenácti zápasech. Sám se způsobem jakým vyhrál moc spokojen nebyl, ale také uznával, že mu šlo o setrvání v UFC a tak je výhra vše co se počítá. Nover, jehož Dana White k pobavení celého internetu kdysi označil za „budoucího Andersona Silvu“ je tak majitelem luxusně nelichotivé UFC bilance 1-6, což je nejhorší bilance historie - dorovnal tak nelichotivý rekord Elvise Sinosice.  V rámci aktuálního turnusu to má 1-3 s třemi prohrami v řadě. 7/8 porážek v kariéře má Nover ale jen na body a žebříčkově je jen 76. takže žádný úplný megapropadák, v UFC jsou i horší borci, ale Noverovi to zkrátka nevychází a mačmejkři se s ním úplně nemazlí.   

V zahajovacím zápase večera a jediném zápase vysílaném na UFC Fight Pass podle předpokladu hladce na body 30-26, 30-27, 29-28 zvítězil Ryan LaFlare (13-1 MMA, 6-1 UFC) nad Roanem Carneiro (21-11 MMA, 4-5 UFC). LaFlare se vracel po roční pauze a zápas v New Yorku pro něj měl speciální podtext - LaFlare je z New Yorku a dlouhodobě se o legalizaci MMA v New Yorku snažil, navíc se na jeho zápas vůbec poprvé přišel podívat i jeho otec. LaFlare tak byl při vyhlašování výsledků velmi emotivní, zklamaný byl ale především z toho, že se mu nepodařilo Carneira ukončit - LaFlare má sice v UFC parádní bilanci 6-1, což z něj dělá světovou dvaadvacítku ale ještě žádného soupeře nedokázal ukončit. Naopak Carneiro sliboval, že LaFlareho odklepe, což bylo celkem sebevědomé vzhledem k tomu, že to tři kola nezvládl ani Demian Maia který LaFlaremu uštědřil jedinou UFC porážku. Carneiro má nyní v rámci aktuálního UFC turnusu bilanci 2-2, od návratu do velteru 1-1. Na body prohrál Carnerio poprvé po více než osmi letech a 12 zápasech. 

 

 

Zajímavé statistiky:

 • Návštěvnost: 15 628, vstupné: 2,2 milionu dolarů

 • Sázkoví favorité vyhráli osm zápasů, jen dva prohráli.

 • Poprvé v historii došlo na UFC turnaji k jedinému finiši. Celá startovka tak trvala 2:28:41 čistého zápasového času - a to obsahovala jen deset zápasů, protože se na poslední chvíli dva rušily.

 • Zápas večera: Dustin Poirier vs. Jim Miller, Finiš večera: Ronaldo Souza (kimura). Čtvrtý bonus nevyplacen.

 • Germaine de Randamie je šestým evropským šampionem v UFC. Před ní to dokázali Bas Rutten, Andrei Arlovski, Conor McGregor, Michael Bisping a Joanna Jedrzejczyk. Ženským divizím tak nyní v UFC vládnou dvě evropanky a brazilka. 

 • De Randamie se stala čtvrtou ženou s výhrou ve dvou různých vahách. Před ní to zvládly Valerie Letourneau, Joanne Calderwood a Jessica Andrade. 

 • Na podstatné údery to bylo 80-77 pro Germaine. Na celkové 144-122 Germaine. Zásahy na hlavu 28-18 Germaine. Na tělo 34-21 Germaine, kopy 38-18 Holly, klinč 31-16 Germaine. 

 • Holly neuspěla ani jediným porazem z devíti pokusů. V pěti předchozích fightech přitom poraz zkusila dohromady jen dvakrát.

 • Holly prohrála třetí zápas v řadě a prožívá nejhorší sérii v kariéře. 

 • Anderson Silva přerušil svou sérii pěti zápasů bez výhry a vyhrál poprvé od října 2012. Připsal si tak čtrnáctou výhru ve střední váze a je druhý za Bispingem (16). 

 • 19 z 23 médií nabodovalo zápas Silva vs. Brunson pro Brunsona, osm z nich mělo pro Brunsona dokonce všechny tři kola.

 • Brunson přestřílel Silvu o 64 zásahů. Jasné to bylo hlavně v prvním (43-9) a třetím (60-28) kole. Druhé bylo těsné: 17-15 Silva. 

 • Brunson také uspěl dvěma porazy (z deseti pokusů). Jednou v prvním a jednou v třetím kole. 

 • Souza má 20/24 výher stopkou. 17 z toho v prvním kole. V UFC/Strikeforce má 10 stopek, tím dorovnal Andersona Silvu a je druhý za Luke Rockholdem (12). V UFC má stopkou 6/7 výher. 

 • Pro Souzu už sedmá UFC/Strikeforce submise. Tím dorovnal Rockholda a je společně s ním nejnebezpečnějším grapplerem střední váhy (i když v čistém BJJ je Souza jako mnohonásobný šampion daleko lepší).

 • Tim Boetsch má od návratu do střední váhy bilanci 2-1. V posledních šesti zápasech má ale jinak bilanci 2-4 a 8/10 porážek v UFC má stopkou. 

 • Boetsch prohrál kimurou v UFC už potřetí. Dostali ho tak Souza, Phil Davis a Luke Rockhold. Nikdo jiný v historii UFC nemá kimurou víc než jednu prohru. 

 • Glover Teixeira má od roku 2012 už devět výher a dorovnal tak Ryana Badera na postu nejčastěji vyhrávajícího borce divize, Bader ovšem UFC opouští a tak je Teixeira nejaktivnější bijec v divizi.  

 • Na údery to bylo 113-40 pro Teixeiru. 

 • Cannonier má nyní v polotěžké váze bilanci 1-1, na body prohrál poprvé v kariéře. 

 • Poirier má od roku 2011 už 12 výher. Za stejné období jen tři borci dosáhli víc: Cerrone (19), Holloway (13) a Demetrious Johnson (13). 

 • Poirier má od návratu do lehké váhy bilanci 5-1, teprve popáté v kariéře ale vyhrál na body. 

 • Poirier si navýšil svůj zásahový osobní rekord. Za 17 fightů měl doposud rekord 77 podstatných zásahů (což se mu povedlo už dvakrát), teď ho navýšil na 97. Miller zasáhl 71 podstatnými údery.

 • Miller má v posledních devíti zápasech bilanci 4-5, 6/8 porážek má jen na body. 

 • Miller má na kontě 39 pokusů o submise a drží tak historický rekord UFC. Druhý je Chris Lytle s 31 pokusy. Proti Poirierovi dal Miller tři, všechny v posledním kole.

 • Wilson Reis má nyní v muší váze bilanci 5-1 a tři výhry v řadě. To je třetí nejdelší série divize, společně s Horiguchim za šampionem Johnsonem (11) a Benavidezem (6). 

 • Reis uspěl 6 porazy z devíti pokusů. V šesti UFC výhrách nabodoval o 31 porazů víc než soupeři, naopak v dvou zápasech kdy prohrál byl na porazy tři pozadu. 

 • Ulka Sasaki má nyní v muší váze bilanci 1-1. 

 • Reebok smlouva: 215 tisíc. Zejména díky tomu, že de Randamie a Hollm braly jako vyzyvatelky 30 tisíc. Silva, Boetsch a Miller maximálních 20, Poirier a Lentz 15, Brunson, Souza a Teixeira 10.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
Tommy - Čtenář - 26.2.2017 v 21:48
... - přejít na příspěvek
Brooks je strašný kokot přesně takové typy zápasníků nesnáším sotva přišel do...
 
+2
Onko23 - Čtenář - 17.2.2017 v 08:41
Re: Tak ma napadlo, ze... - přejít na příspěvek
K1 is that you?? :-o
 

Všechny příspěvky

- - 16.2.2017 v 23:01
Tak ma napadlo, ze... - Odpovědět
 

Bol to plan (skoro) od zaciatku. Conor bol ambiciozny a mal na to. Po par zapasoch v ufc s danou vymysleli plan ako sa dostat k zapasu s floydom. Nebude to lahke ale dana pomoze ako sa bude dat. V ramci moznosti bude conorovi davat stylisticky vhodnych superov, najma zo zaciatku, robotu musi ale conor odviest v klietke sam. Nebolo to lahke, ale zvladli to, su v cielovej rovinke. Cestou sa vyskytli i problemy, zranil sa Rafael a potom im plany takmer prekazil Nate. Nevadi ze v prvom zapase Nate Conora uskrtil, v druhom zapase to horko-tazko dali. Takisto sa podarilo uchranit conora pred odvetou s Josem. Conorova charizma je spat a potom rychlo zapas o druhy titul a conor to zvladol vo velkom style, jeho hviezda je na vrchole. Teraz je ten spravny cas naplno rozbehnut rokovania s floydom. Skor ako niektori nebezpecni jedinci (khabib, tony...) stihnu ohrozit conorovu auru. Conor tvrdi, ze to spravi bez ufc, dana sa vyhraza, aby to nerobil. Je to ale len sucast hry ako vyvinut tlak na floyda, tiez reci dany, ze conor je conor a robi si co chce. Conor len postupuje podla spolocneho planu. Chcu spolocne uchmatnut vacsiu cast kolaca. Floydov tim to samozrejme vidi a uz 2krat poslal danu / conora do prdele. Najskor ponuku na 25 mil usd za zapas + podiely na ppv, neskor odkazal conorovi aby si svoje problemy s ufc vyriesil a potom sa ozval. Takze - zapas bude, podmienky si nadiktuje floyd. Ale - conor zatial dosiahol vsetky mety, ktore si stanovil, viackrat nas sokoval - ked sme mnohi cakali, ze padne, vyhral (mendez, aldo, druhy zapas s diazom), ked sme cakali, ze vyhra, prehral (prvy zapas s diazom). Takze mozno prekvapi aj teraz a s floydom vyrokuje viac ako dobre podmienky.

Onko23 - Čtenář - 17.2.2017 v 08:41
Re: Tak ma napadlo, ze... - Odpovědět
 

K1 is that you?? :-o


Goju ryu ---> Kyokushin ---> Kudo ---> MMA

- - 17.2.2017 v 10:19
Re: Re: Tak ma napadlo, ze... - Odpovědět
 

nieeeee

MavarikCZ - Čtenář - 16.2.2017 v 23:02
UFC 208 - Odpovědět
 

Těší mě, že je G. de Randamie další šampiónkou z evropy, ale ty údery po konci kola si mohla odpustit. Zvlášťě potom, jak se s H.Holm bratříčkovala ve videích před turnajem. Nechápu Holly, že i když dvakrát po sobě inkasuje po zaznění gongu, tak na začátku dalších kol si s Randamie vždycky plácne, jakoby se nic nestalo.

1ConorMCGregor - Čtenář - 22.2.2017 v 07:52
lol - Odpovědět
 

https://www.youtube.com/watch?v=vkN_XBSrmRs

woman vs man MMA Germaine de Randamie Knocks Out a Man lol

Tommy - Čtenář - 26.2.2017 v 21:48
... - Odpovědět
 

Brooks je strašný kokot přesně takové typy zápasníků nesnáším sotva přišel do UFC už uráží soupeře. Doufám že toho skřeta někdo brutálně zhmastí a zavře mu to jeho malou nevymáchanou držku. McCall má fakt smůlu, ale co se dá dělat zdraví je přece na prvním místě..


Ivan Buchinger fan club.