přihlásit trvale
Nová registrace
Ohlédnutí za UFC 206

Ohlédnutí za UFC 206

přečteno: 1603×
15.12.2016 v 11:09 | Autor: Caidel
diskuse: 2×
Rubriky: Články - bojové sporty / MMA / Svět

Turnaj UFC 206 se konal v sobotu 10 prosince v Air Canada Centre v Torontu v Kanadě. Ačkoli s headlinery turnaje se UFC hodně zapotilo (zrušený zápas Cormier vs. Johnson) a hlavní fight večera mezi Hollowayem a Pettisem poněkud nuceně označilo za zápas o dočasný titul (což pak Pettis nenavážením sabotoval), ve výsledku šlo rozhodně o jeden z nejpovedenějších, respektivě nejkoukatelnějších turnajů roku, zejména co se hlavní startovky týče. Zápas roku mezi Swansonem a Choiem, výborné fighty Cerrone vs. Brown a Holloway vs. Pettis, Cirkunov a Vannata s parádičkami v předzápasech - zkrátka bylo na co koukat.

Na turnaj se přišlo podívat 18 057 diváků, kteří na vstupném zaplatili 1,8 milionu dolarů - hala prý byla vyprodaná (zde už počtvrté v řadě)a šlo jednu z největších návštěvností v této aréně. Sázkoví favorité vyhráli sedm zápasů, pět prohráli, oba debutanti (Meek a Pereira) zvítězili a o kvalitě turnaje svědčí mimo jiné i to, že nejníž obsazený borec turnaje (Makdessi) je jen světovou 121. Slow motion highlighty z turnaje zde. Předzápasy ovšem sledovalo jen 777 tisíc diváků, což je v rámci letošních PPV dosti pod průměrem, který je něco málo nad milion. Odhady PPV prodejů jsou dosti nízké, kvůli zrušenému taháku Cormier vs. Johnson se přepokládá jen cca 250 - 275 tisíc prodejů. Což je u tak koukatelného turnaje škoda. 

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Daniel Cormier se zranil a nemohl obhajovat titul proti Anthony Johnsonovi. Natáhl/natrhl si nějaké šlachy/sval v noze a podle všeho bude muset na operaci. Další zápas předpokládá někdy v březnu. Anthonymu Johnsonovi se nabídl jako záskok Mousasi, to ale Johnson vzít nechtěl: považuje Mousasiho za relativně těžkého soupeře, zároveň je ale o váhu níž a tak by výhra nad ním vlastně prakticky nic nezamenala. Johnson naopak zvažuje v mezičase spíš nějaký fight v těžké váze (kde už ostatně v minulosti ve WSOF nastoupil třeba proti Arlovskimu). Mimochodem, UFC přitvrdilo s rozdáváním lístků pro fightery zdarma na turnaje a třeba Johnson prý na UFC 206 nakonec žádné volňásky nedostal, když tam nebojuje.

Hlavním zápasem večera byl tedy výborný zápas o dočasný titul pérové váhy - nicméně pouze jednostranný. Exšampion lehké váhy Anthony Pettis (19-6 MMA, 6-5 UFC) totiž nezvládl navážit a měl na váze 148 liber. Dočasný titul tedy mohl vyhrát pouze Holloway, Pettis tuto možnost neměl a stal se prvním borcem od roku 2007, který nenavážil do titulového zápasu od problémů Travise Luttera na UFC 67. Max Holloway (17-3 MMA, 13-3 UFC) nicméně UFC ušetřil bolehlavu co s Pettisem v případě výhry a ve třetím kole jako vůbec první Pettise ukončil údery (body kick a série dorážek) čímž se stal dočasným šampionem pérové váhy a obdržel bonus 50 tisíc dolarů. Zápas to byl celkově solidní a oba lecos natrefovali, Holloway ale předváděl výborný pohyb a většinu času vypadal bodově maličko napřed. Pettis si ovšem podle všeho hned prvním úderem zápasu zlomil pravou ruku. Pešek. Holloway se tak stává v pětadvaceti letech jasnou divizní dvojkou a před sebou má nyní jediný cíl: sjednocovací titulový zápas s José Aldem (nebo José Waldem, jak ho Holloway v pozápasovém rozhovoru posměšně nazýval) ve kterém jsou podle názoru řady fanoušků šance přiměřeně vyrovnané. 

Holloway naposledy prohrál v srpnu 2013 s Conorem McGregorem (a je v UFC jediný, kdo s McGregorem bojoval až do rozhodnutí bodových rozhodčích - a to v 21 letech) a nyní vyhrál deset zápasů v řadě s čímž se pojí řada rekordů (níže v sekci statistiky). Má teď třetí nejdelší vítěznou sérku v UFC a je jediný, kdo má na kontě deset výher a ještě nedorazil ke skutečnému titulu. Alda vyzval k souboji někdy na jaře příštího roku, ale je poněkud skeptický k tomu, že se Aldo uráčí dorazit a nezraní se. Aldo se už ale nechal slyšet, že výzvu bere a uvidí se na UFC 208 v únoru v Brooklynu. Úkol dorazit prý bude spíš na Hollowayovi - ten se totiž netajil tím, že by si přes svátky dal rád pauzu a nechce prošvihnout ani narozky syna 4. ledna, což trochu koliduje s přípravným kempem k UFC 208. Holloway tedy čeká, jak se vyjádří UFC, protože si prý nechce kazit svátky aby se pak Aldo zranil a nedorazil, takže by asi raději třeba UFC 209. UFC ale zápas ještě neodkleplo, je ale prakticky jisté, že k němu dojde, otázkou je teď spíše jen kdy. Aldo ale ještě později obvinil Hollowaye z toho, že hraje hru pro média, protože už před zápasem s Pettisem prý Holloway i Pettis věděli, že sjednocovací titulový fight s Aldem je v plánu právě na UFC 208 v Brooklynu (tam teď ovšem UFC pláclo jiný titulák, tak se opravdu možná bude termín posouvat - a nebo v New Yorku bude platit trend velkých turnajů a budou titulové zápasy dva). Mimochodem, Hollowayovi se na Havaji dostalo pěkného přivítání od fanoušků

Anthony Pettis sice klesá jen na pozici světové čtyřky v pérové váze, jeho situace je ve skutečnosti ale daleko problematičtější. V posledních pěti zápasech má totiž bilanci 1-4 s třemi po sobě jdoucími porážkami v lehké váze. A právě do lehké se teď ale musí vrátit. Během shazování váhy na UFC 206 prý zkolaboval v sauně a už veřejně oznámil, že pérovou prostě nadále nemůže dávat, takže se vrací do lehké, kde se rázem octne v hodně problematické situaci. Jediná dobrá zpráva je, že policie už chytila pachatele kteří mu nedávno vykradli dvě auta před domem za bílého dne, což zachytila kamera. Jednomu ze zatčených je jen 13 let a k jejich chycení pomohlo především to, že se pokoušeli přepadnout dvě důchodkyně z nichž jedna ovšem byla bývalou instruktorkou u armády - takže důchodkyně přepadení odvrátily, nakopaly borce do koulí a když borci zdrhali, zapamatovali si jejich SPZ, což následně vedlo k dopadní :) Pěkný příběh. 

Parání byl také co-main event, tedy souboj bývalých tréninkových partnerů Donalda Cerroneho (32-7 MMA, 19-4 UFC) a Matta Browna (20-16 MMA, 13-10 UFC). Cerrone sem byl přebookován z UFC 205 kde Gastelum nenavážil a k zápasu tedy nedošlo a na tomto zápase neviděl nic mimořádného. Pozornost fanoušků tedy upoutal spíš filmovou rolí (protože díky natáčení minisérie Godless pro Netflix chodil po světě asi týden s namaskovanou tržnou ranou nad obočím a umělým tetováním na krku) a menším drama ohledně jeho účinkování v MMAAA - Dana White se na něj totiž zlobil, že mu nedal vědět, ačkoli mu prý v minulosti osobně pomohl (Cerrone někde někoho zmlátil a White mu sehnal výborného právníka kterého osobně zaplatil) a bral to jako nevděk. Cerrone připustil, že ho měl informovat předem a že mu White skutečně pomohl, zároveň ale naznačoval, že je přesto důležité, aby UFC vyšlo bojovníkům vstříc s novým modelem přerozdělování peněz. Mírně zlá krev tu byla naopak spíše ze strany Browna, který Cerroneho označoval za „bullyho“ obklopeného samými „yes-meny.“ Zápas byl solidní přebíjená - Cerrone dobře bodoval v prvním, Brown přitvrdil na kombinacích v druhém kole a dostal Cerroneho do úzkých, ale KO si nakonec v úvodu třetího připsal Cerrone, když využil nízkého krytu Browna (jak Cerrone, tak Brown jsou známí pro svou malou odolnost na těle, takže si Brown hodně hlídal žebra) a napálil ho na odkrytou hlavu headkickem, který Browna instantně uspal (což se mu stalo v kariéře poprvé). Mnozí fanoušci si také povšimli, že zatímco na začátku zápase se borci rukavicemi nezdravili, na začátku třetího se přátelsky objímali (stmelili se kvalitním fightem) a Brown tak možná přišel o trochu té agresivity a zloby, kterou potřeboval a vzápětí šel spát. Cerrone potvrdil svou pozici světové pětky velterové váhy a je ve velteru se čtyřmi výhrami (a především čtyřmi finiši) bezchybný, takže se může začít objevovat i v diskuzích o titulovém zápase. Cerrone sám chce do akce jako obvykle brzy a zajímá ho hlavně turnaj UFC on FOx 23 koncem února v Coloradu. Jako možné soupeře zmínil třeba Jorge Masvidala nebo vyzyvatele Demiana Maiu, později rozšířil výzvu na kohokoli ve velteru, ale právě do Denveru. Masvidal výzvu přijal a vzkázal Cerronemu, ať přestane hrát divadlo médiím, že on už smlouvu na fight už dávno podepsal a je to spíš na Cerronem. Brown padá na 22. příčku divize a jeho kariéra i přes relativní kvality visí na vlásku. V posledních šesti má bilanci jen 1-5 a teď tři zápasy v řadě prohrál (Maia, Ellenberger, Cerrone), všechno stopkami. Aktualizace: UFC už ofiko potvrdilo fight Cerrone vs. Masvidal na UFC on FOX 23 v Denveru.

Zápas mezi Cubem Swansonem (24-7 MMA, 9-3 UFC) a Doo Ho Choiem (14-2 MMA, 3-1 UFC) byl nejenže jasným kandidátem na zápas večera, ale podle všeho šlo i o zápas roku, takže bonus zde byl naprosto jasný. Popisovat tenhle fight nemá smysl, to se prostě musí vidět, jisté ale je, že oba (a v pozdějších fázích zejména Choi) borci ustáli naprosté nesmysly a byla to přebíjená od začátku do konce. Swansonova kreativita a nepředvídatelnost proti učebnicovým technikám Choie. Pětadvacetiletý prospekt Choi si přitom po třech jednokolových KO výhrách v UFC fight s veteránem Swansonem vyžádal a ačkoli nakonec prohrál (2x 30-27, 29-28 s tím, že u jednoho rozhodčího Choi dostal první kolo), jeho kredit to podle všeho spíše navýšilo a své 18. místo v TOP 20 má naprosto zasloužené ačkoli teď přišel o sérii dvanácti výher na které pracoval od roku 2010. Swansona se přitom výzva Choie maličko dotkla, pořádně ho namotivovala a chtěl všem ukázat, že nepatří do starého železa, což se mu také bezpochyby povedlo. Po prohrách s divizní elitou (Edgar a Holloway) nyní vyhrál třetí fight v řadě a je s ním jako se světovou sedmičkou nadále potřeba počítat i na vrcholu divize. Mimochodem, vtipná scénka: Mezi koly mu Greg Jackson nadhazoval jeden kameňák („Co udělala rybička když narazila do zdi?“), který Swanson správně dokončil („Oh dam“ - jazyková hříčka mezi zatraceně / hele přehrada), čímž si Jackson ověřil, že Swanson ještě po náloži vnímá a je schopen pobrat další instrukce. Tenhle fight si každopádně někde sežeňte a zkoukněte. Swanson po zápase obdivoval Choiovu výdrž - prý ani do boxovacího pytle na tréninku nikdy nemlátí tak tvrdě a Choi to stejně ustál. 

Souboj mezi Timem Kennedym (18-6 MMA, 3-2 UFC) a Kelvinem Gastelumem (13-2 MMA, 8-2 UFC) měl zajímavou předzápasovou genezi. Oba borci měli nastoupit už na UFC 205 - Kennedy s Evansem, Gastelum s Cerronem. Evans měl ale problémy s lékařskou prověrkou a nebylo mu dovoleno na UFC 205 zápasit. Fight Evans vs. Kennedy byl vzápětí přebookovaán na UFC 206, jenže Evans neprošel lékařskou prověrkou ani v Ontariu a bude potřebovat speciální vyšetření u neurologa a tak se zápas úplně zrušil. Kennedy chtěl jako náhradníka Andersona Silvu, ale nakonec dostál právě Gasteluma. Ten již poněkolikáté na UFC 205 nezvládl velterovou váhu a UFC ho tak už podruhé donutilo k přestupu o váhu výš (a booklo mu zápas proti Kennedymu ve střední váze). Zápas byl nějakou dobu nejistý, protože Gastelum dostal v New Yorku speciální distanc za to, že vůbec nedorazil na vážení, ale nakonec se s New Yorkskou komisí dohodl na pokutě, tu zaplatil a Ontario mu tak dovolilo zápas na UFC 206. Gastelum tedy nastupoval po váhových problémech, Kennedy prozměnu po dvouleté pauze ve které mimo jiné natáčel třeba dokumenty (o hledání Hitlera). Výrazně osvalený Kennedy sice začal dobře a většinu prvního kola jako deka kontroloval Gasteluma na zemi, jenže v závěru prvního mu došla fýza a od té doby už to byl čistě fight Gasteluma a jeho boxerských technik. Kennedy vypadal v postoji ztracený a Gastelum ho zbytek zápasu rozbíjel natolik, že ho v půli posledního kola dorazil TKO, víceméně kumulativními kombinacemi. Kennedy tedy při návratu velké zklamání a nyní mu patři 29. světová pozice. Je otázkou, zda bude vůbec zápasit dál - má dost aktivit i mimo MMA a navíc patří mezi čelní zastánce MMAAA, takže může být s UFC i pěkně na kordy. Gastelum je po parádní výhře světová devítka a nevypadalo to, že by ho větší Kennedy ve střední váze nějak dramaticky ohrožoval. I tak se ale Gastelum chce znovu vrátit do velterové váhy, což by bylo už potřetí (a je tedy otázkou, zda mu to UFC dovolí, když už dvakrát tvrdili, že ne). Gastelum si sice ve střední nepřipadá dobře, ale zatím zde všechny tři zápasy vyhrál, ve velteru tak úspěšný nebyl a nasbíral tam už dvě porážky (nemluvě o několika nenavážených zápasech). Gastelum tedy chce zpět do velteru, připouští ale, že by ve střední zůstal na zápas s Vitorem Belfortem. A jen několik dní po turnaji se objevila šeptanda, že právě tenhle zápas se uskuteční v březnu v brazilské Fortaleze na zatím nezveřejněném turnaji. Aktualizace: Turnajem je UFC Fight Night 107, 11. března ve Fortaleze a zápas Gastelum vs. Belfort byl potvrzen. 

Solidní debut předvedl norský bijec Emil Weber Meek (9-2-1 MMA, 1-0 UFC) proti vracejícímu se Jordanu Meinovi (29-11 MMA, 3-3 UFC), který se vracel po téměř dvouleté pauze - ukončil kariéru a teď se k ní vracel. Meek ho nebral na lehkou váhu, podle něj je prý Mein nejlepší borec velteru nezařazený v žebříčcích. V prvním kole to byla parádní podívaná a přebíjená, pak už ale Meek zkrotil své emoce z UFC debutu a další dvě kola si pojistil porazy a zemařinou, takže v debutu uspěl 3x 29-28. Prokázal tak, že jeho výhra nad Palharesem nebyla úplný omyl a potvrdil svou pozici světové devítky, kam ho vyšvihla právě výhra nad Palharesem. Poprvé v kariéře svého soupeře ale neukončil před časovým limitem. Meinse vrací jako světová jednapadesátka a v rozmezí dvou let nyní prohrál dva zápasy po sobě. Perlička: Meek si musel před zápasem zredukovat plnovous, prý odporoval pravidlům Ontarijské komise. 

Hlavním fightem předzápasů byl souboj dvou slibných prospektů polotěžké váhy: Mishy Cirkunova (13-2 MMA, 4-0 UFC) z Litvy který šel do tohoto zápasu se sérií tří UFC finišů a Nikity Krylova (21-5 MMA, 6-3 UFC) z Ukrajiny, který nastupoval dokonce se sérií pěti finišů. Málokdo věděl co od tohoto zápasu čekat, šťastnější byl ale nakonec Cirkunov, který v závěru prvního kola vykontroval Krylovův highkick přímou bombou mezi oči a otřeseného Krylova na zemi okamžitě chytil do gilotiny. Cirkunov se s touto výhrou posouvá do světové dvacítky a má nyní všechny čtyři výhry v UFC finišem, přičemž je teď majitelem druhé nejdelší vítězné série v polotěžké váze. Krylov jen těsně vypadl z TOP 20 na 22. příčku a potvrdil svou pověst borce „do-or-die“ - všech 21 výher i pět porážek v kariéře má před časovým limitem. Krylova už před turnajem vyzval Corey Anderson (z FN 102), otázkou je, zda bude mít zájem i teď. A Cirkunov už se vidí jako TOP 10 (v rámci UFC už mu pravda chybí jen dvě místa) a rád by zápas se Šogunem. 

Olivier Aubin-Mercier (9-2 MMA, 5-2 UFC) zvládal možná trochu překvapivě držet krok i v postoji s Drew Doberem (17-7 MMA, 3-4 UFC) aby se mu pak v druhém kole dostal na záda a ukončil ho RNC. Aubin-Mercier je nyní světovou 41. a vyzval k dalšímu fightu prakticky neznámého Andrew Holbrooka, kterého jsem si i já musel Sherdogovat. Prý jde o vynikajícího grapplera z kterého má Aubin-Mercier respekt a stylisticky by si to s ním rád zkusil. Holbrook má v UFC bilanci 2-1, obě výhry jen těsně na body. Hmm. Aubin-Mercier teď má v UFC čtyři finiše v pěti vítězstvím a osm z devíti výher má právě submisí. Dober se na příští rok hodně těšil a doufal v útok na světovou desítku, to mu tahle porážka ale hodně zkomplikovala a naopak se teď bude muset snažit vůbec vrátit do světové stovky, z které právě vypadl. 

Značně nezábavný zápas v postoji absolvovaly debutanka Viviane Pereira (12-0 MMA, 1-0 UFC) a Valerie Letourenau (8-6 MMA, 3-3 UFC). Letourneau měla původně nastoupit proti rovněž debutující Poliane Botelho, ta byla ale měsíc a půl před turnajem nahrazena právě Pereirou. Letourneau byla podstatně větší bojovnicí: bojovala i ve váze 135 liber a jak se nechala slyšet, raději prý nechá trpět své tělo ve váze 115 liber, než svůj mozek ve váze 135 liber. Jenže 115 nezvládla, navážila na 117,5 a musela Pereiře odevzdat 20 % platu. Pereira se navíc těšila, jak prokáže soupeřkám, že na výšce a velikosti nezáleží. Každopádně, u rozhodčích to velmi těsně na body vyhrála Pereira, ačkoli novináři to viděli dost jinak: Z 18 to mělo 11 pro Letourneau, 3 nerozhodně a 4 pro Pereiru. Zásahově to na kola bylo 16-3, 9-4 a 22-18, všechno pro Letourneau. Letourneau tedy sice prohrála dost možná neprávem, ale stejně jít to asi bude stát místo - nasbírala teď poprvé v kariéře tři porážky v řadě a v tomto fightu navíc nenavážila - to nevypadá dobře. Pereira je po debutu světovou jedenáctkou, extra slibně ale nevypadala. Je teď ale prý ochotná jít proti komukoli a kdykoli.

Matthew Lopez (8-1 MMA, 1-1 UFC) sice v prvním kole putoval k zemi po zásahu od Mitche Gagnona (12-3 MMA, 4-2 UFC), ale další dvě kola Gagnona kontroloval na zemi, takže si došel pro svou první UFC výhru bodovým poměrem 2x 29-28, 29-27. Gagnon se vrátil do klece po dvouleté pauze (do přesně dvou let mu chybělo deset dní) a stejně jako třeba Jordan Mein i on nyní prohrál dva zápasy v řadě s velkou pauzou mezi fighty. Lopez je nyní v bantamu 62., Gagnon se vrací do žebříčků jako 96.

Lando Vannata (9-1 MMA, 1-1 UFC) na tomto turnaji čekal nesmírně obtížný úkol. Po vynikajícím debutu proti Tony Fergusonovi se od něj čekaly opravdu velké věci - a Vannata nezklamal a očekávání fanoušků ještě trumfnul. Jeho souboj s Johnem Makdessim (14-6 MMA, 7-6 UFC) trval jen rovných 100 vteřin a Vannata se při něm postaral o highlight, který dle jeho vlastních slov trumfnul i známou otočku Edsona Barbozy na Terry Etimovi. Vannata Makdessimu naznačil sidekick aby ho vzápětí vypnul luxuní otočkou přímo mezi oči. Tohle bude highlight který budeme vídat ještě hodně dlouho (a vy se můžete podívat zde) a Vannata je pochopitelně o 50 tisíc pozápasového bonusu bohatší. Navíc se v žebříčcích posunulo 157 příček do světové stovky na pozici 91, čímž se stává skokanem večera. Makdessi je naopak padákem večera s propadem o 44 příček. Tabulkově je teď 121. v lehké váze - a je vlastně nejníž nasazeným bijcem po skončení celého turnaje (což jasně značí, že startovka byla dost solidní - nikdo v dvou či třístovce). Vannata teď má 8/9 výher stopkou, Makdessi má za poslední dva roky bilanci jen 2-4. 

Třetím bojovníkem jenž na tomto turnaji nezvládl navážit byl Rustam Khabilov (21-3 MMA, 7-2 UFC). Ten přestřelil váhu o 3 libry a musel tak Jasonovi Saggo (12-3 MMA, 3-2 UFC) odevzdat dvacet procent platu. I tak ale Sagga porazil, zejména díky porazům a kontrole na zemi 3x 30-27. Saggo sice zdatně bránil a nenechal se moc nabušit, zápas ale jasně prohrál. Khabilov je nyní světová šestnáctka a vyzval Kevina Lee, protože Lee se nedávno označoval za nejlepšího wrestlera divize a navážel se do dagestánského zápasu, tak mu chce Khabilov dát šanci aby se předvedl. Khabilov letos vyhrál čtyři zápasy, všechny čtyři na body a ve všech vyhrál všechna kola. Saggo je nyní světovou 58. a ještě žádný soupeř ho neukončil před časovým limitem. 

V zahajovacím zápase večera zdolal zaskakující Dustin Ortiz (16-6 MMA, 5-4 UFC) Zacha Makovskyho (19-8 MMA, 3-4 UFC). Ortiz zaskakoval za zraněného Moragu, na přípravu měl cca tři týdny a Makovskyho kupodivu dokázal utahat těsným bodovým rozhodnutím především díky svému kardiu a grapplingu. Ortiz tak přerušil sérii dvou porážek a poskočil na třináctou příčku světových žebříčků, Makovsky, bývalý šampion Bellatoru prozměnu prohrál třetí zápas v řadě (mimo Ortize ještě Dodson a Benavidez) a mezi úplnou elitu už se asi nepodívá. Nyní je světovou čtrnáctkou. 

Zápasů mělo původně být třináct, ale souboj mezi domácím Chadem Laprisem a Li Jingliangem byl zrušen poté co se zhruba dva týdny před turnajem Laprise zranil - a souboj bude přebookován na později. 

 

Zajímavé statistiky:

 • V hale bylo přítomno 18 057 diváků, vybrané vstupné 1,8 milionu dolarů.

 • Sázkoví favorité 7-5, debutanti 2-0.

 • 12 zápasů startovky, čistý zápasový čas 2:22:24

 • Zápas večera (roku!): Cub Swanson vs. Doo Ho Choi. Výkony večera: Max Holloway, Landon Vannata. 

 • Holloway má nyní 10 výher v řadě, neprohrál od srpna 2013 kdy ho ubodoval McGregor. Série 10 výher je nyní třetí nejdelší v řadě (Jones 13, Demetrious Johnson 11) v UFC a Holloway je teprve šestý borec historie UFC, co se na takovou sérii dostal. Mimo Jonese a Johnsona byli dalšími Anderson Silva, GSP a Royce Gracie. 

 • V pérové má nyní Holloway devět výher v řadě - nejdelší sérka divize. Celkem v této váze vyhrál 12 fightů, což je divizní rekord, sedm stopek je také divizní rekord (a s Faberem sdílená druhá příčka UFC/WEC, vede Aldo 9) a pět KO je na sdílené druhé příčce s Mendesem. McGregor měl KO 6. 

 • Holloway má nyní na kontě 1050 podstatných zásahů. Přeskočil Sama Stouta a je historicky šestý. Pátý Evan Dunham má 1160 podstatných zásahů. Holloway jich proti Pettisovi dal 94 - o 41 víc než Pettis. Rozhodovalo hlavně třetí kolo 45-19. 

 • Pettis má nyní bilanci 1-4 v posledních pěti zápasech a prohrál KO poprvé v pětadvaceti zápasech. Všech pět dřívějších porážek měl na body. 

 • Cerrone je nyní ve velterové váze bezchybný s 4-0, čtyřmi finiši. Působí zde jen od února a je letos třetím borcem se čtyřmi výhrami v tomto kalendářním roce. Mimo něj to zvládli ještě Mousasi a o den dříve také Derrick Lewis. Ross Pearson jediný nastoupil k pěti fightům, ale všechny nevyhrál.  

 • Cerrone má nyní v UFC 19 výher a dotáhl GSP na historicky druhé příčce. Vede Bisping (20). V UFC/WEC/PRIDE/Strikeforce má Cerrone 25 výher, víc jen Wanderlei Silva (27). Dan Hederson také 25.

 • Cerrone má v UFC 13 stopek, je na sdílené druhé příčce s Mirem a Hughesem za Belfortem a Silvou (14). UFC/WEC má Cerrone 17 stopek a to je rekord. V rámci UFC/WEC/Pride/Strikeforce je Cerrone se 17 třetí. Před ním CroCop (21) a Wanderlei (20).

 • Cerrone má 14 knockdownů (s Brownem dal dva), dohnal tak Chucka Liddella. Před ním jen Andreson Silva (16).

 • Cerrone má už 6 KO headkickem - UFC rekord. V historii UFC/WEC/PRIDE/Strikeforce jich má víc jen CroCop (8). 

 • Brown má nyní bilanci 1-5 v posledních šesti, předtím v letech 2012-2014 vyhrál sedm zápasů v řadě. 

 • Swanson má už 14 UFC/WEC výher v pérové váze. Víc jich má jen José Aldo (16). Swanson má také devět pozápasových bonusů, což je v této váze v UFC/WEC sdílený rekord. 

 • Doo Ho Choi přišel o sérii 12 výher v řadě a prohrál poprvé od června 2010.

 • Swanson (111) a Choi (77) dohromady zabodovali 188 údery. Choi trefil víc v prvním, Swanson v druhém a třetím. Na hlavu 75-61 Swanson. Na tělo 29-16 Swanson. Klinč 22-21 Swanson. 

 • Kelvin Gastelum byl úspěšný v návratu do střední váhy, má zde bilanci 3-0. Devět ze třinácti výher kariéry má stopkou.

 • Kennedy prohrál dva zápasy po sobě poprvé v kariéře. Oba KO. Gastelum přestřílel Kennedyho o 32 úderů ve druhém a třetím. V prvním to bylo 27-12 pro Kennedyho. 

 • V druhém a třetím kole si Meek připsal 78 zásahů. Mein jen 12.

 • Cirkunov má nyní v polotěžké váze čtyři výhry, jde o druhou nejdelší sérku divize za Jonesem (13). Všechny čtyři výhry má Cirkunov finišem - stejně rozjeté série mají v UFC ještě Miocic, Taisumov, Ngannou a Luque. 

 • Cirkunov celkem vyhrál stopkou 11 ze svých 13 výher, v UFC má už tři submise čímž je v polotěžké váze historicky už teď třetí. Jones má 5, Babalu Sobral 4. 

 • V polotěžké váze má nyní Krylov bilanci 5-2, všech pět porážek (a všech 21 výher) v kariéře má stopkou. 

 • Olivier Aubin-Mercier má osm z devíti výher v kariéře submisí, v UFC je to čtyři z pěti. Poprvé v kariéře ovšem neuspěl žádným porazem (i tak ale vyhrál RNC). 

 • Dustin Ortiz uspěl alespoň jedním porazem proti osmi z devíti UFC soupeřů. Proti Makovsymu uspěl čtyřikrát čímž dorovnal svůj osobák. 

 • Zach Makovsky má všechny čtyři porážky v UFC na body. Má teď třetí prohru v řadě, což je nejhorší série jeho kariéry a v posledních pěti čtyři prohrál. 

 • Ortiz přestřílel Makovskyho o 80 úderů. Hlavně v druhém kole to bylo jasné: 53-5.

 • Reebok smlouva vyplácela jen 187 500. Holloway se jako vyzyvatel dostal na 30 tisíc, Pettis se za vyzyvatele nepočítal, takže jen 15. Veteráni Cerrone, Brown a Swanson 20 tisíc, Makdessi 10, všichni ostatní 5 a méně (tedy třeba i Gastelum, Kennedy nebo Dooho Choi, který je zatím na minimu 2500)Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
Maltézsky psík - Čtenář - 15.12.2016 v 12:04
... - přejít na příspěvek
je tam nepresnosť, Holloway nie je jediný, kto s Conorom v UFC zápasil na body, aj Diaz vydr...
 

Všechny příspěvky

Maltézsky psík - Čtenář - 15.12.2016 v 12:04
... - Odpovědět
 

je tam nepresnosť, Holloway nie je jediný, kto s Conorom v UFC zápasil na body, aj Diaz vydržal do konca.

Caidel - Administrátor - 15.12.2016 v 12:25
Re: ... - Odpovědět
 

Myšleno (avšak nevyřčeno) bylo v rámci pérové váhy a jeho tažení k titulu.