přihlásit trvale
Nová registrace
Novinky mimo Oktagon

Novinky mimo Oktagon

přečteno: 10625×
09.12.2016 v 15:38 | Autor: Caidel
diskuse: 71×
Rubriky: Aktuality / MMA / Svět

Tradiční článek s novinkami z UFC nám tentokrát trochu nabobtnává - a tak se dění v ostatních organizací budeme věnovat v samostatném článku. Zásluhu na tom má především Bellator, který v závěru roku nasadil pekelné tempo téměř se rovnající UFC. Shrneme si tu tedy hned pět turnajů Bellatoru které se konaly v listopadu či začátkem prosince a také několik turnajů Bellatoru jenž nás čekají v budoucnosti, dva proběhlé turnaje One, turnaj Invicty a také některé zásadnější události v regionálních organizacích.

Bellator 163: McGeary vs. Davis

Série turnajů kterým se v tomto článku budeme věnovat tedy začíná Bellatorem 163, který se konal 4. listopadu. Highlighty z turnaje zde. Turnaj sledovalo 507 tisíc diváků a hlavním zápasem večera zde byl možná vůbec nejlépe obsazený Bellator zápas letošního roku, což byl souboj mezi úřadujícím šampionem Liamem McGearym a vyzyvatelem Philem Davisem z UFC. Davisovi se podařilo završit svou čtyři zápasy trvající Bellator cestu k titulu a podobně jako se Alvarez nedávno stal prvním šampionem Bellatoru co získal titul v UFC, tak se Davis stal prvním vysokoprofilovým borcem z UFC co získal titul v Bellatoru (i když Davis v UFC titul nikdy nedržel). Davisovi k titulu dle očekávání vedla hlavně zemařina (50-45, 50-44, 50-43) a je nyní světovou čtyřkou polotěžké váhy. McGeary je nyní solidní jedenáctkou. 

V co-main eventu se blýskl Brennan Ward parádním KO za necelou minutu a půl nad Saadem Awadem, Neiman Gracie možná trochu nepřekvapivě odklepal pákou v závěru kola Rudy Bearse a o suverénně největší překvapení večera se postaral v zahajovacím fightu Javy Ayala, který vypnul debutujícího Sergeje Kharitonova za pouhých šestnáct vteřin. Ayala tak poskočil do světové čtyřicítky. Kharitonov je dost smolař, debutovat měl už na Bellatoru 154, ale skolila ho nekompromisní nemoc která ho upoutala na lůžku na dva měsíce a když už se uzdravil, tak ho sestřelí Ayala. Kharitonov má v plánu začátkem prosince vzít fight v Rusku (ačkoli v USA dostal lékařskou stopku). V předzápasech pak vítězně (oba TKO v prvním kole) debutovali dva slibné zápasnické prospekty: Ed Ruth a především Tyrell Fortune v těžké váze. 

Značným zásahem byla ale ztráta dvou vysokoprofilových zápasů: kvůli váze odpadli z tohoto turnaje Paul Daley, jenž měl nastoupit proti Dereku Andersonovi a také Talita Nogueira, které měla zápas s Talitou Nogueirou. Daley a Nogueira neudělali váhu a ze zdravotních důvodů jim nebylo dovoleno nastoupit. 

Bellator 164: Koreshkov vs. Lima

O týden později, 10. listopadu se konal Bellator 164. Ten byl zajímavý především tím, že Bellator vůbec poprvé v historii zavítal do Izraele. Důvodem prý byly kontakty Bellator ambasadora Royce Gracieho který v Izraeli příležitostně školí sebeobranu a který pomohl tento turnaj dohodnout. Předzápasy byly prakticky kompletně obsazené domácími borci a dva Izraelci se dostali i na hlavní startovku. Bylo to Kirill Medvedovski, jenž ovšem prohrál TKO kvůli zranění v prvním kole s Georgi Karakhanyanem (v tuto chvíli světovou 23. pérové váhy) a pak také veterán Noad Lahat, který zvolil přestup z UFC do Bellatoru jakmile se doslechl o tom, že díky Bellatoru dostane příležitost předvést se před domácím publikem. Lahat za bouřlivé podpory domácích fandů zvítězil za necelé tři minuty nad Scottem Clevem RNC. V hlavním zápase večera došlo k remači o titul velterové váhy mezi Andrejem Koreshkovem a Douglasem Limou. První fight se konal na Bellatoru 140, Lima do něj nastoupil zraněný a prohrál na body. V remači se mu ale zadařilo lépe a knockoutoval Koreshkova v třetím kole. Lima se tedy stává prvním dvojnásobným šampionem velterové váhy a je nyní světovou třináctkou. Koreshkov, který vládl divizi o 27 dní déle než Lima titul jednou obhájil (s Hendersonem) je světová šestnáctka. Lima titul zatím neobhájil. V zahajovacím fightu hlavní starovky Lena Ovchynnikova přebodovala Karlu Benitez

Bellator 165: Chandler vs. Henderson

Bellator 165 následoval další týden, 19. listopadu a to na základně Scotta Cokera, tedy v San José v Kalifornii. Turnaj sledovalo 597 tisíc diváků a hlavním tahákem zde byl titulový zápas lehké váhy ve kterém obhajoval dvojnásobný šampion lehké váhy Michael Chandler a to proti bývalému šampionovi UFC Bensonu Hendersonovi, který do lehké shodil poté, co v Bellatoru neúspěšně zaútočil na titul velterové váhy Andreje Koreshkova. Šlo o parádní akční záležitost se suplexem který téměř mohl konkurovat legendárnímu Randleplexu a o zápas kterém byl Chandler většinu času lepší, ale Henderson se nikdy nevzdal a ač dostával slušně naloženo, vypadal na konci naprosto bez škrábnutí, jak je pro něj typické. Chandler nakonec titul udržel i když kupodivu jen těsným rozhodnutím a v rámci současné vlády nad divizí si připsal svou první obhajobu (celkově to pro něj byla třetí). Chandler je nyní legitimní světovou sedmičkou, Henderson osmičkou. Rozhodně se ale nepotvrdila Chandlerova teorie, že Henderson už je poškozené zboží a je příliš defenzivní. Jak Chandler tak Henderson se do budoucna nebrání výletům do velterové váhy, Chandler ovšem naznačil, že jestli bude mít příští zápas v lehké váze s Joshem Thomsonem, zmasí ho tak, že mu ukončí kariéru. Jasného vyzyvatele teď Chandler nemá, v úvahu připadá vícero jmen (Thomson, Anderson, Freire, Campos, Piccolottii). Ben Henderson prozměnu naznačil, že by 2017 mohlo být posledním rokem jeho kariéry, neboť se v budoucnu chystá vstoupit do armády a sloužit své vlasti. A o několik týdnů později vypustil ven zprávu, že všechny zápasy v Bellatoru možná absolvoval s natrženým ACL.

Hodně očekávaný byl také natřikrát organizovaný fight Michael „Venom“ Page vs. Fernando Gonzalez, který měl konečně prověřit kvality Pagea. Čekání se ale bohužel nevyplatilo. Page sice testem prošel a zvítězil těsně na body, zápas to ale byl naprosto otřesný a zásahy za celý fight by se daly spočítat snad na prstech jedné ruky. Gonzalez sice sliboval, že Pagea pořádně prověří, jenže v zápase byl pasivní, nesmírně opatrný a nechtěl Pageovi dát žádnou příležitost k útoku, takže kolem sebe oba borci prakticky patnáct minut jen kroužili. Page z toho viní Gonzaleze a jeho pasivní přístup, svůj výkon ale přirovnal ke „špatnému dni v kanceláři“ a příště to hodlá fanouškům vynahradit. Neporažený Page se posunul do světové padesátky a mezi něj a hypotetický titulový zápas už moc fightů naskládat reálně nejde. V rozstřelu vyzyvatelů zvítězil zatím neporažený Adam Piccolotti (9-0) když přebodoval Brandona Girtze v solidním fightu. Piccolotti je nyní světovou padesátkou. MMA debut na tomto turnaji absolvovala kickboxerka a manželka Gilberta Melendeze Kerri-Anne Taylor-Melendez, která nastoupila proti Sheile Padilla. Melendez si debut lépe snad naplánovat ani nemohla, trval jen 47 vteřin a Melendez zvítězila KO. V zahajovacím fightu večera nastoupily polotěžké váhy: Domácí produkt Bellatoru Linton Vassell zde hladce (2x 30-26, 30-25) přebodoval exUFC export Francise Carmonta. Tím mu zavřel i hypotetickou cestu zpátky k titulu a Carmont tak následně po turnaji v pětatřiceti letech oznámil konec své téměř patnáctileté kariéry. V Bellatoru končí s bilanci 3-2 jako světová devětadvacítka, v časech největší slávy (2013) v UFC kdy měl sérii šesti výher (mimo jiné i Vemolu) byl dokonce světovou šestkou. Vassell je nyní světovou čtrnáctkou a může se vrátit k lovu na titul. 

V předzápasech pak pákou v  druhém kole vítězila světová trojka ženské váhy 125 liber, Sarah DAlelio a asi napotřetí nebo napočtvrté konečně také došlo na debut Baby Slice, tedy Kevina Fergusona Jr. Ten sice v prvním kole vítězil, ale v druhém se nechal nachytat gilotinou a debut byl tedy neúspěšný. 

Menší zajímavost: Na Bellatoru 165 byl jako host Georges St. Pierre - a největší zprávou turnaje byla rozhodně informace, že nejlepší těžká váha všech dob, Fedor Emelianenko podepsal na stará kolena smlouv s Bellatorem a příští únor ho čeká debut proti Mattu Mitrionemu (jenž podepsal smlouvu na fight aniž by věděl proti komu to je, protože Bellatoru se podpis Fedora podařilo úspěšně utajit). 

Bellator 166: Dantas vs. Warren 2

Po Bellatoru 165 následovala 14 denní pauza - a pak hned dva turnaje po sobě, v pátek a v sobotu. Oba se konaly ve Winstar Casinu v Thackerville v Oklahomě (jinak by se asi nestíhaly zorganizovat dva dny po sobě v rozdílných destinacích. Hlavním zápasem Bellatoru 166 byl remač bantamové váhy mezi šampionem Eduardo Dantasem  a Joe Warrenem. Dva roky zpátky zvítězil Warren a sebral Dantasovi titul, tentokrát se vedlo podstatně lépe Dantasovi který zvítězil většinovým rozhodnutím (49-44, 48-44, 47-47) ve kterém se rozhodčí nějak nemohli dohodnout co vlastně sledovali za zápas. Highlighty z turnaje, který sledovalo 613 tisíc diváků zde. Dantas je nyní v bantamu světová čtyřka, Warren šestnáctka. Do akce šel také třetí představitel triumvirátu bantamové váhy, exšampion Marcos Galvao, který s Dantasem dvakrát prohrál, ale s Warrenem vyhrál i prohrál. zde nastoupil s L.C. Davisem, kterého velmi těsně přebodoval - a motivovaly ho prý především zmíněné prohry s týmovým kolegou Dantasem.

Zbývajícími dvěma zápasy byl souboj prospektu A.J. McKeeho, který přebodoval Raye Wooda a poprvé v kariéře tak nezvítězil hned v prvním kole a Chrise Honeycutta, který drtivě (2x 30-25, 30-26) přebodoval Bena Reitera v polotěžké váze a dostal se tak do světové padesátky. 

Bellator 167: Caldwell vs. Taimanglo 2

Turnaj Bellator 167 měl být tím silnějším z obou turnajů, jenže ho zdecimovaly zranění: Headlinery měl být Pat Curran a John Teixeira. Zranění Currana ale zápas zrušilo a headlinery udělalo z Patricky Freireho a Derecka Campose. Jenž pak se zranil i Freire a další v pořadí byl remač mezi Darrionem Caldwellem a Joe Taimanglem. Taimanglo chytil v létě Caldwella do gilotiny, šlo tehdy víceméně o překvápko roku. Napodruhé už se mu to nepovedlo a prohrál na body 3x 30-27, i tak to ale v jednu chvíli vypadalo, že blesk udeří dvakrát na stejné místo, protože ho v gilotině Taimanglo párkrát měl. U Caldwella mohla hrát zásadní roli změna týmu: Dva dny po porážce s Taimanglem prý opustil svůj starý regionální tým a přestoupil k Alliance MMA. Highlighty z turnaje zde. Caldwell je nyní světovou devítkou v bantamu (a možná by příště mohl jít o titul). John Teixeira, trenér v Nova Uniao vzal místo souboje s Curranem zápas s Justinem Lawrencem, kterého si pěkně rozebral v postoji a poskočil do světové pětadvacítky. Ilima-Lei Macfarlane zůstává neporažená (5-0) a ubodovala Emily Ducote. Macfarlane je nyní světovou dvanáctkou ve váze 125 liber a asi se konečně začne věnovat MMA naplno - před tímto zápasem hlásila v práci (dělá čísnici), že pokud vyhraje, dává výpověď. A zahajovací zápas večera byla vyloženě třešnička pro diváky: Chidi Njokuani vypnul Andre Fialha za pouhých 21 vteřin a má tak vyhraných šest fightů v řadě (tři z toho v Bellatoru). 

Bellator 168: Sakara vs. Beltran

A jdeme do budoucnosti. Letos nás čekají ještě dva turnaje. Ten první proběhne tento víkend, 10. prosince a to ve Florence v Itálii (a společně s tímto turnajem se koná také další Bellator: Kickboxing turnaj). Jenže i tady zasáhla smůla a to doslova včera: Původní main event, tedy titulový remač mezi bizarně rozhodnutým soubojem střední váhy Rafael Carvalho vs. Melvin Manhoef se ruší, protože se šampion Carvalho zranil. Pozici main eventu tedy podědí souboj domácího UFC veterána Alessio Sakary, jenž byl headlinerem i na předchozím italském turnaji Bellatoru a journeymana Joey Beltrana. Beltran slibuje solidní formu - v předchozím fightu prý vůbec netrénoval a měl problémy s motivací, teď si dal od MMA oraz a získal touhu zpět. Chce se předvést ve své tradiční formě, protože si uvědomuje, že se mu kariéra blíží ke konci tak chce fanouškům darovat solidní vzpomínky. Známé jméno Bellatoru už je zde jen jedno: Goiti Yamauchi nastoupí proti Valeriu Mircea. Dalšími fighty jsou Philipe Lins  vs. Kleber Raimundo Silva (zaskakuje za Pietro Cappelliho) a Claudio Annicchiarico vs. John Salter. V předzápasech pak bojuje zápasnický prospekt Ed Ruth jenž byl na startovbku doplněn doslova před několika dny.

Bellator kickboxing se bude vysílat až o týden později, pro fanoušky kickboxingu jde ale o hodně kvalitní záležitost: Vrací se zde bývalá světová jednička Giorgio Petrosyan proti Jordanu Watsonovi, Denise Kielholtz si to rozdá s Glorií Pretoire, v akci uvidíme populárního Joe Schillinga proti Vittorio Iermanovi a bojovat budou také Karim Ghaji s Lucou Novellem a Kevin Ross s Alessio Arduinim.

Bellator 169: Lawal vs. Ishii

Také Bellator 169 se koná v zahraničí a to 16. prosince v Irském Dublinu. Půjde o koprodukci mezi Bellatorem (hlavní startovka) a Bammou, jejíž turnaj BAMMA 27 bude fungovat jako předzápasy s titulákem bantamové váhy Duqesnoy vs. Philpott jako hlavním tahákem. Bellator staví pětizápasovou startovku ve které bude hlavním fightem večera souboj mezi King Mo Lawalem a Satoshi Ishiim z Japonska. V akci dále James Gallagher z SBG Ireland proti Anthony Taylorovi, bývalý titulový vyzyvatel Daniel Weichel z Německa proti Brianu Mooreovi, Helen Harper vs. Bruna Vargas a Luiz Tosta vs. Shay Walsh

Bellator 170: Ortiz vs. Sonnen

Program Bellatoru pro příští rok začíná turnajem Bellator 170 21. ledna v Inglewoodu v Kalifornii. Hlavním zápasem večera je zde souboj dvou UFC veteránů: Chaela Sonnena a Tito Ortize. Ortiz už předem naznačil, že to pro něj velmi pravděpodobně bude posledním zápasem kariéry - což celkem dává smysl. Je mu už 41 let a v předchozím fightu prohrál s McGearym, takže by se k titulu v dohledné době pravděpodobně už nedostal. Pokud na Bellatoru 170 skutečně skončí, prodloužil si v Bellatoru kariéru o pět zápasů a dva a půl roku. Dalšími zápasy jsou souboj Raleka Gracieho a Hisaki Kata, nedávno podepsané Colleen Schneider se zatím nezveřejněnou soupeřkou a také Paul Daley nastoupí proti Brennanu Wardovi, což by rozhodně měl být dost akční fight (pokud to Ward nezačne hrát na jistotu na zemi) a v nově oznámeném fightu nastoupí Georgi Karakhanyan proti Emmanuelu Sanchezovi

Bellator 171: ???

Turnaj Bellator 171 se koná 27. ledna v Kansas City. Domácí borec David Rickels nastoupí proti Aaronu Derrowovi a Chris Harris půjde proti Jorganu Youngovi. Další zápasy včetně toho hlavního zatím nezveřejněné.

Bellator 172: Emelianenko vs. Mitrione

Už teď je ale jasné, že ten další turnaj, tedy Bellator 172, konaný 18. února v San José bude patřit mezi ty větší a očekávanější. Legendární Fedor se totiž vrací na místo kde ve Strikeforce před šesti lety prohrál s Fabricio Werdumem a ukončil tak svou sérii deseti let bez porážky. Soupeřem mu bude UFC veterán Matt Mitrione, legitimní výzva, světová dvacítka a značně atletický borec (na poměry těžké váhy), toho času třetí nejlepší těžká váha v Bellatoru (žebříčkově nejlepší je nyní kupodivu Quinton Jackson, který naposledy nasoupil v těžké váze s Ishiim). Další zápasy zatím neznáme, Fedor se ale podle zpráv svého týmu začne připravovat až po novém roce a absolvuje tak trochu zkrácený šestitýdenní kemp a to celý v Rusku. Hmmm. 

Mimo zveřejněných jmen má Bellator ještě dvě nové akvizice bez konkrétně určených zápasů. Jsou to nedávno z UFC propuštěný Kevin Casey a na straně prospektů je to trojnásobný šampion NCAA II divize, Romero Cotton, kterého by měl MMA debut čekat začátkem příštího roku. 

Rizin

Rizin také ladí definitivní startovku pro své Grand Prix na konci roku, dojmy jsou ale tentokrát hodně rozpačité. První zprávy byly vpravdě parádní, jenže od té doby jsou tu dva zásadní záseky. Tím prvním je samozřejmě absence zraněného Jiřího Procházky, který tak nakonec nedostane obrovskou příležitost čelit některému ze známých jmen MMA a tou druhou je také zrušený zápas Wanderleie Silvy. Silva prý není doléčen z jara kdy ho na kole srazilo auto a z turnaje a ze zápasu s CroCopem odstoupil. CroCop a Wanderlei se teď ostřelují na sociálních sítích a obviňují se navzájem ze zbabělosti, turnaj ale dostal díky jeho absenci povážlivou trhlinu.

Turnajové fighty tedy v tuto chvíli vypadají takto:

 • Mirko Cro Cop Filipovic vs. -bude oznámeno-
 • Baruto vs. Tsuyoshi Kosaka
 • Shane Carwin vs. Amir Aliakbari
 • Valentine Moldavsky vs. Szymon Bajor

Gala má už samozřejmě i celou řadu dalších fightů. Jak už tomu v Japonsku bývá, některé jsou legitimní a slibné souboje solidních jmen, jiné jsou čistý bizár (jako třeba Gabi Garcia proti 52 leté profiwrestlerce tak o 50 kg lehčí). Pravidla budou tak různá. Některé fighty jsou vedené jako Rizin MMA rules, jiné jako Rizin Women MMA Rules, dále třeba Rizin MMA rules + lokty nebo Special Rules :) Co to všechno znamená povětšinou netuším.

Rychlý přehled:

 • Tatsuya Kawajiri vs. Kron Gracie (MMA, pérová)
 • Hideo Tokoro vs. Erson Yamamoto (MMA, bantamová)
 • Kizaemon Saiga vs. Dillin West (MMA, muší)
 • Charles Krazy Horse Bennett vs. Minoru Kimura (MMA, pérová)
 • Rin Nakai vs. Kanako Murata (MMA, 57 kg)
 • Gabi Garcia vs. Shinobu Kandori (MMA, bez limitu)
 • Daron Cruickshank vs. Satoru Kitaoka (MMA, lehká)
 • Andy Nguyen vs. Miyuu Yamamoto (MMA, 49 kg)
 • Kazuyuki Miyata vs. Andy Souwer (MMA, lehká)
 • Wataru Sakata vs. Hayato Sakurai (MMA, 82 kg)
 • Yuki Motoya vs. Alan Nascimento (MMA, 60 kg)
 • Kanna Asakura vs. Alyssa Garcia (MMA, 48kg)

WSOF

WSOF už má letos jediný turnaj a to novoroční čtyřtitulovou záležitost v New Yorku. Na ní by měl poslední zápas smlouvy absolvovat šampion lehké váhy Justin Gaethje, který si pak chce zkusit volný trh. Novou akvizicí je prozměnu Titan FC šampion pérové váhy Andre Harrison, který bude na WSOF 34 debutovat s Bruce Boyingtonem. Do předzápasů byl dále přidán zápas Bruno Santos vs. Vagab Vagabov. 

One Championship

Organizace One má letošní program už za sebou - a to díky turnajům One 49 a One 50, kde nebyla nouze o zajímavá překvapení. Video shrnutí One 49 a One 50. To největší je asi překvapivá prohra Shinyi Aokiho, který na One 49 ve třetím kole podlehl TKO Eduardu Folyangovi, který se tak stává novým šampionem lehké váhy a světovou čtyřicítkou. Naopak Maratu Gafurovi netrvala obhajoba v pérové váze s Narantungalagem Jadaamboou ani celé kolo a zvítězil RNC. Gafurov je nyní světová třináctka a jeden z nejlepších mužských borců v One. Výhry si na One 49 připsali třeba také Roger Huerta (těsně na body), Michelle Nicolini (RNC 1. kolo) či Kotetsu Boku (TKO kvůli zranění) v prvním kole.

Na One 50 titul těžké váhy hladce za tři minutky a něco obhájil domácí UFC veterán Brandon Vera když zdrtil TKO Hidekiho Sekine. Vera je nyní ale jen kolem světové sedmdesátky. Naopak o titul málem přišel nejlepší bojovník One, bantamový šampion Bibiano Ferdnandes. Ten sice prakticky neznámého Reese McLarena nakonec ubodoval - ale jen vělmi těsně na body. Ferdnandes je světová sedma, McLaren 37. a Ferdnandesovi teď vypršela smlouva, takže může přijímat nabídky na přestup (čemuž se prý nebrání). Za zmínku dále stojí vítězství Jenny Huang nad April Osenio - a to pomocí gogoplaty (mrkněte na video výše). Huang je nyní světová sedma váhy 105 liber (atomová). 

One také oznámilo kompletní soupisku turnajů na příští rok: v plánu jich mají celkem 18 s tím, že v prvních devíti měsících jde obvykle o jeden, maximálně dva turnaje měsíčně a v závěru roku se tempo zvýší - dva v říjnu, tři v listopadu a tři v prosinci. Mezi lokalitami jsou obvyklí podezřelí, tedy Indonésie, Malajsie, Thaisko, Filipíny, Singapur, Čína, ale třeba také Myanmar nebo Vietnam. 

 

Ostatní organizace

 • Highlight z turnaje CES 39. CES jinak prodloužila smlouvu s AXT TV, takže na regionální úrovni budou operovat i nadále.
 • Bývalý WWE zápasník Kid Kash se drobátko posmíval CM Punkovi. Sám ovšem v dalším MMA fightu prohrál za 39 vteřin a má nyní bilanci 0-2. 
 • Na turnaji Legacy FC 52 obhájil Rafael Lovato Jr. titul střední váhy pákou nad Cortezem Colemanem. Highlighty z turnaje
 • Talent Paddy Pimblett udržel na Cage Warriors: Unplugged titul pérové váhy výhrou nad Julianem Erosou - a pak se pozvracel v kleci :) Highlighty.
 • Organizace Combate Americas propustila Johna Castanedu za to, že odmítal titulový remač s Gustavo Lopezem.
 • Veterán Jeff Curran ukončil kariéru po prohře s Raufeonem Stotsem na Victory FC 53.
 • Jason Jackson zvítězil TKO v prvním kole nad Dhiego Limou na Titan FC 42 a získal tak titul velterové váhy. Limovi se tak opět zavírá cesta do UFC v kterou doufal. 
 • Na turnaji Legacy FC 63 se Gerald Harris blýskl parádním KO slamem za 43 vteřin. Highlighty.
 • Historicky první turnaj LFA (spojené Legacy FC a RFA) proběhne 13. ledna a v plánu je především sjednocování titulů obou organizací. 

 

Kontroverze naplno zuřila na jubilejním turnaji Invicta FC 20. Šampionka Tonya Evinger prohrála titul za necelé dvě minuty pákou s Yanou Kunitskayou, později ale uspěla s odvoláním a zápas byl zrušen: Evinger si stěžovala, že jí nebyl dovolen únik při kterém se nohou opírala Yaně o obličej (aniž by jí kopala), což je legální technika. Do budoucna lze tedy očekávat remač, i když Tonya Evinger jasně naznačovala, že stejně nečeká, že by jí UFC někdy nabídlo smlouvu. Titul slámové váhy obhájila Angela Hill výhrou nad Kalinou Medeiros. Hill se tak sérií čtyř výher od propuštění z UFC probojovala až na pozici světové čtyřky - a UFC jí povolalo zpět, bude zasakovat na UFC 207. V atomové váze zdolala světová dvojka Herica Tiburcio světovou jedenáctku, v Anglii žijící česku Simonu Soukupovou. 

Invicta FC 21 je v plánu na 14 ledna.  Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+3
Patriot - Redaktor - 21.12.2016 v 22:36
Re: Novinka - přejít na příspěvek
To je stejně marast, Hunto naposledy spustil takový mediální cirkus kvůli neustálému při...
 
+3
Caidel - Administrátor - 22.12.2016 v 10:42
Re: Re: Pesta - přejít na příspěvek
Nehledě na to, že má Oleynik v 50 výhrách 40 submisí a je specialistou na různé neck...
 
+3
Tong Po - Čtenář - 22.12.2016 v 21:32
Re: Re: Re: Pesta - přejít na příspěvek
Přesně tak. A já si myslim že je to tak dobře. V každém zápase Viktorovy fandim pr...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 9.12.2016 v 23:32
M1 - Odpovědět
 

Tak Buchinger dostal celkem tvrdé KO a ani si nečuchl. Útěch může být, že soupeř nenavážil a nepřišel o pás. Myslím, že ho čeká odveta, aby rus mohl získat pás.

homer - Čtenář - 10.12.2016 v 17:28
Badr vs ricko - Odpovědět
 

Neviete prosím vás kde sa bude dať dnes pozrieť badr vs ricko? 

kolik474 - Čtenář - 10.12.2016 v 22:09
Re: Badr vs ricko - Odpovědět
 

http://ifirstrow.eu/sport/boxing-wwe-ufc.html

 

Ninjagon - Čtenář - 10.12.2016 v 23:53
loket - Odpovědět
 

Fakt smůla, ten loket .. :-(

malylada87 - Čtenář - 10.12.2016 v 23:54
Re: loket - Odpovědět
 

To teda, nejhorší možnost pro všechny, jak to mohlo zkončit...

predator - Čtenář - 11.12.2016 v 00:01
Re: Re: loket - Odpovědět
 

takže nabudúci rok odveta ? :D :D 

malylada87 - Čtenář - 11.12.2016 v 00:31
Re: Re: Re: loket - Odpovědět
 

No vzhledem k tomu, že bych dal první kolo Badrovi, tak asi ano :D

willy666 - Čtenář - 11.12.2016 v 00:39
Re: Re: Re: Re: loket - Odpovědět
 

najpr som si myslel ze ten zapas zrusia, pretoze ti fanusikovia boli sialeni...ale moj nazor je ze Badr by Rica ukoncil...

predator - Čtenář - 11.12.2016 v 00:49
Re: Re: Re: Re: loket - Odpovědět
 

Neviem ci si to pozeral až do konca lebo badr ho po zápase vyzval na odvetu na budúci rok a hovoril aj to tom ze ho knockoutuje laughing teda ak som to správne pochopil s mojou chatovej angličtinou 

predator - Čtenář - 11.12.2016 v 00:50
Re: Re: Re: Re: Re: loket - Odpovědět
 

Chabov nie chatovej 

MartinSE - Čtenář - 12.12.2016 v 14:34
Jones vs Hendo - Odpovědět
 

spinavy sampion utrapil stareho pana...

https://www.youtube.com/watch?v=8fA0F6Ua0W8

homer - Čtenář - 12.12.2016 v 15:12
Re: Jones vs Hendo - Odpovědět
 

Toto video už nie je k dispozícii. Flosports si nárokuje autorské práva.

MartinSE - Čtenář - 12.12.2016 v 16:06
Re: Re: Jones vs Hendo - Odpovědět
 

sorry. netusil som ze to tak rychlo bloknu. dal som to ako zaujimavost, video z akcie Submission Underground 2. jones utiahol henda arm trianglom. cely zapas mal jones prevahu. 

malylada87 - Čtenář - 14.12.2016 v 07:04
UFC - Odpovědět
 

UFC otevírá novou ženskou divizi do 145 Liber FW. O titul Holm vs. Randamie na 208. Cyborg pochopitelně zuří, ale zápas s obouma ji byl nabídnut a odmítla, že je málo času na přípravu. Tak nevím nevím.

Maltézsky psík - Čtenář - 14.12.2016 v 09:25
Re: UFC - Odpovědět
 

v posledných dňoch som sledoval situáciu okolo Cyborg, myslím že by mala byť spokojná. Po poslednom zhadzovaní do 140 sa cítila veľmi zle, mala zdravotné problémy, dočítal som sa že bola anemická, a preto potrebovala čas na zotavenie. V ufc jej ponúkli zápas, ale ona odmietla, nechce v blízkej dobe znova zhadzovať (ani do 145)  lebo sa potrebuje doliečiť, chcela zápasiť neskôr, v marci (brezen). Takto sa síce nestane prvou šampiónkou 145, ale bude mať dostatok času na zotavenie a bez nátlaku a strachu o zdravie sa potom môže pripraviť na svoj životný zápas.

Caidel - Administrátor - 14.12.2016 v 10:23
Re: Re: UFC - Odpovědět
 

Podle mě s ní pěkně vyjebali a spokojená by být asi neměla. Koneckonců, UFC 208 je v únoru a ona tvrdila, že v březnu už by byla ready (o tom jak jí to shazování ničí zdraví jsem četl taky a vypadalo to fakt dost vážně). Z hlediska UFC jde o houby, měsíc mohli klidně počkat, zvlášť když Dana opakovaně tvrdil, že do divize 145 prostě nemají lidi. A najednou pošlou o titul světovou šestnáctku a bojovnici, co prohrála poslední dva zápasy. Cyborg tak přijde o poctu být historicky první šampionkou a stejně jako třeba Demetrious Johnson nebo dříve José Aldo o sobě prohlašovat, že je jedinou šampionkou, jakou UFC v té váze kdy mělo.

Ale tak asi neměli jiný headlinery, tak zas něco splácali v krizi. Pozitivní na tom je, že se proti Cyborg nikdo až tak moc nehrnul a teď se jí jako vyzyvatelce nebudou moct vyhnout :)

 

Caidel - Administrátor - 14.12.2016 v 12:12
Re: Re: Re: UFC - Odpovědět
 

+ ještě vtipná shoda okolností. Ten samý den co to UFC  zveřejnilo dostala Cyborg US občanství. Heh. Pěkný dárek. 

homer - Čtenář - 14.12.2016 v 12:59
Re: Re: Re: Re: UFC - Odpovědět
 

prečo to spravila? Aké to má pre ňu výhody? 

Patriot - Redaktor - 14.12.2016 v 21:19
Re: Re: Re: Re: Re: UFC - Odpovědět
 

Nikde jsem nečetl žádné ofiko zdůvodnění, ale co mě napadá z hlavy: trénuje v USA, může jí to zjednodušit patlání okolo víz (zdá se to jako prkotina, ale pamatuju případ, kdy kvůli neustálému sraní s vízy nějaký borec z širší špice K-1 dokonce ukončil kariéru), taky za tím můžou být daně atd.

conor mcgregor - Čtenář - 14.12.2016 v 20:11
Re: Re: Re: UFC - Odpovědět
 

UFC vyjebalo akorát se sebou. Holly je padlá hvězda, po senzačním titulu hned dvě prohry, do toho aféra s jejím klitorisem a má jít o titul v nové váze. Je to další diletanské rozhodnutí DW, další pokus nasrat fanoušky.

Tomi - Čtenář - 14.12.2016 v 21:51
Re: Re: Re: Re: UFC - Odpovědět
 

Afera s jejim klitorisem :DDDDDD tak to me rozpraskalo :DDD 

kolik474 - Čtenář - 15.12.2016 v 00:00
Re: Re: Re: Re: Re: UFC - Odpovědět
 

afera s klitorisem?:D:D

malylada87 - Čtenář - 14.12.2016 v 18:05
Novinka - Odpovědět
 

Tak na FN se utkají JDS se Struvem. Struve tady dostane asi neskutečnou meltu......

Tomi - Čtenář - 14.12.2016 v 18:20
Re: Novinka - Odpovědět
 

Dopadne to stejne jako jejich prvni zapas...zkratka a dobre 19 unora ceka dlouhana radna drzkovana...

malylada87 - Čtenář - 14.12.2016 v 20:22
Novinky - Odpovědět
 

Zajimavé zápasy, Gastelum byl vyslyšen a dostává v Brazílii Belforta a na tom samém turnaji se utká Barboza s Dariushem

malylada87 - Čtenář - 14.12.2016 v 20:25
Novinka - Odpovědět
 

A ještě jeden zápas, na který se hodně těším, Cerrone vs. Masvidal. Favorita nemám.

malylada87 - Čtenář - 15.12.2016 v 07:21
novinka - Odpovědět
 

Poprava v přímem přenosu. V Lednu Ngannou vs. Arlovski

Lewis dostal Browna, nejspíš se schyluje ke střídání stráží v TOP 10.

alexduval - Čtenář - 15.12.2016 v 09:02
209 - Odpovědět
 

Zdar všem, na UFC 209, které proběhne 4. března, je v plánu zápas Nick Diaz vs. Robbie Lawler, navíc se maká na odvetě Woodley vs Thompson

Caidel - Administrátor - 15.12.2016 v 10:53
Re: 209 - Odpovědět
 

UFC prostě z principu MUSÍ na UFC 209 postavit oba Diazovce, jinak to hrozně marketingově prkoučujou :)

(209 je něco jako PSČ Stocktonu a používá se to jako značka obou Diazů)

 

Patriot - Redaktor - 15.12.2016 v 13:00
Re: Re: 209 - Odpovědět
 

Diaze si tam zkoušel opět vydupat Woodley (chce stylově lehký money fight, dokud je šampion), ale tahle varianta se mi zamlouvá víc. Akorát zůstává otázkou, co s Maiou...i když Cowboy o něm už taky mluvil laughing

malylada87 - Čtenář - 15.12.2016 v 16:36
Re: Re: Re: 209 - Odpovědět
 

Tak Cerrone má už zápas s Masvidalem a s největší pravděpodobností, ještě to není 100% potvrzeno se Diaz utká s Lawlerem a jedná se o tom rematchi tituláku.

Maia dle mého počká jako Woodley a po rematchi bude další vyzyvatel on.

yamay - Čtenář - 16.12.2016 v 15:19
..... - Odpovědět
 

Submission Underground 2: zaujimave bolo sledovat s akou vahou nastupia UFC fighteri, pretoze tu nemusia zhadzovat do vahy. Par prikladov:

Eye isla do zapasu s Tate s vahou 145lb a Tate mala 157lb. A taky JBJ ma momentalnu vahu 238lb.

Caidel - Administrátor - 19.12.2016 v 10:40
Rizin - Odpovědět
 

Tak do Rizin turnaje dvě nová. Jednak PRIDE veterán Heath Herring (loni jim dělal anglického komentátora) a jednak opět King Mo, který teď v pátek vyhrál s Ishiim a měl by na Rizinu jít s CroCopem. Herring s Aliakbharim.

malylada87 - Čtenář - 19.12.2016 v 13:34
Re: Rizin - Odpovědět
 

Nevíš proč Herring nahradil Carwina? Nikde se neobjevil důvod, původně měl jit s tím Aliakbharim on.

Caidel - Administrátor - 20.12.2016 v 14:40
Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Nikde jsem o tom naprosto nic nenašel. Škoda, taky by mě to zajímalo a Carwina jsem v turnaji chtěl vidět.

fedo - Čtenář - 19.12.2016 v 21:32
Re: Rizin - Odpovědět
 

Mirko a King Mo to by mohla byt dobra mela. King Mo teraz ide, je hodne aktivny, Mirko bude pre mna zahada. Tesim sa na to.

malylada87 - Čtenář - 19.12.2016 v 21:48
Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Tak podle me není o čem, Lawal ho přejede. Pro CroCopa nejhorší možná varianta, než už Silva za zenitem....

Caidel - Administrátor - 20.12.2016 v 14:42
Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Lawal by měl být jasným favoritem (a je určitě nebezpečnější než Silva), ale zase za úplnou loženku bych to neviděl. CroCop je docela zkušenej a Lawal, ač je výbornej boxer i zápasník mi ve všech fightech přijde strašně pasivní. Resp. jeho zápasy jsou pokaždý v takovým tempu uspávače hadů. A Mirko by si to mohl dokázat pohlídat v postoji, kde je všestrannější (Lawal skoro nekope). 

malylada87 - Čtenář - 20.12.2016 v 15:44
Re: Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

No spíše si CroSpa moc nedovedu představit v desetiminutovém prvním kolu, případně pokračovat ve druhém. Lawal to dle mého bez problému uválí. CroCop bývá v postoji také hodně pasivní. Uvidíme, ale nečekám extra žádný zážitek teda....

Caidel - Administrátor - 20.12.2016 v 17:02
Re: Re: Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Je fakt, že strukturu 10+5 jsem ve svých úvahách moc nezohlednil. Ale zase v posledním fightu Mirko předvedl poraz a zemařinu :)

malylada87 - Čtenář - 20.12.2016 v 20:48
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

No uvidíme, zase to byl soupeř možná pod úroveň GCF a českých turnajů :D

machina - Čtenář - 21.12.2016 v 07:12
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rizin - Odpovědět
 

Nezabúdajte, že Mo mal v poslednom HW zápase len niečo medzi 213-217 libier. Crocop mal problémy len s oveľa väčšími wrestlermi a tempo Mo-a by mu tiež mohlo vyhovovať. Gonzagu zo seba 2x striasol až som tomu veriť nechcel v II zápase.

Podľa mňa Crocop na tesne body v nie veľmi atraktívnom zápase, je to čo môžme očakávať ako najhoršiu možnosť.

malylada87 - Čtenář - 21.12.2016 v 07:10
Novinka - Odpovědět
 

REEM si to rozdá s Huntem na 209 !!!!

Nexter92 - Čtenář - 21.12.2016 v 08:55
Re: Novinka - Odpovědět
 

:D To je snad nejhorší varianta pro Overeema.. Hunt ví že je skleněnej a půjde po něm jak slépka po flusu.. Reem zase bude muset pracovat z ústupu a na body bude okopávat Hunta.. Pokud to Hunt nepodcení a pořádně natrénuje tak tam ten overhand prostě projde, timing má perfektní a Reem není zrovna borec co by si poradil s takovou petelicí, navíc bude stačit jen jedna. A na zem ho jako Lesnar taky nedostane.. Reema porazil v postoji jalovej BigFoot,nachytal ho školácky Travis a s Benem to samé navíc pokaždá stačil jeden úder. Dobrou noc Alíku :) 

malylada87 - Čtenář - 21.12.2016 v 10:44
Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Tak s Brownem to byla vyloženě náhoda, v 80% by Brown byl odmávaný už v prvním kole a s BigFootem byl ještě s velkou váhou, kdy po jasných kolech došel na fýzu. Úplně bych nesrovnával Overeeema v té době a nyní, uplně jiný styl a obrázek jeho zápasení. Myslím si, že Hunt z TOP naopak deálka, rom pumelice nemá nic. Především pohybem bude REEMovi vyhovovat, je pomalý a z ústupu ho s přehledem na trefuje. Hunt se bude muset i obávat zemařiny, takže zběsilé výpady vůbec nečekám. Z těch TOP soupeřů je to nejlehčí možný soupeř, jak se REEM může dostat na koně a pak ještě důležitý zápas a může jít o titul

FJODOR n.1 - Čtenář - 21.12.2016 v 12:48
Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

S Brownem náhodalaughing, Bigfoot velká váhalaughing, ještě by tam něco nebylo?cry Jinak s tím Huntem máš pravdu,že je pomalý, protože to je Alíkova jediná šance jak vyhrát, utíkat a zase jen utíkatlaughing Naposledy byl hodně rychlej,ale na Stipeho to nestačilo. Takže shodit rukavice a jít trénovat běžeckou vytrvalostlaughinglaughingwink Dokonce ještě pomalejšílaughing Nelson ho sundal capákem,ale jestli ho trefí Hunto tak je vymalovánowink Očekávám podobný průběh jako s Benem.Ciao

malylada87 - Čtenář - 21.12.2016 v 13:52
Re: Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

To nejsou argumenty, říkem, že v tý době po sypačce nastupoval s vahou 260 liber, jeho styl byl přímočařejší a soupeři k němu přistupovali taky s jiným respektem, neboť byl do té doby neporažený x let a byl považovan za nejlepší HW nebo mezi TOP 3. Nyní soupeři útočí více, když je jeho jediná slabina brada a proto změnil o dost styl boje z ústupu a taky se zaměřil na kardio. Nyní nastupuje o 10-15 liber méně. Zároveň tomu, čemu se vysmíváš ala utíkaní mu docela funguje, protože má nejpřesnější údery v UFC dle statistik. Navíc Nelson neudělal ani Knockdown a když si vezmu zápas Werdum vs. Hunt, tak kolena budou taky asi fungovat, což je Alikova specialita. Hunt ho může sundat jen jednout trefenou, pokud se k tomu vůbec dostane. 

malylada87 - Čtenář - 21.12.2016 v 13:53
Re: Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Navíc v DREAMU už Hunta vyřídil během dvou minut, tak nevidím důvod, proč ho tak podcenujes.

AlistairMir - Čtenář - 21.12.2016 v 16:47
Re: Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

S Brownem těžká náhoda a Láďa má absolutní pravdu, že drtivá většina rozhodčích by to odmávala když Travis dostával meltu. Měl prostě 2x kliku, poprvé, že ho neodmávali a pak podruhý, když Reem nepochopitelně ho nechal kopat pořád dokola jeden a ten samej kopanec až to tam prošlo. Jasný, historie se na to neptá, ale byla to klika, Travis byl podstatně horší a Alík si to podělal sám. S Big Footem bojoval čistej, nenasypanej, takže mu odešlo kardio a prohrál, první dvě kola byly jasně jeho. Se podívej jak tragickej byl a je po sypce BF. Alík bez sypky dokázal dvě kola dávat nasypanýho BF. S Big Benem prostě sedla ok, Cain jí taky v prvním zápase koupil od JDS a bylo vymalováno. To se občas stane každýmu. Každopádně Hunto je ideálka pro Alíka. A zmiňovat tady Alíkovo utíkání je celkem fraška. Jo utíkal a zápas se Stipem si prohrál vlastní blbostí, ale smát se za jeden nepovedenej zápas týpkovi co dokázal víc než drtivá většina ostatních...to mi přijde celkem jako blbost. Alík dá Hunta podobně jako dal Nelsona a na zem může Hunta v pohodě dostat, dost lidí zapomíná, že Alík je schopnej na zem dostat skoro každýho a Hunt nemá zrovna úžasnou TDD. Plus Alík má bombu taky - To jak sestřelil JDS o něčem svědčí a Stipe měl taky namále a to jsou oba držáci. Jediná šance výhry pro Hunta je, že se fakt trefí, jinak ho Alík vyboduje.


Jednej s pokorou, respektuj druhé, bojuj čestně.

Nexter92 - Čtenář - 21.12.2016 v 17:10
Re: Re: Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Hošíííí ale no tak.. Utěkáček Reem? Ten to utíkání dělá odporně a byl za to naštěstí od Stipeho bitej.. Jinak Reema furt omlouváte že udělal chybu, ale on ji udělal s Hapou, on ji udělal s Footem s Benem se Stipem on je dělá skoro furt co je v UFC.. Nelson není Hunt a nevěřím že si pohublej Reem bude házet vypasenýho Hunta tak jak to dělal Lesnar.. Zápas bude v postoji a tam je Mark sakra nebezpečnej.. Upřímně nemusím už ani jednoho, Hunta jsem mýval hodně rád, ale po tom co předvedl na UFC200 na vážení pak v octagonu a nakonec jak plakal s tou sypkou a fakoval fanoušky u mě skončil.. Takže objektivně!! Hunt bude Reema nahánět a uspí ho.. 

 

Dijkstra - Čtenář - 21.12.2016 v 12:50
Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Tady souhlasím s Láďou. Mám sice rád oba, ale podle mě si to taky UberReem ve třech kolech pohlídá. Když byl schopnej z ústupu ubodovat Nelsona, měl by to zvládnout is s Huntem. Jinak na výběr moc nebylo, je zbytečný ho dávat s nějakym prospektem, protože si je ufc nechce nechat zničit a jinak je v TOP 10 na výběr jen Hunt s Barnettem. (Reem - Barnett by byl super!)

willy666 - Čtenář - 21.12.2016 v 18:42
Re: Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

co som ja cital bolo to, ze Hunt bude zapasit s Reemom iba pod podmienkou ze Reem podpise nejaku klauzulu o dopingu vo svojom kontrakte...a toto by mohol byt velky problem pre UFC, pretoze potom moze kazdy jeden zapasnik ziadat takuto klauzulu v kontrakte svojho oponenta...

Patriot - Redaktor - 21.12.2016 v 22:36
Re: Novinka - Odpovědět
 

To je stejně marast, Hunto naposledy spustil takový mediální cirkus kvůli neustálému přidělování chemiků a pak podepíše zápas s Overoidem laughing Ale jsem rád za remač, v prvním zápase byla úplně jiná situace, Reem byl tehdy vyloženě jak z pódia Mr. Olympia a Hunto i přes vyšší věk šel od té doby v mma nahoru, hlavně co se týče zemařiny, kterou měl v japonských dobách opravdu příšernou.

Šance vidím docela vyrovnané, oba mají bombu i načasování na vypnutí toho druhého do mrtva. Reem bude určitě přesnější, ale zase se mu rozsype taktika jakmile něco nakoupí, což u Hunta nebývá. Taky pochybuju, že se Reem bude hnát na zem, takticky je pro něj nebezpečné chodit do přechodů a riskovat kontr, když může bouchat na distanc z relativního bezpečí - dokud ho udrží. Jen se bojím, aby z toho zase neudělal bodovou couvací nudu s pěti zásahy za celé kolo.

malylada87 - Čtenář - 22.12.2016 v 00:43
Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Cože? Mrkni na ten zápas, tam byl REEM ještě mladíček a zdaleka nebyl tak nabušený, jako ze Strikeforce. Podle mě měl váhu tak na polotíhu a není to jeho nejpřesypanější verze ani náhodou....

conor mcgregor - Čtenář - 22.12.2016 v 04:07
Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Prej nejpřesypanější verze laughing, tady se za chvilku bude řešit, kdo byl nasypanější a borci obhajovat, jak jsou dobří, že nebyli úplně napumpovaní laughing.

Patriot - Redaktor - 22.12.2016 v 07:17
Re: Re: Re: Novinka - Odpovědět
 

Ten zápas jsem (stejně jako drtivou většinu japonských fightů z té doby) viděl v přímém přenosu, jestli ti tam Reem připadal jako polotíha tak jsi asi upadl z pampelišky laughing přesně si pamatuju náladu té doby, všichni řešili, jak strašně rychle nabíral a začal připomínat jeho staršího bráchu...fight s Huntem je ze stejného období, jako legendární první bitka s Harim, kde měl Alík 115kg a tehdy +- stabilně metrákový Hari proti němu vypadal jak sušenka. Prej polotíha...k té má i se současnou splasklou a zabordelenou figurou rozhodně blíž, než tehdy. Pravdu máš akorát v tom, že v dalších letech ta jeho mutace šla ještě o něco dál laughing 

malylada87 - Čtenář - 21.12.2016 v 07:17
...Novinka - Odpovědět
 

Jinak se ukázalo, že Pettis si v zápase s Maxem ruku nezlomil.....

A zajímavá věc, ty řeči o tlačence VanZant, sledovanost byla největší v televizi za 3 roky, 4,8 mil. diváků. Takže ač se to nezdá, VanZant je velká hvězda v USA a asi je její tlačenka na místě ze strany UFC, byli by sami proti sobě....

Tong Po - Čtenář - 21.12.2016 v 13:21
Pesta - Odpovědět
 

Tak Viktorovy odpadá do Phonixu Grabowski kterého nahradí Alexiei Oleinik (50-10-1).

Co myslíte, je pro Peštu tenhle 40ti letej Rus dobrej soupeř v boji o naději v UFC?

malylada87 - Čtenář - 21.12.2016 v 13:43
Re: Pesta - Odpovědět
 

no do pici, tak zase dostal to nejtezsi co muze. Skvely wresler a vydrzi, to opravdu na hovno zapas na udrzeni. Olejnik je TOP vahy.

malylada87 - Čtenář - 21.12.2016 v 13:46
Re: Pesta - Odpovědět
 

Je to fakt smůla, když si vezmu, že je nyní v UFC plno průměrných borců z HW a Pešta dostavá samé TOP soupeře. Troufnu si tvrdit, že Viktora uvidíme naposled v UFC, snad se mylím. Oleinik je stylově dost nepříjemný soupeř a už mhl být v TOP 10 nebýt zranění a pak následného zaváhání s polákem, kdy to byl těsný split.

Maltézsky psík - Čtenář - 22.12.2016 v 09:38
Re: Pesta - Odpovědět
 

Tazky super, velmi skuseny, 61 zapasov (Viktor 13), zapasil v KSW, M-1, aj v Bellatore, takze aj jeho superi mimo UFC mohli byt na urovni slabsich UFC borcov. V UFC potom porazil Jareda Rosholta, ktory je uz relativne "velke meno". Jeinu prehru, Co ma v UFC bol tesny zapas, jeden rozhodca to mal ako remizu. Velmi tazky super.

Caidel - Administrátor - 22.12.2016 v 10:42
Re: Re: Pesta - Odpovědět
 

Nehledě na to, že má Oleynik v 50 výhrách 40 submisí a je specialistou na různé neck cranky, ezekiely a podobná extravagantní škrcení, takže je určitě lepší grappler než Viktor. Soupeř pro Viktora pěkně nahovno. 

Tong Po - Čtenář - 22.12.2016 v 21:32
Re: Re: Re: Pesta - Odpovědět
 

Přesně tak. A já si myslim že je to tak dobře. V každém zápase Viktorovy fandim protože mi prostě přijde správné stát za našincem když drží prapor našeho národa mezy elitou. Ale, bohužel muj názor je že svoje místo mezy smetánkou nejkomplexnějšího bojového sportu na světě si prohrál už s Tyburou... Ten high-kick nebyl žádná náhoda.  Pešta si o něj prakticky řek. Dost se divim že eště šanci dostal. Vim že je jde o smlouvu a tak ale asi většina lidí čekala že už k její naplnění nedojde. No ale pokudud má dostat eště šanci něco ukázat tak je dle mého správné že dostavá zkušeného a nebezpečného borce kde bude Viktor nezpochybnitelnej outsider. Doufam tedy že když už nemá Viktor vopravdu co ztratit pujde předvést konečně do té klece co opravdu umí. Tak nějak doufam že hlavně to s Tyburou nebyl Pešta ale velká deka v jeho hlavě. Já mu držim palce ať předvede takovej výkon na kterej bude sám pyšnej bez ohledu na výsledek a až bude starej fotr bude vyprávět dětem jak dostal bití od Tybury ale že ho to nezlomilo a s rusákem předved zápas kterej zvedal lidi ze sedaček... wink

malylada87 - Čtenář - 22.12.2016 v 08:30
Novinka UFC 209 - Odpovědět
 

Tak údajně si to o dočasný pás rozdají Nurmagomedov s Natem Diazem. Tonymu Fergusonovi byl nabídnut zápas s Khabibem a ten chtěl více peněz, tak UFC dalo titulák NAtovi. Tohle bude ještě větší nuda než s Johnsonem.....

Burky - Čtenář - 22.12.2016 v 10:56
Re: Novinka UFC 209 - Odpovědět
 

Tony chcel viac penazi a ufc mu ich neda ??Nate Diaz tiez nebude lacny. Tomu dvakrat neverim

willy666 - Čtenář - 22.12.2016 v 11:05
Re: Re: Novinka UFC 209 - Odpovědět
 

jasne ze Diaz zarobi niekolkonasobne viac ako Tony ale Diaz je marketingovy tahak UFC na nom zarobi podstatne viacej ako na Fergusonovi...inac prosim Vas, moze mi niekto vysvetlit aky je rozdiel medzi KO a TKO, respektive mi ide o to ze teraz som si pozeral profil Stefana Struva na sherdogu a pri zapase s Reemom je pisane ze prehral KO a pri zapase s Huntom je pisane ze prehral TKO...a ked som si teraz pozeral tie zapasy tak mne neprislo ze Reem ho ukoncil KO a Hunt TKO, ale prave naopak...

Patriot - Redaktor - 22.12.2016 v 18:07
Re: Re: Re: Novinka UFC 209 - Odpovědět
 

Zkusím ti hrubě popsat definice v ČJ: bojovník prohrávající na KO je definovaný jako " bezvědomý/neschopný vlastní kontroly" (v AJ je pro to daleko přesnější a obsáhlejší výraz - unconscious), což je na něm patrné bez zásahu rozhodčího. Při TKO je naopak nezbytný element právě rozhodčí. TKO se má udělovat buď v důsledku zranění legálními technikami, nebo v momentě, kdy přestane zápasník vykazovat aktivní obranu.

U Hunta se Struvem to bylo tak, že ho Mark srazil na prdel a sám odešel, což si rozhodčí asi vyložil jako klasickou situaci "sundám soupeře k zemi a chci pokračovat v postoji, tak ho nechám postavit", akorát že Struve se už nepostavil. Rozhodčí to viděl, vstoupil a odmával = TKO. Navíc pro Hunta docela typická věc, nenakládá soupeře když jasně cítí, že tam přistála konečná rána. Když si pustíš Reema se Struvem, tak se zaměř na detail, v posledních okamžicích už byl Struve omráčený a mimo, Big John tam vkročil až když odháněl Reema, který do něj dál tloukl (2-3 rány), Rogan už řval "He´s out!" Takže KO.

Jo a jestli chceš ten rozdíl nakoukat nějak konkrétně, tak se určitě vyser na Hunta, protože to jeho odcházení bývá nejsložitější na posouzení laughing

yamay - Čtenář - 22.12.2016 v 13:37
Re: Re: Novinka UFC 209 - Odpovědět
 

Zapas Nate vs. Khabib je zatial len v stadiu vyslovenej myslienky. Tony chce sice viac penazi, ale Khabib chce Tonyho a Nate sa vyjadril, ze za menej ako 20 milionov dolarov bojovat nebude. Plus v hre bol este aj Aldo, ale toho Khabib tiez nechce a podla mna by mal najprv Aldo ukazat svoje umenie proti Maxovi. Takze stale je najpravdepodobnejsi suboj Khabib vs Tony.

conor123 - Čtenář - 22.12.2016 v 14:03
Re: Re: Re: Novinka UFC 209 - Odpovědět
 

prosímte takovy hovnum nemužeš věřit 20 milionu ty si uplnej blázen ,víš kolik dostal za zapas diaz vs johnson 20 tisíc :D:D:D to že zarobil tolik bylo diky conorovi .

yamay - Čtenář - 22.12.2016 v 14:12
Re: Re: Re: Re: Novinka UFC 209 - Odpovědět
 

Predtym na nieco odpovedas, tak si to over. Toto boli Nateove slova:

"I'm only fighting at lightweight for a big fight or 20 million just to take the call," Diaz told MMAFighting.com via text message. "Until then, I'm just living my life."

Tvoje komenty hovoria za vsetko a ak tu je niekto blazon, tak potom ten, koho vidis, ked sa pozries do zrkadla.