přihlásit trvale
Nová registrace
Kelvin Gastelum má pozitivní nález na marihuanu

Kelvin Gastelum má pozitivní nález na marihuanu

přečteno: 1651×
07.04.2017 v 10:55 | Autor: Caidel
diskuse: 5×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Světová osmička střední váhy, Kelvin Gastelum (14-2 MMA) byl dnes informován U.S. Anti-Dopingovou Agenturou (USADA) o tom, že měl pozitivní dopingový nález na Carboxy-Tetrahydronannabinol, tedy na metabolity hašiše nebo marihuany nad povolený limit 180 ng/mL. Test byl prováděn v rámci zápasového testu k fightu s Vitorem Belfortem v brazilské Fortaleze 11. března a nešlo tedy o náhodné USADA testy. 

Gastelum tedy v tuto chvíli obdržel dočasnou stopku, než se jeho případ projedná - a byl stažen z turnaje UFC 212, kde měl za dva měsíce nastoupit v co-main eventu proti Andersonu Silvovi. Zda se bude měnit výsledek zápasu s Belfortem se v tuto chvíli ještě neví, ale Gastelumovi v tuto chvíli hrozí pravděpodobně roční distanc a USADA bude v tomto případě spolupracovat s brazilskou komisí CABMMA, která měla UFC FN 106 na starosti.

Jako záskok proti Andersonu Silvovi se v tuto chvíli prý nabídl Yoel Romero, ale jen pokud by byl ve hře dočasný titul, jinak ho to prý nezajímá. Do turnaje nicméně zbývají dva měsíce a Anderson Silva je poslední dobou velmi populární terč různých výzev od ostatních bojovníků, takže sehnat pro něj náhradního soupeře pravděpodobně nebude problém.

Pro zajímavost: Stažení Gasteluma z turnaje je letos třetí změna v main nebo co-main eventu. Což je vlastně výborná zpráva, protože loni touto dobou bylo takových změn už čtrnáct.

Ohledně toho, co to vlastně pro Gasteluma znamená panuje prakticky v celé blogosféře a mezi fanoušky naprosto jednomyslná schoda a dalo by se to shrnout do tří základních bodů.

  1. Gastelum je skutečně borec s fantasticky vyvinutou schopností sebesabotování - podobně jako třeba Jon Jones. Ať už jde o jeho vleklé problémy s vahou nebo teď tohle, jeho potenciál je obrovský, ale zda se ho někdy podaří stopro využít to je otázka.

  2. Je naprostou záhadou proč se v dnešní době ještě stále testuje na marihuanu, jenž očividně není látkou vylepšující výkonnost a navíc je i na spoustě míst v USA legální. 

  3. Když už se ale testuje a všichni to vědí, jak je možné, že si to Gastelum sakra neohlídal. USADA má limity nastavené poměrně vysoko (a nedávno je navyšovala) tak, aby k nálezům docházelo jen v případě, že borec skutečně marihuanu užíval nedávno a ne před měsícem.

Postoj veřejnosti je v tomto dlouhodobě vcelku konzistentní, podobně tomu bylo u Nicka Diaze. Zajímavé je, že před několika týdny v Texasu komise načapala na marihuanu po UFC Fight Night 104 hned tři borce: Niko Price, Curtise Blaydese a Abela Trujilla. Pro USADU byly jejich hodnoty příliš nízké a vyvázli bez trestu, trestala pouze komise, která má limity nižší, ale i tak byly tresty pouze 1000 dolarů a devadesát dnů distanc. Gastelum přestřelil USADA limit a hrozí mu tak podstatně tvrdší trest.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+2
1ConorMCGregor - Čtenář - 7.4.2017 v 12:36
Re: Re: ????? - přejít na příspěvek
To si s Tonym Fergusonem museli davat pekne ty speky ,kdyz to tak dopadlo....
 
+1
kanal - Čtenář - 7.4.2017 v 20:49
. - přejít na příspěvek
Že by trava byla brána jako doping? Z meho okolí vím, že akorát totálně gumuje hlavu....
 

Všechny příspěvky

1ConorMCGregor - Čtenář - 7.4.2017 v 11:22
????? - Odpovědět
 

Kolik teda mel hodnotu ng/mL , ze presahl limit od USADA.??? 

Caidel - Administrátor - 7.4.2017 v 12:11
Re: ????? - Odpovědět
 

To USADA v tiskové zprávě neuvedla (to přijde na přetřes až při projednávání). Jen že to bylo víc než 180.

1ConorMCGregor - Čtenář - 7.4.2017 v 12:36
Re: Re: ????? - Odpovědět
 

To si s Tonym Fergusonem museli davat pekne ty speky ,kdyz to tak dopadlo.coolyellsealedinnocent

predator - Čtenář - 7.4.2017 v 20:14
ganja - Odpovědět
 

nielen že marihuana nepomáha k lepšiemu výkonu športovca ale práve naopak kedže fajčenie znižuje kapacitu pľúc... a to ani nehovorím o tom ak by ju niaky blbec fajčil pred zápasom ani by sa do súpera netrafil takže je to totálna konina že je zakázaná kokaín deto tiež len uškodí bez úžitoku

kanal - Čtenář - 7.4.2017 v 20:49
. - Odpovědět
 

Že by trava byla brána jako doping? Z meho okolí vím, že akorát totálně gumuje hlavu.