přihlásit trvale
Nová registrace
Honza Tůma: Domácí prostředí je pro mě silný motor

Honza Tůma: Domácí prostředí je pro mě silný motor

přečteno: 5899×
24.10.2012 v 10:42 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 2×
Rubriky: Rozhovory / K-1 / ČR

Honza Tůma vs. Filip Sýkora (foto - zdroj: Filip Škeřík, ExtraRound.cz)Ode dneška přesně za měsíc proběhne v hale TJ Lokomotiva Plzeň poslední finálový turnaj Souboje titánů v tomto roce. Vložené zápasy, pyramida o profi titul mistra ČR v Muay Thai ve váze do 72,5 kg a tradiční eliminace ve váze do 86 kg. Ta bude stejně jako loni čtyřčlenná a jedním z nasazených bojovníků, který bude usilovat o celkové vítězství bude i domácí Jan "Iron" Tůma. Honza v minulosti svedl na titánech několik velkých bitev. V plzeňském ringu měřil síly například s Toljou Hunanyanem, Danem Holovským či letos s Filipem Sýkorou. V eliminační pyramidě Souboje titánů se ovšem objeví poprvé. Premiéru si odbyde v silné konkurenci dvojnásobného vítěze tohoto turnaje Davida Keclika z Rakouska, slovenského mistra Miloslava Cingela. Čtvrtým účastníkem pyramidy měl být Filip Sýkora, který ale mezitím ukončil kariéru. Kdo jej nahradí, zatím pořadatele neprozradili. Tak jako tak, bude-li mít Honza štěstí, čekají jej během jednoho večera dva souboje se zkušenými a kvalitními soupeři.

O tom, že bere přípravu na nadcházející titány opravdu vážně, svědčí i skutečnost, že pravidelně dojíždí do Prahy do největšího klubu u nás, Hanuman Gym Praha, kde absolvuje tvrdé sparingy a spolu s trenérem Petrem Macháčkem pracuje na svých slabinách. Jako vždy muž mála slov, našel si Honza čas, aby zodpověděl několik dotazů v rozhovoru pro ExtraRound.cz

Do Souboje titánů zbývá jeden měsíc, jak probíhá příprava?

Příprava je v plném proudu, snažím se trénovat co nejvíc to jde, tak snad se to odrazí i v zápasech.

Vím, že jsi začal jezdit trénovat do Prahy, do Hanuman Gymu k Petru Macháčkovi. Proč ta změna?

Ano, začal jsem jezdit k Petru Macháčkovi, protože je na mně ještě mnoho věcí, které by potřebovaly zdokonalit a kde jinde se do toho pustit než v jednom z nejlepších gymů v republice.

Na co jste se s trenéry v přípravě zaměřili nejvíce?

Na co jsem se připravil nejvíce, si nechám pro sebe a zkusím to využít při zápase.

Poprvé se představíš v pyramidě ve váze do 86 kg - nechal ses přemluvit pořadateli nebo sis eliminaci chtěl vyzkoušet sám?

Je to od každého trochu, chci si to zkusit a zároveň mě přemluvil pořadatel této akce. Bude to pro mě určitě zajímavá zkušenost.

"Domácí prostředí je pro mě motor, který mě žene vpřed" Honza Tůma

Co si myslíš o ostatních soupeřích? Koho vidíš jako hlavního favorita?

Ostatní soupeři určitě trénují naplno, takže to bude fakt štípaná. Favorita nemám, myslím si, že všichni borci co budou v této pyramidě jsou zkušení a mají velké šance na vítězství.

Honza Tůma vs. Filip Sýkora (foto - zdroj: Filip Škeřík, ExtraRound.cz)Jedním z bojovníků v pyramidě měl být i loňský obhájce titulu Filip Sýkora, s nímž ses letos na jaře utkal. Filip ale ukončil kariéru. Mrzí tě, že se nedočkáš případné odvety?

Ano, je to škoda, myslím si, že odveta mohla být celkem zajímavá.

Jak si byl vůbec spokojený se svým výkonem v předchozím zápasem s Filipem? (pozn. red.: Honza prohrál 3-0 na body po 3 kolech)

Byl jsem spokojen, ale jak jsem uvedl na začátku, stále je co zdokonalovat.

Po několika měsících se znovu představíš doma, před domácím publikem, známými, rodinou, kamarády. Jak to domácí prostředí vnímáš?

Domácí prostředí je super, protože cítím velkou podporu a je to pro mě, stejně jako pro každého borce v domácím prostředí silný motor, který žene kupředu.

Vzkázal bys na závěr něco našim čtenářů a především fanouškům, kteří se chystají 24. listopadu dorazit do Lokomotivy?

Chtěl bych všem vzkázat ať se přijdou mrknout, protože tento Souboj Titánů má výborné obsazení a každý zápas bude skvělou podívanou.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Rek - Čtenář - 24.10.2012 v 12:28
re: - Odpovědět
 

Tůmič ustojí neskutečně moc, ale to v ringu neni všechno... snad trochu zapracoval na obraně a začal víc kombinovat. Jinak mu fandím! :)

webfighter - Čtenář - 26.10.2012 v 16:16
Pod machajdou urcite vyroste ... - Odpovědět
 

To je jistota :-)