přihlásit trvale
Nová registrace
Euro FC 2 v Praze - zrušeno!

Euro FC 2 v Praze - zrušeno!

přečteno: 1195×
09.01.2017 v 10:43 | Autor: Caidel
diskuse: 1×
Rubriky: Aktuality / MMA / ČR

Aktualizace 17.1.2017: Organizace Euro FC se dostala do finančních potíží a zrušila svůj program pro rok 2017 (tedy dva zatím naplánované turnaje včetně toho pražského). Vedení organizace teď zvažuje co dál a zkusí organizaci znovu rozjet příští rok, vstupné se vrací v plné výši. Podrobnosti zde


11. února dorazí do Prahy historicky teprve druhý turnaj nové organizace Euro FC, která se chce profilovat jako dominatní celoevropská organizace. První turnaj této organizace se konal začátkem loňského října ve Finsku a druhý turnaj bude pořádán v pražské O2 Aréně. Třetí je pak na řadě v květnu z Dánska. Euro FC se to snaží rozjíždět skutečně celoevropsky a šanci zde dostane i několik českých borců, takže bude zajímavé sledovat, jak se Euro FC do budoucna popasuje s největšími lokálními evropskými organizacemi jako je polská KSW nebo anglické organizace Cage Warriors či BAMMA.

Každopádně, v sobotu 11. února tedy v pražské O2 aréně uvidíme turnaj podstatně vyššího kalibru, než je u nás obvyklé (a my doufáme, že budeme u toho :) Ceny lístků se pohybují od cca 6000 za Platinum VIP po 500 za vzdálenější tribuny. Turnaj by měl být streamován živě na FloCombat.com. Podrobnosti na webu: http://www.euro-fc.com/

Turnaj už se docela slušně rýsuje - startovka obsahuje už deset zápasů včetně main a co-main eventu a tak si je tedy pojďme představit.

 1. Efrain Escudero (26-11 MMA, USA) vs. Mansour Barnaoui (13-4 MMA, Francie)
  lehká váha

  V hlavním zápase večera se představí známá tvář z UFC - Efrain Escudero, vítěz osmé sezóny TUF, který byl v UFC ve třech různých turnusech a odbojoval zde celkem 12 zápasů. Zkušenosti má i z Bellatoru, lokálních organizací typu RFA, ale třeba i Japonska nebo Finska - zkrátka velmi zcestovalý a zkušený borec, který po posledním odchodu z UFC dva zápasy vyhrál. Momentálně je Escudero světovou 61., jeho francouzský soupeř Barnaoui si ovšem také nevede špatně a je v první stovce. Poslední tři roky strávil Barnaoui v ruské M-1, anglické BAMMA a polské KSW, účastí na Euro FC si tak odškrtne zápas u všech významných evropské hráčů. Barnaoui, přezdívaný „afro-samuraj“ dokázal zatím ukončit soupeře při všech svých výhrách s jedinou výjimkou, sám naopak ještě nikdy ukončen nebyl a to ani proti známým jménům jako jsou Kevin Lee, Islam Makhachev a Ivan Buchinger. Barnaoui naposledy zvítězil nad Chliewickim v KSW. 


 2. Yosef Ali Mohammad (6-3 MMA, Švédsko) vs. Michal Wlodarek (7-2 MMA, Polsko)
  těžká váha

  V dalším zápase nastoupí těžké váhy. Polský borec Michal Wlodarek začal kariéru sedmi výhrami, poslední dva zápasy v KSW ale prohrál - S Oli Thompsonem (z Bellatoru) a Michaelem Kitou. Nutno však poznamenat, že s Thompsonem prohrál diskvalifikací za ilegální koleno. V minulosti už má výhry nad Omielanczukem (UFC) nebo Bajorem (nyní RIZIN), je mu 32 let a váží 107 kilo. Mohammad trénující ve Švédsku váží stejně, měl by ale být asi o cca 13 centimetrů vyšší. Mohammad nastoupil už na prvním turnaji Euro FC, to ale prohrál za minutu a nějaké drobné gilotinou s Fernando Rodriguesem juniorem. Všech šest výher má Mohammad finišem v prvním kole a co je ještě zajímavější - jediný zápas v jeho kariéře trval déle než minutu a 39 vteřin - šlo o kontroverzní zápas s Viktorem Peštou, který Mohammad podle rozhodčích v roce 2013 (a jen podle nich) vyhrál, ale po odvolání Peštova týmu i Švédská komise uznala, že to byl nesmysl a přiklepla výhru Peštovi. Dvě výhry má Muhammad KO pod deset vteřin. Mimo tabulky si údajně Mohammad spravil chuť po prohře s Rodrugiesem prosincovou výhrou nad Ukrajincem Evgeniy Bovou, ta ale na Sherdogu zatím není. 

 3. Lucas Martins (18-3 MMA, Brazílie) vs. Antun Račič (18-7-1, Chorvatsko)
  pérová váha

  V třetím zápase uvidíme dalšího UFC veterána a to Lucase Martinse z Brazílie. Ten v UFC působil tři roky a skončil s bilancí 4-3, přičemž poslední zápas vyhrál (s Robetrem Whitefordem) a v UFC tak neskončil výkonnostně, ale nestadardně kvůli tomu, že s ním UFC neprodloužilo smlouvu. Po odchodu z UFC loni vyhrál ještě další dva zápasy v Thunder Fights a do souboje s Račičem tak borec z Chute Boxe půjde s třemi výhrami v řadě. Drtivou většinu zápasů ukončil před časovým limitem. Martins je nyní světová pětapadesátka, historicky byl už ale i v bantamové TOP 25. Chorvat Račič je zřejmě nejlepší pérovou vahou na Balkáně a jako grappler z osmnácti výher odklepal třináct soupeřů. Má dost zkušeností v M-1 kde s přestávkami nastupuje už od roku 2011, ale loňský rok mu příliš nevyšel - jedna porážka a jedna remíza. Martins je pro něj ale jasný krok vzhůru. 

 4. Aleksi Mantykivi (10-4 MMA, Finsko) vs. Enrique Marin (9-4 MMA, Španělsko)
  lehká váha

  Také v dalším zápase uvidíme borce z UFC. Půjde o Španěla Enrique Marina, kterého jsme naposledy mohli vidět na UFC 200 proti Sage Northcuttovi. Marin ale prohrál s Northcuttem a předtím i s Erickem Montanem a tohle bude jeho první post-UFC zápas. Fin Mantykivi je na tom žebříčkově lépe a v posledních sedmi zápasech má bilanci 6-1. Stejně jako Mohammad nastoupil už na Euro FC 1 kde TKO v prvním kole porazil Soren Baka.

 5. Lucie Pudilova (6-1 MMA, ČR) vs. Katharina Lehner (4-0 MMA, Německo)
  ženská bantamová

  Zatím nejvýše z domácích prospektů na startovce je umístěna Lucie Pudilová z KBC Příbram. Pudilová má zatím vyrovnanou bilanci - z šesti výher má dvě na body, dvě KO a dvě submisí a listopadová výhra nad Alexandrou Buch jí posunula do světové třicítky. Porážku má zatím jedninou - listopadu 2015 s Linou Lansberg, kterou jsme ale mohli loni vidět proti Cyborg Santos - takže světová špička. Poslední tři zápasy Pudilová vyhrála, třikrát také vystoupila na turnajích GCF. Proti ní nastoupí neporažená němka Katarina Lehner, která s kariérou začala cca půl roku po Lence Pudilové. Stejně jako Pudilová Lehner v posledním zápase zdolala Alexandru Buch, Lehner ovšem ještě žádnou soupeřku neukončila před limitem. Pudilová-Lehner je historicky vůbec první ženský zápas oznámený organizací Euro FC, i když zatím vše nasvědčuje tomu, že čistě chronologicky bude prvním zápasem souboj Perjes vs. Šormová, který je na startovce v pořadí dříve (oznámen byl ovšem později). 

 6. Miloš Petrášek (7-2 MMA, ČR) vs. Laurynas Urbonavicius (5-0 MMA, Litva)
  polotěžká

  Pudilová-Lehner byla sice prvním oznámeným ženským zápasem v Euro FC, prvním Čechem na startovce byl ale Miloš Petrášek. Ten nastupuje pod hlavičkou GCF Týmu (dříve MMA Poděbrady) a všech devět zápasů v kariéře zatím absolvoval právě na turnajích GCF. Kariéru zahájil v roce 2012, v roce 2014 ale nezápasil a loni stihl také jen jeden fight. Porážky má v kariéře pouze dvě - ve svém kariérním debutu a v posledním zápase na GCF 33 s Csabou Hoczem, kdy prohrál trojúhelníkem. Mezi tím měl sérii sedmi výher, kterou mu ale bohuže Hocz porazil. Žebříčkově je Petrášek kolem světové dvoustovky polotěžké váhy. Soupeřem mu bude neporažený Urbonavicius, přezdívaný „Kapitán Litva.“ Ten zahájil kariéru teprve loni, za rok ale odbojoval pět zápasů a všechny ukončil v prvním kole. Tady se dlouhý zápas nedá očekávat - Petrášek má všech sedm výher rovněž v prvním kole takže finiš na některé ze stran je prakticky jistou záležitostí. Urbonavicius má 4 KO a 1 submisi, Petrášek naopak 5 submisí a 2 KO. 

 7. Adam Borics (11-0 MMA / 5-0, Maďarsko) vs. Sergio Giglio (10-0 MMA)
  pérová

  V dalším zápase se střetnou dva neporažené prospekty. Na jedné straně to bude maďarský třiadvacetiletý borec Adam Borics, který má údajně na kontě už jedenáct výher (ačkoli Sherdog jich uvádí jen pět, včetně té nad Jaroslavem Jartimem) a titul z maďarské organizace HFC. A na straně druhé je to Peruánec Sergio Giglio u kterého naopak organizátoři uvádějí devět výher, zatímco Sherdog už ví o deseti - devatenáctiletý Giglio naposledy vítězil začátkem prosince v organizaci 300 Sparta. Doposud všechny své zápasy absolvoval buď právě zde, nebo v Inka FC, ve Spartě už se přitom dostal i do pozice hlavních zápasů večera a zápas na Euro FC bude jeho prvním zápasem v zahraničí. Z deseti výher jich osm ukončil před časovým limitem, sedm z toho v prvním kole. Souboj Borics vs. Giglio by měl být zajímavý hlavně na zemi.

 8. Magdalena Šormová (4-0 MMA, ČR) vs. Dora Perjes (7-1 MMA, Maďarsko)
  slámová

  Lucie Pudilová by neměla být jedinou českou zástupkyní na startovce. Tou druhou bude neporažená Magdalena Šormová z Penta gymu, která zatím dokázala před časovým limitem ukončit všechny své soupeřky. Šormová bojuje v průměru jen jednou ročně, poslední výhru má však velmi čerstvou - před vánoci vyrazila na polskou Ladies Fight Night a zvítězila nad Weronikou Zygmunt. Doma jsme jí mohli vidět třeba na Caveam 2015 proti Melittě Ignacz. Stejně stará maďarská bojovnice Dora Perjes je o něco zkušenější, kariéru zahájila o tři roky dříve, zápasové tempo měla ovšem podobné - jeden fight ročně. V roce 2014 však bojovala třikrát, následně v 2015 poprvé v kariéře prohrála v Brazílii na body s finskou soupeřkou Vuokko Katainen a v roce 2016 k žádnému zápasu nenastoupila. Její statistiky však mluví jasně - sedm výher, sedm submisí, šest z toho hned v prvním kole. Obě bojovnice tedy finišují 100% svých výher. 

   
 9. Steven Cnudde (6-0 MMA, Belgie) vs. Maciej Rozianski (8-1 MMA, Polsko)
  střední

  Pravděpodobně nejlepší belgický fighter působící v Belgii (nejlepší je bezeporu Saffiedine, ale ten je v UFC), Steven Cnudde skusí na tomto turnaji debut napodruhé. Původně měl nastoupit už na prvním gala v říjnu, ale pár dní před zápasem musel z fightu kvůli osobním záležitostem odstoupit. Všechny zápasy zatím ukončil před časovým limitem (organizátoři uvádí sedm výher, o jednu víc než Sherdog), má černý pás v judu a zkušenosti i z jednovečerních vícezápasových pyramid. Soupeřem mu bude Polák Maciej Rozianski, vůbec první polský borec podepsaný Euro FC. Rozianski zápasí trochu déle než Cnudde, z osmi výher má sedm finišů. Poslední zápas v italském Venatoru na konci roku 2015 prohrál, to však bylo s Jackem Hermanssonem, který je nyní v UFC. 

   
 10. Jan Malach (9-5 MMA, ČR) vs. Soren Bak (7-1 MMA, Dánsko)
  lehká

  Díky zranění německého borce Christophera Henze zde dostává šanci také domácí Jan Malach, který za něj zaskočí proti Sorenu Bakovi z Dánska. Malachovy zápasy zřídka řeší rozhodčí, protože ve 14 kariérních zápasech má jen tři bodová rozhodnutí, dvě z toho přitom až v posledních dvou zápasech pod hlavičkou XFN. V posledncíh šesti fightech má bilanci 5-1, porazil například Jaroslava Poborského, ale těsně podlehl Janu Královi načež před vánoci přebodoval Loukaidise z Řecka. Bak už v Euro FC nastoupí podruhé, poprvé to bylo právě v říjnu proti Aleksi Mantykivimu který nad ním zvítězil TKO v necelé minutě a půl. Bak, který se na tento zápas připravoval v Alliance MMA v San Diegu se z toho prý hodně poučil, vzal na vědomí, že není nezničitelný a podobnou chybu (Mantykivi ho dvakrát rozhodil v prvních dvaceti vteřinách) už opakovat nehodlá. Šest ze sedmi výher má před časovým limitem - dvakrát RNC, dvakrát trojúhelník, dvakrát KO/TKO. 

   
 11. Petr Kníže (23-1 MMA, ČR) vs. Yuki Kondo (59-32-9 MMA, Japonsko)
  polotěžká

  A je to tu, slova mačmejkrů se potvrdila a Petr Monstr Kníže skutečně dostane za soupeře někoho z kategorie legend. Zápas bude pochopitelně na pozici co-main eventu, ale protože byl oznámen až později, ponechávám ho uveden až tady dole. Soupeřem pro Knížete bude pionýr Japonského MMA, Yuki Kondo, který zde v 41 letech nastoupí k 101 zápasu v kariéře a také k vůbec ke svému prvnímu zápasu v Evropě. Kondo, který nastupuje už od roku 1996 kdy začal v Pancrase má na svém seznamu soupeřů snad všechny známé veterány - porazil třeba Franka Shamrocka, Semmy Schilta, Minowamana, bojoval proti Wanderleii Silvovi, Danu Hendersonovi - a mnoha a mnoha dalším zápasníkům. Ve 100 zápasech byl zastaven pouze třináctkrát, za posledních deset let a 34 zápasů přitom pouze čtyřikrát. Pořád si udržuje obstojné zápasové tempo, v letech 2014-2016 nastoupil k celkem 8 zápasům s bilancí 4-4, ačkoli poslední dva loňské zápasy prohrál - oba ale jen na body. Kondo je o dva roky starší než Kníže a ačkoli je Kníže jedním z našich nejzkušenějších bijců, Kondo ho v tomto ohledu pochopitelně strčí do kapsy. I tak ale parádní veteránský mačmejking. 


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Caidel - Administrátor - 17.1.2017 v 15:08
Euro FC 2 turnaj zrušen - Odpovědět
 

Turnaj zrušen. Viz. úvod článku.