přihlásit trvale
Nová registrace
Cristine Justino má pozitivní dopingový nález

Cristine Justino má pozitivní dopingový nález

přečteno: 2083×
23.12.2016 v 11:51 | Autor: Caidel
diskuse: 3×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Situace ohledně Cristine „Cyborg“ Justino, královny váhy 145 liber a titulového zápasu v této váze na UFC 208 v kterém Justino jaksi chybí se dnes ještě řádně zdramatizovala. Cristine Justino byla totiž dnes informována USADA, že měla pozitivní nález z náhodného testu 5. prosince. 

USADA pochopitelně zatím přesný název nezveřejnila, ale Cyborg už na svém webu uvedla, že šlo o zakázanou látku Spironolacton, což je určitá forma diuretika (lze ale používat i jako blokátor). Cyborg a její partner Ray Elbe ale už také do médií uvedli, že šlo o látku kterou Cyborg dostala předpsanou v lécích na zotavení po předchozím zápase, že šlo o lékařku který s olympijskými atlety testovaným USADA běžně spolupracuje a že má na vše doklady a předpisy, takže se vše brzy vysvětlí.

Tak uvidíme. Možné je, že Cyborg nějaký kratší test stihne i tak, protože si třeba nenechala léčbu schválit předem, ale je zde jistá pravděpodobnost, že nejde o přímočarý doping nebo steroidy. Cyborg má zatím na kontě jeden dopingový škraloup ze Strikeforce kdy měla pozitivní nález právě na diuretika (tehdy je ale používala na shazování, takže to bezpochyby spadalo pod doping, což asi nebude tenhle případ, načasování by absoluteně nedávalo smysl).

Dana White se nechal slyšet, že teď už dává větší smysl, že Cyborg odmítala zápasy (mě to sice tak úplně smysl nedává, protože Cyborg měla letos dopingových testů už celkem dost) a že není jisté, zda se její pověst dokáže zotavit z případného dalšího pozitivního nálezu, to ale ukáže až budoucnost (a třeba takový Josh Barnett měl nálezy v kariéře už tři a celkem nic to jeho pověsti neudělalo, ačkoli pochopitelně nejde zrovna o srovnatelné případy).Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Nejlepší příspěvky

+1
malylada87 - Čtenář - 23.12.2016 v 19:33
... - přejít na příspěvek
Pekně napsaný článek a objektivně. Cyborg mám jako člověka hodně rád, tak jsem z...
 
+1
Gabin - Čtenář - 25.12.2016 v 20:51
Gabin - přejít na příspěvek
Jeee tak vidím že už tahle diskuse šla na jiném příspěvku....:-D...
 

Všechny příspěvky

malylada87 - Čtenář - 23.12.2016 v 19:33
... - Odpovědět
 

Pekně napsaný článek a objektivně. Cyborg mám jako člověka hodně rád, tak jsem zvědavý jak se to vyvrbí.

Gabin - Čtenář - 25.12.2016 v 20:46
Gabin - Odpovědět
 

Zahlídnul jsem na ofiko Ufc stránkách,že Viktor vyfasoval Oleinika.To je si myslím o level výš soupeř než Grabovsky,který předpokládám se asi  zranil..Jsem zvědav teda jak se s tím Viktor vypořádá..Pokud by to zvládnul,mohlo by ho to asi hodně posunout...

Gabin - Čtenář - 25.12.2016 v 20:51
Gabin - Odpovědět
 

Jeee tak vidím že už tahle diskuse šla na jiném příspěvku....:-D