přihlásit trvale
Nová registrace
Bitva roku - preview

Bitva roku - preview

přečteno: 7697×
16.03.2015 v 15:29 | Autor: Caidel
diskuse: 6×
Rubriky: Aktuality / MMA / ČR

Turnaj nazvaný Bitva Roku 2015 je pořádán zbrusu novou společností CaveAm za kterou stojí především Petr „Monstr“ Kníže, která se ve svém premiérovém turnaji rozhodně netají vysokými ambicemi - jak ostatně napovídá již samotný název turnaje. Pod záštitou WFCA a MMAA tak 19. března v tradiční Sparta Aréně Podvinný mlýn uvidíme turnaj s pěti hlavními zápasy a pěti až šesti předzápasy. 

Na tento turnaj seženete vstupenky za 499 nebo 699 Kč na Ticketstreamu (zbývá něco málo přes 300 vstupenek) a ve všech jedenácti zápasech bychom měli vidět domácí borce proti borcům ze zahraničí. Domácí scénu reprezentují borci (a též jedna bojovnice) z Hanuman gymu, Monster gymu a Penta gymu, soupeři pak přijedou z mnoha koutů Evropy: Itálie, Rusko, Ukrajina, Maďarsko, Slovensko, Švédsko.

Aréna se otvírá v šest hodin, v 18:15 už by měly začínat úvodní předzápasy amtérů a od 19:00 už je na pořadí oficiální program jako takový. Galavečerem by měl provázet moderátor a olympionik Roman Šebrle, spolumoderátorem pak Pavel Hájek alias Doktor Buben.

Hlavním tahákem jsou zde bezesporu dva titulové zápasy: O titul Caveam nastoupí Ondřej „Píno“ Ondruš proti Ruskému soupeři Ivanovi a WFCA titul bude ve hře v návratovém zápase André Reinderse proti Italskému soupeři Alessio di Chiricovi.

Web turnaje: http://www.bitvaroku.cz/

 


 

Aktualizace pondělí 16. března

Startovka se mírně změnila a byly doplněny některé předzápasy. Seznam změn je tedy následující:

 1. V hlavním zápase večera nově nastoupí ruský borec Dmitry Samoilov (17-6-1 MMA) ze známého Red Devils Sports Clubu. Původní soupeř Ivanov sice ve své váze vyhrál nedávné MS v Combat Sambu, ale zlomil si přitom prst a proti Ondrušovi tedy nemůže. Podobně jako Ivanov je několikanásobným mistrem Combat Samba, přímo v kleci je však mnohem zkušenější s celkem 24 zápasy.

 2. Nového soupeře má také Makhmud Muradov. Původní soupeř Selim Agaev si zranil rameno a proti Muradovi nově půjde Andreas Birgels (9-7 MMA) - Německý borec z Team Alpha Dusseldorf, šampion organizací Superior FC a No Compromises FC střední váhy. Loni však bojoval jen s bilancí 1-1, přesto však sebevědomě tvrdí, že Muradov pro něj není soupeřem. Organizátoři mu umožní získat do sbírky další titul a zápas proti Muradovi je nyní o titul „šampiona Caveam“. 

 3. Počet zápasů celkem navýšen na dvanáct. K devíti původně oznámeným jsou tu ještě tři nové: jeden zahajuje předzápasy, dva jsou pak v kategorii amatérské před-předzápasy na 3x3 minuty.

 4. V předzápasech se ještě představí Martin Řehka (4-4) z KBC Příbram. Řehka měl původně nastoupit na GCF turnaji v Příbrami příští pátek, organizátoři mu ale údajně zápas zrušili kvůli tomu že na vánoce dělal MMA exhibici. Řehka tedy dostane namísto toho příležitost na Bitvě roku (což vysílá jasný signál v rámci přetahování bojovníků mezi organizacemi). Soupeřem mu bude Slovák Jakub Fabián z Laugaricio Combat Club jenž má zatím tři výhry včetně té nejčerstvější ze začátku března. Řehka jinak nastupuje za původně plánovaného Tomáše Fialu, amatérského mistra ČR MMAA 2014, který si během finálového zápasu zlomil ruku. 

 5. Esenzhanov nenastoupí, jak jsme již naznačovali, místo jeho zápasu jsou tu dva Amatérské zápasy na 3x3 minuty. Další borec přijede také z Laugaricio Combat Clubu a bude jím slovenský Pitbull Miloš Marák. Proti němu půjde David Makovička (1-0-1) z Gladiátors gymu ČB. Zápas vypsán do těžké váhy.

 6. Zahajovací zápas večera je vypsán na 3x3 minuty v pérové váze a to mezi Martinem Friedlem z Hanumanu, amatérským mistrem ČR MMAA 2014 a Polským borcem Oskarem Wroblewskim z týmu Streffa Lubin. 

 7. U Magdy Šormové se objevila zpráva že má podepsanou smlouvu s UFC. Uvidíme, zda po zápase s Ignácz Melitta proběhne oficiální ohlášení. 

 


 

Pojďme si podrobněji představit jednotlivé fighty (stav před aktualizací):

 1. Petr „Píno“ Ondruš (10-6 MMA) (Hanuman Gym) vs. Dmitry Samoilov (17-6-1 MMA) (Rusko, Red Devils Sports Club) Alexei Ivanov (3-2 MMA) 
  MMA, 5x5 minut, střední váha, titulový zápas CaveAm

   

  V hlavním zápase večera uvidíme po dlouhé době v MMA návratu kickboxera Ondřeje „Píno“ Ondruše. Bojovník Hanumanu a nyní též TKBC sice v MMA řadu let nepůsobil, přesto je ale známým a obávaným jménem, jenže mu tak trochu nepřeje štěstí. V posledních letech měl do klece nastoupit hned několikrát (MMAA Aréna, ČUBU) a mluvilo se o něm i jako o možném soupeři pro Vemolu, zápas vždy ale zhatilo nějaké zranění a tak jsme Ondruše mohli vidět naposledy v prosinci v Lucerně proti Petru Karešovi. MMA zápasová forma Ondruše tedy bude trochu otázkou (zvlášť v ne u něj obvyklé váze) - tou ale bude i úroveň jeho soupeře, ruského bijce Alexeie Ivanova. Ten má sice teoreticky bilanci jen 3-2, jenže se jedná o borce ověnčeného mnoha tituly v Combat Sambu a judu a reprezentanta týmu samotného Fedora takže bude zcela nepochybně mnohem zkušenější a nebezpečnější, než jeho bilance napovídá. Bojuje od roku 2011, ale zápasové tempo nemá příliš vysoké. Proto je také zajímavé, že má na Sherdogu vypsaný další zápas v Rusku jen dva dny po fightu na Bitvě roku. Tomu se říká sebevědomí :)

  Sebevědomí nevyšlo, Alexei Ivanov nahrazen zkušenějším Dmitry Samoilovem (viz výše)
   
 2. André Reinders (17-11-3 MMA) (Hanuman gym) vs. Alessio di Chirico (7-0) (Itálie, Hung Mun)
  MMA, 5x5 minut, střední váha, o titul mistra Evropy WFCA  Dalším tahákem večera bude klecový návrat André Reinderse. Reinders je bývalou domácí jedničkou střední váhy - pozici si zasloužil výhrou v pyramidě Hell Cage 5 a v časech nejlepší formy patřil do první světové stovky střední váhy. Od roku 2012 už nicméně Reinders nebojoval a věnoval se promotérským a také trenérským povinnostem v MMAA a přidružených organizacích. Po dlouhé pauze je ale touha zápasit zpět, André dle vlastních slov získal patřičný nadhled - a hodlá se tak do klece vrátit pro radost a nebezpečnější než kdy dřív. A do zápasového kolotoče skočí rovnýma nohama: titulovým zápasem o mistra Evropy WFCA na který se připravoval mimo jiné s Vemolou v Londýnských shootfighters. Soupeřem mu bude neporažený pětadvacetiletý italský mladík Alessio di Chirico. Di Chirico má k sedmi profesionálním výhrám navíc ještě tři amatérské a všech sedm profisoupeřů ukončil před časovým limitem. Je nebezpečný v postoji i na zemi (3x TKO, 4x submise) a má hodně rychlé nástupy: Pět zápasů ukončených v prvním kole, dva v druhém: Chirico tak plná tři kola absolvoval jen právě v rámci amatérských fightů v USA na turnaji Tuff-N-Uff. Reindersovi by tedy měl svědčit spíše opatrnější začátek a delší a fyzicky náročná tahanice při které by měl využít svých zkušeností. 
   
 3. Makhmud Muradov (8-4-1 MMA) (Monster gym) vs. Andreas Birgels (9-7 MMA) (Německo) Selim Agaev (6-0 MMA) (Čečna/Německo)
  MMA, 3x5 minut, střední váha, o titul Caveam

   

  Mimo úvodních dvou taháků, tedy Ondruše a Reinderse tvoří zbytek hlavní startovky tři solidní fighty. Známý svěřenec Petra Knížete, Uzbek Makhmud Muradov je momentálně domácí sedmičkou střední váhy a naposledy jsme ho mohli vidět v prosinci na Fighting Zone. Muradov na české poměry nastupuje velmi atypicky zatím výhradně proti zahraničním soupeřům, ačkoli jde prý pouze o shodu okolností a ne programový záměr. Na tento zápas se podobně jako Ondruš připravovat i v Tiger teamu v Thajsku. Soupeřem mu bude neporažený zatím pouze dvacetiletý Čečenec Selim Agaev zápasící za Německo a trénující v Mixed Sports gymu v Hamburku s třemi výhrami oficiálními a třemi neoficiálními. 

  Muradov má nového soupeře: Andrease Birgelse
   
 4. Ondřej Moravec (4-0 MMA) (Monster gym) vs. Amir Albazi (5-0 MMA) (Švédsko, London Shootfighters)
  MMA, 3x5 minut, bantamová váha

   

  Další zápas je soubojem neporažených. Za ČR nastoupí Ondřej Moravec z Monster gymu u kterého je k tomuto zápasu zajímavá zejména příprava: Podařilo se mu totiž vycestovat do USA kde trénoval v AMC Pankration pod Mattem Humem jenž je mimo jiné trenérem UFC šampiona muší váhy Demetriouse Johnsona - a také jedním z hlavních činovníků organizace One FC. K vidění byl v poslední době Moravec například na MMAA Aréně 2 kde v pěkném zápase zdolal na body Martina Fexu nebo na Pardálovi 3 kde získal skalp Radka Kříže a v ČR žebříčku bantamové váhy mu tak patří pátá příčka. Proti němu nastoupí Švéd Iránského původu Amir Albazi který také trénuje na světové úrovni: Zápasí totiž pod hlavičkou London Shootfighters, tedy stejného týmu jako Karlos Vemola. Albazi má každopádně značné zkušenosti z BJJ a grapplingu ve kterých údajně absolvoval několik stovek zápasů. Z pěti MMA zápasů ale čtyři absolvoval v letech 2009/2010, jeden pak po dlouhé pauze loni v listopadu. Zatím pokaždé dokázal soupeře ukončit před limitem.

 5. Michal Vostrý (6-5 MMA) (Penta gym Praha) vs. Artem Kotov (3-2 MMA) (Ukrajina, London Shootfighters)
  MMA, 3x5 minut, lehká váha

   

  V dalším ze zápasů se představí Michal Vostrý, dosavadní jedenáctka velterové váhy. Vostrý zde půjde do váhy lehké, problém by to ale být neměl, protože hned několik předchozích zápasů (MMAA Aréna 2, GCF 27) absolvoval na váze smluvní kolem 73 kg. Vostrý, dříve trénující v MMA Chomutov a nyní v Penta gymu (a částečně také stále v Chomutově) zde bude o něco zkušnějším borcem - na kontě má už jedenáct zápasů, ačkoli loni měl kvůli zraněním poněkud pomalejší tempo: dva zápasy s bilancí 1-1, ovšem cennou zkušeností: Zápasem v Rusku. Což se mu bude na Bitvě roku určitě hodit, soupeřem mu totiž bude pětadvacetiletý Ukrajinec Artem Kotov jenž ovšem trénuje rovněž v London Shootfighters a má profibilanci 3-2 (a průpravu a tituly v zápase). Také Kotov se pohybuje někde mezi velterem a lehkou vahou, Vostrý by měl být vyšší, Kotov zase disponuje působivější muskulaturou (se 165 centimetry je to v této váze očividné). 

 6. Stanislav Futera (7-3 MMA) (Penta gym Praha) vs. František Fodor (3-0 MMA) (Slovensko, OFA Bratislava)
  MMA, 3x5 minut, smluvní váha -79kg

   

  V posledním předzápase se představí Stanislav Futera, nynější pětka velterové váhy s pěti vyhranými zápasy v řadě a držitelem titulu Young Blood Nights z Německa. Futera dříve zápasil ve střední váze (a dokonce má i zápas v polotěžké) a podobně jako Michal Vostrý začínal v Chomutově a pokračuje v pražské Pentě. Patří ostatně mezi hlavní sparingpartnery Vostrého. Na Bitvě roku zaskočí za původně plánovaného Marka Bartla. I v tomto zápase bude domácí borec v kleci tím zkušenějším: Futera má na kontě už jedenáct zápasů, jeho soupeře Františka Fodora z bratislavské Octagon Fighting Academy lze v tuto chvíli popsat spíše jako nadějného nováčka - Kariéru zahájil teprve loni a stejně jako Futera nabral za kalendářní rok 2014 tři výhry. I Fodor začínal v polotěžké váze a teď se snaží proshazovat o něco níž (s Futerou půjdou na smluvní váze 79 kg), tohle bude navíc jeho první zápas mimo Slovensko.  

 7. Magdaléna Šormová (2-0 MMA) (Penta gym Praha) vs. Ignácz Melitta (0-2 MMA) (Maďarsko)
  MMA, 3x5 minut, váha -52 kg

   

  Na své si na Bitvě roku přijdou i příznivci ženského MMA. Ve váze do 52 kg nastoupí česká naděje Magda Šormová s pražského Penta gymu. Ta má na kontě už dvě výhry, ale paradoxně se ještě nepředstavila domácímu publiku v Praze. Proti ní nastoupí Maďarská zápasnice Melitta Ignácz trénující v Gönczi Teamu na severu Maďarska, ta ale zatím profizápas ještě nevyhrál a tak je Šormová v tomto zápase rozhodně favoritkou. Zápas by ale určitě chtěla rychlý a snadný, protože má další fight v Německu naplánovaný jen devět dní po turnaji Bitva Roku. Šormová se na tento fight mimo jiné připravovala také v Polsku - a kolem klece by prý namísto cage girls ráda také cage boye :)
   
 8. Adam Šindelář (9-10 MMA) (Monster gym) vs. Robert Pukač (11-4-1 MMA) (Slovensko, OFA Bratislava)
  MMA, 3x5 minut, velterová váha

   

  V dalším z předzápasů půjde o souboj borců jež už se znají. Adam Šindelář z Monster gymu totiž už svému soupeři čelil na konci roku 2012 na turnaji Fight Explosion kde s Pukačem prohrál na body. Šindelář bohužel převážně ze zdravotních důvodů nezápasí tak často, jak by si přál, poslední dva zápasy (Bechtold a Češka) nicméně dokázal vyhrát - a na tomto turnaji si remač se svým soupeřem specificky vyžádal. Pukač stejně jako Fodor trénuje v OFA Bratislava a momentálně je slovenskou jedničkou ve velteru. Pukač sice poslední zápas v prosinci v Srbsku prohrál, před tím měl ale působivou sérii šesti výher v řadě ve které zdolal mimo Šindeláře třeba i Petra Nováka. V minulosti získal Pukač skalpy třeba také Gazdíka nebo Šopova. V minulosti (ještě před tetováním na hrudi) jsme Pukače mohli vidět třeba na Heroes Gate 5 (zmiňovaná výhra nad Šopovem), nebo na GCF 2 - prohra s Josefem Králem, ovšem v druhém profizápase pro Pukače.
   
 9. Stanislav Sobotka (2-2 MMA) (Monster gym) vs. Robert Hanász (1-0 MMA) (Maďarsko)
  MMA, 3x5 minut, polotěžká váha

   

  Nejtěžší borci večera nastoupí do klece hned na začátku. Souboj Sobotka vs. Hanász je totiž vypsán do polotěžké váhy. Sobotka má zatím v profesionálech bilanci 2-2, naposledy poražen Wolfem v Rakousku. Jeho soupeř Hanász trénuje stejně jako Melitta v Gönczi Teamu v Maďarsku a průpravu má zejména z amerického fotbalu a  triatlonu. Otázka bilance je u něj ovšem trochu zapeliktá - údajně má na kontě devět amatérských fightů, mezi profesionály pak zatím jeden. Organizátoři tento zápas uvádějí vítězný, Sherdog však s porážkou. Zajímavostí také může být že šlo o souboj se Slovákem Tomi Orosem, Sobotka má přitom na kontě loňskou výhru z turnaje Pardál 3 se Slovákem Tomášem Orozem - což bude předpokládám jeden a ten samý borec a podle nepříliš často platné MMA matematiky by zde tedy měl být favoritem Sobotka. 
   
 10. Organizátoři na webu zmiňují ještě další dva předzápasy v nichž by měli dostat šanci nedávní vítězové mistrovství ČR MMAA. Tomáš Fiala z Monster gymu je mistrem ČR MMAA pro rok 2014 a na finálovém večeru zdolal před měsícem Jakuba Bahníka na body. Soupeře pro Bitvu roku ale zatím nezná. Tím druhým by měl být Uzbek Renat Esenzhanov, svěřenec Makhmuda Muradova jež vyhrál svůj finálový zápas proti Dominiku Podzemskému. Esenzhanov však na finále nenavážil a tak nemohl oficiální získat amatérský titul. Soupeře také nemá, podle všech zpráv nicméně nedávno podstoupil operaci ruky a tohoto galavečera se vůbec nezúčastní. 

  Fiala nahrazen Řehkou, Esenzhanov opravdu nenastoupí, místo toho dva nové zápasy  Makovička - Marák, Friedl - Wroblewski (viz výše)


Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

Všechny příspěvky

Kolouch - Čtenář - 11.3.2015 v 13:59
zdroj bilanci - Odpovědět
 

Můžu se zeptat kde jste brali bilance bojovníků? Jen tak zběžně jsem to porovnal se sherdogem a moc se to neshodovalo. Např.

Píno: zde 10-6; na sherdogu 6-6

Muradov: zde 8-4-1; na sherdogu 5-5 (!)

Moravec: zde 4-0; na sherdogu 2-0

Šindelář: zde 9-10; na sherdogu 4-10

Chápu, že všechny zápasy na sherdogu být nemusí, proto se ptám na zdroj. A taky mi přijde dost zvláštní, že všechny změny oproti sherdogu jsou k lepšímu, nikomu např. neřibyla prohra. Muradovi naopak jedna prohra ubyla :D

Caidel - Administrátor - 11.3.2015 v 14:57
Re: zdroj bilanci - Odpovědět
 

Bral jsem z webu Bitvy roku. S tím, že u některých fighterů o některých těch rozdílech vím (a vím i třeba konkrétně, které fighty kde chybí) - ale upřímně, nehodlal jsem se v tom až tak vrtat.

medine - Čtenář - 11.3.2015 v 20:35
Re: Re: zdroj bilanci - Odpovědět
 

Píno má jinýho soupeře - Dmitry Samoilov, jednoznačná sázka proti Pínovi. Podle mě neudrží ani celý jedno kolo v postoji.

Muradov má jinýho soupeře - Andreas Birgels z německa, jednoznačná sázka proti Machovi. Vždycky jsem mu fandil, ale poslední zápas co jsem viděl, myslím že to byl ten zvláštní event cage cosi..tak to byla komediem běhal kolem klece, nevěděl co vyjet a nakonec se tam ještě Kníže rozčiloval. No hrůza.

Reinders podle mě výhra na body, nasypanej je dost, na fyzičku by to mohl dát :-)

Futerovi bych přál výhru taky!

malylada87 - Čtenář - 11.3.2015 v 23:05
Re: Re: Re: zdroj bilanci - Odpovědět
 

Já mam listky a jdu tam s pritelkyni, jdete tam nekdo? :D

Caidel - Administrátor - 12.3.2015 v 00:04
Re: Re: Re: Re: zdroj bilanci - Odpovědět
 

Na tenhle turnaj akreditace máme, takže já tam zřejmě tvořit reportáž budu :)

Burky - Čtenář - 13.3.2015 v 09:42
OFA Bratislava - Odpovědět
 

Robert Pukač & František Fodor OFA Bratislava