přihlásit trvale
Nová registrace
Bellator 173: McGeary vs. McDermott - startovní listina

Bellator 173: McGeary vs. McDermott - startovní listina

přečteno: 697×
23.02.2017 v 12:57 | Autor: Caidel
diskuse: 0×
Rubriky: Bleskovky / MMA / Svět

Tento víkend se koná jen jeden významnější turnaj - a ani ten až tolik významný není :) Jde o Bellator 173: McGeary vs. McDermott, který se koná v pátek 24. února v SSE Aréně v Belfastu v Severním Irsku. Turnaj je také někdy přezdívám BAMMATOR, protože jde už o druhou koprodukci mezi Bellatorem a britskou organizací BAMMA, která pro turnaj Bellato 173 zajišťuje předzápasy formou turnaje BAMMA 28. Koprodukce už jim jednou solidně fungovala dva měsíce zpátky v Dublinu na Bellatoru 169, tentokrát ale zejména BAMMA ještě trochu přitvrdila a nasadila na startovku více irských bijců, zatímco minule sázela spíše na Brity obecně.

Bellator část nicméně není žádná superpecka, startovka je hodnocena jen jedničkou a půl a škoda je zejména hlavního zápasu večera - exšampiona polotěžké váhy Angličana Liama McGearyho měl čekat návratový zápas po první porážce kariéry od Phila Davise a to s Chrisem Fieldsem. Fields se ale zranil před pár dny, tj. 20. února a byl nahrazen nováčkem ze Srbska, Vladimirem Filipovicem. Pro toho se ale nepodařilo zajistit víza a tak proti McGearymu zaskočí „Sparťan“ Brett McDermott (7-4 MMA). Pro tohoto Brita to bude první Bellator zápas, v posledních sedmi zápasech přitom střídá výhry s prohrami. Předloni ho v Rizin turnaji vyřadil King Mo, v minulosti ale McDermott dokázal porazit třeba nynější těžkou váhu Bellatoru Oli Thompsona. Favoritem je zde ale pochopitelně McGeary od kterého se rozhodně čeká nějaký pěkný finiš. 

Potřetí v Bellatoru uvidíme také dvacetiletý irský prospekt z SBG gymu, Jamese Gallaghera (5-0 MMA, 2-0 BMMA). Soupeřem mu bude čtyřiadvacetiletý Kirill Medvedovsky (7-3 MMA, 0-1 BMMA) z Izraele, který na Bellator turnaji v Izraeli dostal šanci proti Georgi Karakhaynanovi, kterou poněkud pochopitelně nevyužil. Souboj s Gallagherem je pro něj daleko nadějnější. Gallagher ale Medvedovskyho možná trochu přehlíží a v médiích se raději strefuje do jiného prospektu ve své váze, Aarona Pico. 

Z BAMMA je dále zapůjčen Angličan Colin Fletcher (13-7 MMA), výrazná excentrická figura kterou můžete znát především z UFC, konkrétně z TUF Smashes, kde se dostal až do finále. Soupeřem je pro něj Alex "Da Kid" Lohore (10-1 MMA), francouzský bijec který v Bellatoru dostává šanci po sérii šesti výher, převážně v organizaci UCMMA.

Za SBG Ireland nastoupí také ženská bojovnice Sinead Kavanagh (4-0 MMA, 1-0 BMMA), která v předchozím irském Bellator turnaji zdemolovala mladičkou Ellidu Kalionidou. Zápas proti dvaatřicetileté Francouzce Iony Razafiarison (1-1-1NC) je vypsán do smluvní váhy 140 liber. Ta se vrací po cca rok a tři čtvrtě trvající pauze, před tou prohrála s Bryanou Fissori na Bellatoru 139. 

Podle některých zdrojů je na startovce ještě zápas James McErlean vs. Shay Walsh, o tom ale reálně nic nevím a jisté to není :)

V případě předzápasů, tedy BAMMA 28 jsou na startovce tři celkem slušné fighty: v main eventu je to UFC veterán a vítěz TUF: Smashes (porazil právě výše zmíněného Fletchera) Norman Parke (22-5-1 MMA), který má od odchodu z UFC (kde skončil se solidní bilanci 5-3-1) 1 výhru a v BAMMA bude debutovat a to proti Paulu Redmondovi (11-6 MMA), irskému borci který v roce 2015 také absolvoval dva fighty v UFC (0-2). Od odchodu z UFC stejně jako Parke jednou vyhrál, v případě Redmonda ale pod hlavičkou BAMMA. 

Dočasný BAMMA titul muší váhy bude ve hře v zápase Dominique Wooding (3-0) vs. Andy Young (10-8), volný titul pérové váhy bude k dispozici ve fightu Damien Lapilus (14-7-1) vs. Ronnie Mann (25-8-1)

 

Hlavní zápasy (Bellator 173)

  • Liam McGeary vs. Brett McDermott - polotěžká
  • James Gallagher vs. Kirill Medvedovsky - pérová
  • Colin Fletcher vs. Alex Lohore - velterová
  • Sinead Kavanagh vs. Iony Razafiarison - ženská smluvní 140 lb.Související články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky