přihlásit trvale
Nová registrace
Attila Végh: Soupeře nikdy nepodceňuju!

Attila Végh: Soupeře nikdy nepodceňuju!

přečteno: 4139×
22.06.2011 v 19:13 | Autor: Roman Lukáč
diskuse: 0×
Rubriky: Rozhovory / MMA / Svět

Zítra večer vypukne v Aréně na Spartě jedna z vrcholných domácích akcí K-1 a MMA zápasů - Heroes Gate 4. V hlavním MMA zápase večera bude bojovat slovenská jednička polotěžké váhy a top 10 zápasník evropského žebříčku Attila Végh s dosud neporaženým německým bijcem Jonasem Billsteinem, který usiluje o angažmá v USA. Přečtěte si pár hodin starý rozhovor s Attilou před jeho zítřejším duelem.

Čeká tě zápas s bojovníkem, který ještě neprohrál. Osm z jeho devíti zápasů skončilo před limitem, sedm z nich vyhrál KO. Jaká bude tvá taktika na Jonase Billsteina?

Bojovat budu opatrně jako vždycky, soupeře nikdy nepodceňuju a doufám, že zápas bude zajímavý i pro diváky.

Na youtube je ke shlédnutí několik jeho zápasů. Koukal si na ně? Co na něj a jeho styl boje říkáš?

Zápasy sem si prohlédnout, připadá mi silný a v boji podle mě dominuje hlavně na zemi.

Poslední zápas si měl na KSW 16 v Polsku. Utkání se několikrát přerušovalo, jelikož tvůj soupeř celkem nestandardním způsobem reklamoval každý druhý úder - jako úder do slabin nebo zásah do oka. Byly jeho reklamace oprávněné? Vyvedlo tě to časté přerušování z koncentrace?

Nejsem si vědom toho, že bych soupeře fauloval a abych řekl pravdu, vadilo mi, že se zápas neustále přerušoval.

Od toho zápasu uplynul teprve měsíc a už tě čeká další. Není to moc? Nebo ti naopak vyšší zápasová frekvence vyhovuje?

Zápasit jednou za měsíc mi nedělá problém, měl sem už i 5 zápasů za jeden měsíc, což už bylo ale opravdu hodně, ale jsem profesionál, takže to beru jako zaměstátní.

Nyní máš za sebou tři výhry v řadě a dostal ses do evropského žebříčku 10 nejlepších bojovníků polotěžké váhy? Sleduješ ty statistiky? Jaký tomu přikládáš význam?

Samozřejmě, že sleduju žebříček a těší mě, každé lepší umístění.

Na Heroes Gate 2 v Praze si zápasil o titul mistra Evropy, ale soupeř byl ten večer lepší. Nicméně byl to velmi tvrdý a divácky pohledný zápas, jak si byl spokojený se svým výkonem?

V ten den byl soupeř lepší a je to sport, kde jeden vyhrává a druhý prohrává. Zranil jsem se už během prvního kola, ale chtěl sem pokračovat dál, i když teď s odstupem času to asi nebylo z mojí strany správné rozhodnutí. Po zápase jsem měl dva měsíce problém s rukou, měl sem zraněný nerv.

Ptal jsem se i tvého týmového kolegy Ivana Buchingera a zeptám se i tebe. Pokud budeme brát Slovensku ve vztahu k ČR jako zahraničí, tak jste dva nejčastěji zápasící zahraniční bojovníci u nás. Pravidelně jste bojovali na turnajích Hell Cage, nyní Heroes Gate, oba jste se objevil také na turnaji Kings of the Ring v Brně. Jak vnímáš zápasy u nás? Je to pro tebe domáčtější atmosféra než jinde v zahraničí?

Velmi rad zápasím v Čechách a cítím se u vás skoro jako doma, mam velmi rád české publikum a své fanoušky.

Jak ses k bojovým sportům dostal? V kolika letech si s nimi začal?

Začal jsem se zápasením v 5 letech. Jako zápasník sem nebyl příliš úspěšný. Zápasil jsem 9 let. Potom sem měl zhruba 2 roky přestávku. Po tomto období sem se začal věnovat kempo karate zhruba 7 let a v současnosti 4 rokem dělám MMA.

Jak ses vůbec dostal ke kempo karate? Přiznám se, že poprvé sem o tomhle sportu slyšel až v souvislosti s tebou. Tuším, že u nás ani nic takové nemáme.

Měl jsem 15 let, když jsem začal s kempo karate v Gabčíkově. V Maďarsku je to velmi známý sport, má dost společného s MMA pokud jde o pravdila, akorát se bojuje ve velkých rukavicích. V Kempo sem dosáhl na titul mistra světa, mistra Evropy a jsem 14násobný mistr Maďarska.

V minulosti se v diskusních fórech řešila tvoje národnost, jednou si byl pořadateli uváděn jako Maďar jednou jako Slovák, nyní již pravidelně jako slovenský bojovník, nicméně Attila Végh nezní moc slovensky, tak jak to je?

Sem Slovák s maďarskou národností, kvůli tomu se to často mění. V Gabčíkově, kde žiju, se většinou mluví maďarsky, jelikož je to obec blízko hranicím s Maďarskem.

Mohl bys prozradit, jak vypadá tvůj typický týden v přípravě na zápas?

Trénuju dvoufázově kromě víkendu, trénuju v Gabčíkově, ale velmi často jezdím do Bratislavy do klubu Octagon Fight Academy, kde mě na všechny zápasy připravuje Ilja Skondrič a do Nitry, kde často trénuji se svým týmovým kolegou Matušem Mečárem.

Odkud se vzala tvoje zápasové přezdívka Pumukli?

V dobách, kdy sem se profesionálně věnoval kempo karate běžela v televizi pohádka, ve které hlavní postava, jenž mi byla podobná, tak mě podle ní pojmenovali moji kamarádi.

Jak na tom si se sparing partnery? Přiznám se, že moc dalších slovenských zápasníků ve tvé váze a odpovídající úrovni neznám.

Mezi moje hlavní sparing parntery patří Matuš Mečar, Ilija Skondrič, Ivan Buchinger a další v nitranském zápasnickém klubu, pozdravuji zápasníky z Nitri Nora a Milana, kteří mi rovněž velmi pomáhají s přípravou na každý zápas.

Tvůj nejtěžší zápas?

Mezi jeden z nejtěžších zápasů řadím svůj předposlední zápas ve Finsku s Marusem Bettinem, který byl v evropské top 10 na 4. místě. Zápas trval 3x 5 minut v kleci. (pozn. red.: Attila vyhrál 3-0 na body)

Díky za rozhovor a hodně štěstí ve čtvrtek!

Chtěl by sem poděkovat za svoje úspěchů mému trenérovi a manažerovi Ilijovi Skondričovi, Matušovi Mečárovi, rodině a všem mým sponzorům, kteří mě podporují a pomáhají mi.


zdroj - foto:
soukromý archiv Attily VeghaSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky