přihlásit trvale
Nová registrace
Alena Holá: "Splnila jsem si sen," říká čerstvá mistryně světa

Alena Holá: "Splnila jsem si sen," říká čerstvá mistryně světa

přečteno: 5235×
30.10.2012 v 09:40 | Autor: redakce ExtraRound.cz
diskuse: 0×
Rubriky: Rozhovory / K-1 / ČR

Alena Holá na Noci Bojovnikov v Nitře (zdroj - foto: http://www.csfu.cz/2012-Nitranska_noc_bojovnikov?fotogalerie)Bojovnice z Nýrska startující za Spartak Žebrák Alena Holá si v sobotu večer splnila jeden ze svých sportovních snů. Na slovenském galavečeru Noc Bojovnikov v Nitře nastoupila do zápasu o profesionální titul mistryně světa WKA. Svou soupeřku, Donatella Panu, dobře znala, před čtyřmi lety se s ní utkala a prohrála. Tentokrát jí však oplatila porážku i s úroky, po dominantním výkonu, kdy měla na vrch po celých 5 kol, jasně zvítězila na body a odměnou jí kromě vydařené odvety byl také mistrovský pás, který ji pořadatelé po vyhlášení výsledku připnuli kolem pasu. Alena se stala první českou bojovníci, který na profesionální světový titul dosáha.

Jaké byly bezprostřední dojmy v Nitře? Na fotkách je vidět, že to bylo velmi emotivní, byly tam i nějaké slzy štěstí...

V ringu mi to ještě nedocházelo, ale když jsem přišla na šatnu a tam byl skoro celý náš klub, tak se to prostě nedalo vydržet. Těžko se to dá popsat. Slzy tomu odpovídaly beze slov.

V jednom našem starším rozhovoru si uvedla, že zisk profesionálního titulu mistra světa byl jedním z tvých hlavních sportovních snů. V minulosti si tu možnost již měla, ale nevyšlo to. Kolikátý to byl pokus? Jak velký význam pro tebe ten titul má?

Tak o profesionální titul mistryně světa jsem zápasila poprvé. V minulosti jsem boxovala celkem 3 o profesionální tituly, ale ne takto významné. Určitě jsem si splnila sen a jsem ráda, že v tom nejdůležitějším zápase kariéry to vyšlo. Doufám, že mě tento titul posune zase o kus dál.

Jak dlouho a intenzivně ses na tento zápas připravovala?

Na zápas jsem se pomalu začala připravovat od léta. Jsem v tréninkovém zápřahu víceméně celý rok, takže to až tak takový extrém nebyl. Poslední měsíc a půl jsem trénovala 6 dní v týdnu, což už extrém drobet byl. Posledních 14 dnů bylo těžkých.

Soupeřku si znala, jednou jste se již potkali. Co jsi o ní věděla z prvního zápasu?

No na záznam z našeho prvního zápasu jsem se nemohla ani dívat. Dělala jsem strašné chyby, tak jsem to po minutě vypnula a nechala jsem to být. Podívala jsem se na poslední zápas, který Donatella vyhrála a viděla jsem, že fyzicky odpadá s postupem kol z čehož jsem chtěla těžit.

Alena Holá na Noci Bojovnikov v Nitře (zdroj - foto: http://www.csfu.cz/2012-Nitranska_noc_bojovnikov?fotogalerie)Jakou taktiku jste s trenérem Honzou Landou zvolili?

Tak hlavní úkolem mého rohu bylo mě držet zkrátka. Občas mi některé kombinace ulítnout a urvu to moc brzo, což jsme si nemohli dovolit. Takže to bylo to hlavní. Technicky jsem se zaměřila na středy těla, ale v zápase jsem zjistila, že mám rychlejší ruce a šla jsem na to přes boxing na hlavu a zavírala středy.

Překvapila tě tentokrát něčím, nebo splnila vaše očekávání?

Měla tvrdé ruce a pár kolen do obličeje mě také překvapilo (směje se) Myslím, že to byl kvalitní zápas a splnil očekávání.

Jaké byly oslavy?

Nooo... šla jsem spát skoro za světla, víc bych to nekomentovala. (smích)

Jednu velkou sportovní metu si konečně zdolala. Co bude dál? Nebudeš mít problém s motivací do dalších bojů?

S motivací jsem neměla nikdy problém. Jsem na sebe v tréninku přísná a myslím si, že mám ještě koho porážet. Důležitý je odpočinek hlavy a těla po zápase a nezápasím každý měsíc, tak to snad problém nebude.

Máš už naplánovaný další souboj?

Momentálně další zápasy nasmlouvané nemám.

Vzkázala bys na závěr něco našim čtenářům, po případě svým fanouškům?

Určitě bych chtěla poděkovat celému klubu a trenérovi za tak výraznou a důležitou podporu. Sponzorům za jejich důvěru a Patrikovi Matějkovi, který to celé zorganizoval.  Fanouškům bych také chtěla poděkovat. Všechny ty emaily, sms a gratulace vnímám a vážím si jich.

foto:
http://www.csfu.cz/2012-Nitranska_noc_bojovnikov?fotogalerieSouvisející články

 
 

 

Diskuze k článku

Pro vkládání a hodnocení příspěvků se přihlašte. Nemáte-li ještě svůj profil, můžete si jej založit zde.

V této diskuzi nejsou žádné příspěvky